קניון השרכים של פארק ואן דאם

השבוע, אנו יוצאים למסלול הממוקם באזור העשיר במיוחד במסלולי טיול וחופים יפיפיים. קניון השרכים של פארק ואן-דאם שבמחוז מנדוסינו הוא ערוץ נחל, שכשמו כן הוא, מצופה שרכים וצמחיה לכל גובהו. עם שילוב המים בו תקבלו טיול מהנה ומרענן. מאת טלילה גולן

מאת: טלילה גולן
רצועת החוף של קליפורניה היא אזור נפלא לטייל בו כל ימות השנה, אבל במיוחד בשלהי הקיץ כאשר כמעט כל מקום אחר בסטייט כבר יבש וחם מידי לטיולים. המסלול עליו אני ממליצה כעת נמצא באזור העשיר במיוחד במסלולי טיול וחופים יפיפיים והוא קניון השרכים של פארק ואן-דאם שבמחוז מנדוסינו.
אני רוצה להדגיש שאני לא מתכוונת לקניון השרכים המפורסם שמצפון לארקטה (אף שגם המקום ההוא שווה מאוד מאוד!), אלא לערוץ נחל עם שם דומה בפארק אחר.

אם אתם כבר מתכננים את חופשת הלייבור דיי- אזור מנדוסינו הוא אידאלי לעונה זו. כ-20 דקות נסיעה דרומה מפורט-בראג נמצאים הפארקים Russian Gulch State Park, Mendocino Coast State Park, ו-Van Damme State Park. המסלול שאני ממליצה עליו נמצא בפארק ואן-דאם שהוא גם הדרומי יותר.

9314134509_fc26c73d98_b
Photo by David McSpadden
האתגר האמיתי בלהגיע לתחילת המסלול הוא לחלוף על פני החוף החמוד של Little River, שהוא חוף ציבורי שאינו בתחומי הפארק, מבלי לעצור שם. אבל כמובן שבסוף הטיול כן כדאי לעצור שם 🙂
כאשר נכנסים לפארק נוסעים פנימה עד החניון האחרון ושם מתחילים את המסלול. השביל עובר בתוך ערוץ עמוק, שהוא אמנם עמוק אבל לא קניון מצוקי אמיתי, וכיאות לשמו, הוא מצופה שרכים ושאר צמחיה לכל גבהו. יש גישה למים ונחמד לטבול רגלים, אבל יש להביא בחשבון שהמים קרים למדי.For Shlomit
אורכו של השביל בתוך הערוץ הוא כשלושה מייל והוא אינו טבעתי. כלומר, ניתן ללכת בו כמה שמתחשק ואז לחזור באותה הדרך. בקצה אפשרות לעלות ליער הננסי שזה אזור של אורנים וברושים ננסיים הגדלים באדמת משקע עניה במיוחד. האזור הזה נקרא ה-Pygmy Forest וניתן גם להגיע אליו ברכב, מהצד הדרומי של הפארק. העליה לשם מהערוץ היא בהמשכו של שביל קניון השרכים והיא עליה תלולה ומאתגרת יותר. משם גם ניתן לרדת דרך שביל יערנים ישן בחזרה לערוץ.
המסלול בתוך בערוץ הוא קל ונוח להליכה. אם מחליטים לעלות לגבעה דרגת הקושי עולה לבינוני עד מיטיבי לכת. ליער הננסי ניתן להגיע ברכב והחלק הזה של הפארק הוא קל להליכה.
הכניסה לפארק היא בתשלום. יש בפארק גם אתר קמפינג (מומלץ מאוד לשריין מקום מראש!)
ובסוף – לא לשכוח לעצור בחוף להתחרדנות בטן-גב של אחר הצהריים!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button