שיחת חו"לין עם משפחת נועם

הם הגיעו לשנתיים אבל בנתיים לא מתכוונים לחזור לישראל עד שיסמנו וי על כל יעדי הטיול שלהם. הכירו את משפחת נועם שתספר לכם על הטיולים המוצלחים שלהם עד כה, על הנחיתה שלהם כאן ועל חופשת הלידה הכי מפנקת שהייתה להם כאן

פאלם ספרינג 052

מי אנחנו? סער, יסמין, איתמר (8.5), יערה (6.5) , דניאלה (4.4) ורוני (10 חודשים).

היכן גרים? קופרטינו

כמה שנים בעמק? שנה ו-7 חודשים

מאיפה במקור? סער גדל בתל אביב ויסמין ביהוד. הכרנו בהודו ולאחר החתונה התמקמנו ברמת גן שם גרנו עד המעבר.

הנחיתה שלנו כאן– המעבר לכאן היה ביוזמתינו. רצינו שינוי, לראות עולם ולטעום קצת מהחיים מעבר לים. לאחר שסער קיבל את המשרה עברנו לדיור זמני במקום נידח בצפון סאניוויל שרובו היה משרדים ובתי עסק. חודש שלם לא הכרנו כמעט אף אחד ואת הימים הייתי מעבירה עם שתי בנות קטנות ואחת בבטן בנסיעות קצרות למוזיאוני ילדים או בישיבה בסטארבקס.

היה בהתחלה קצת פחד מנהיגה כאן והייתי מתניידת הרבה ברגל או ברכבת, אבל אחרי שמונה חודשים נשברתי והבנתי שאין מנוס מלהתגבר על הפחד. כמעט בלתי אפשרי לחיות כאן ללא רכב ובטח שלא עם ארבעה ילדים.

לאחר כחודש שכרנו דירה בקומפלקס פורג' בקופרטינו ומאז אנחנו כאן.

הילדים- איתמר לומד בכתה ג' ויערה בכתה א' בבית ספר נימיץ, דניאלה בגן country club kids ורוני איתי בבית, בגן של אמא. רוני נולדה כאן, בבית החולים של "קייזר" בלידה טבעית, והחוויה שם הייתה מאוד טובה וחיובית. אחרי שפינקו אותי בבית החולים הגעתי הבייתה ואז התחיל הפינוק האמיתי. כל החברות שלי התגייסו לעזור ובמשך שבועיים שלמים לא בישלתי אפילו פעם אחת. כל יום נכנסה מישהי עם סיר והילדים כבר התחילו להתרגל והיו סקרנים לדעת איזה אוכל טעים יגיע היום כי אמא לא מבשלת משהו בכלל…

ההתגייסות של כולן הייתה מדהימה ושווה יותר מכל סבתא שבעולם. לא הייתי צריכה לקנות לרוני כמעט כלום לפני ואחרי הלידה ודאגו לנו עד הפרט האחרון, כולל פרחים לשבת.

העיסוקים שלנו- בישראל, סער עבד בחברת vmware והוא ממשיך לעבוד בה גם היום בסניף בפאלו אלטו.

אני עבדתי בעבר כמדריכת טיולים וכשהפכתי לאמא עשיתי הסבה לעבודה עם הגיל הרך ועבדתי כגננת. כאן אני עובדת כאמא במשרה מלאה ועסוקה ביצירה ובלבזבז כסף ב"מייקלס".

טיולים- הגענו לחלק המעניין שלשמו התכנסנו כאן בעמק הסיליקון. המטרה המוצהרת העיקרית שלנו להגיע הייתה קודם כל לראות עולם ולהרחיב אופקים. הטיול הכי יפה שלנו עד כה היה למערב אורגון- מדינה ירוקה ,שופעת אגמים, מפלים והרים מושלגים.

בקליפורניה, ה-national park  שהכי אהבנו היה שמורת לאסן- שהיא קטנה יחסית, אבל יפהפיה במיוחד.

אחד הטיולים היפים שעשינו היה למפלי ורנל (vernal fall) שביוסמיטי. באותה שמורה, גם התצפית של ה- Glacier Point ביוסמיטי גרם לי להחסיר פעימה.

מבחינת הטיולים קצת יותר קרובים לבית, אהבתי את האזורים garin regional park  ועוד יותר את אזור sunol regional wilderness. מומלץ בעיקר בתקופת החורף והאביב כשהכל מסביב גבעות ירוקות .

נוף האוקיינוס שב-point lobus state park   הוא גם אחד היפים כאן באיזור.

בתקופת הקיץ, קפיטולה היא ללא ספק הכי קרובה לחופי הים הכייפים של תל אביב. נעים גם לשבת על החוף וגם לשוטט בעיירה וברציפים.

למה אתם מתגעגעים בישראל? לחופי הים של תל אביב, להרי אילת בחורף ולרמת הגולן בקיץ. מתגעגעים לארוחות שישי אצל ההורים ושיש לאן לצאת אחרי 9 בערב.

למה אתם לא מתגעגעים? לחוסר תרבות עמידה בתורים.

טיפ לחדשים בעמק-  אל תתביישו לבקש עזרה ולשאול שאלות. כולנו היינו חדשים פעם.

איפה אתם בעוד 5 שנים? ככל הנראה בישראל, נזכרים בנוסטלגיה על התקופה הזאת שהייתה לנו כאן. כשהגענו לכאן, היה ברור שזה לשנתיים בדיוק אבל ככל שאנחנו נמצאים כאן יותר, רשימת המקומות שאנחנו רוצים לבקר בהם רק הולכת ומתארכת ולכן גם השהות מתארכת בהתאם. אין לנו ספק שבשלב מסויים אנחנו נחזור לארץ, מישהו צריך לשמור עליה.

* רוצים להשתתף במדור? כתבו לנו ל-sackerman@paloaltojcc.org

One Comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button