שיחת חו"לין עם משפחת שני

נטע ואייל שני מספרים על חייהם כאן עם זוג תאומים בני שנתיים, על ההסבה המקצועית שעשתה נטע, על המסעדות שהם אוהבים לפקוד, על ערבי הפוקר ומפגשי הבנות בג'קוזי ועל החיים בישראל עם השם המחייב, אייל שני

IMG_7750

מי אנחנו? נטע, אייל, מיה ויובל (תאומים בני שנתיים)

היכן גרים? קומפלקס בסאניוויל שאפשר להגדיר כאהבה ממבט ראשון, גם מצד אייל שזיהה גריל משוכלל עם פוטנציאל וגם מצד נטע שהתאהבה בג'קוזי ומאז עורכת בו ערבי בנות דו שבועיים.

כמה שנים בעמק? שלוש שנים וקצת. אחרי שקיבלנו את הגרין קארד, אנחנו סקרנים לראות אם נגיע לשלב האזרחות. יש פתגם שאומר "הגורל יותר חכם משנינו, בוא ניתן לגורל להחליט" (ג'ורג', הפרלמנט).

מאיפה במקור? אייל מקריית גת ונטע מארה"ב ומבשרת ציון. ההיכרות שלנו התחילה בתל אביב וקצת פחות משנה וחצי לאחר מכן כבר היינו בקליפורניה.

איך זה לחיות בארץ עם השם המחייב אייל שני? בארץ, זה הקנה לנו יתרון בהזמנת שולחן במסעדות. גם בשעות הכי לחוצות תמיד נמצא שולחן פנוי בשבילנו וכשהיינו מגיעים תמיד הייתה התעניינות (וכמובן, אחר כך אכזבה) לראות את אייל שני. כאן זה כבר לא עובד לנו. נטע: "אבל חשוב לציין שאייל מצדיק את השם שלו, הוא מבשל מצויין וכל מנה שלו נראית כאילו עברה תחת ידו של שף מקצועי".

עיסוקים אייל עובד בסאנדיסק, מקום העבודה בו עבד עוד בארץ ועבר מטעמו לכאן. ההכנסה הצדדית שלו היא הפוקר, בו הוא מבלה בערבי חמישי עם כמה חבר'ה מהאיזור.

נטע עזבה את עולם ההיי טק בו ניהלה צוות של מתכנתים לטובת הרפואה הסינית. "התמחיתי בתחום ילדים וטיפול בנשים בהריון ואחרי לידה. עבדתי בקופת חולים כללית ובאיכילוב ולפני המעבר לכאן היה לי את החשש לעזוב עבודה מסודרת במוסדות רפואיים מוכרים לטובת הלא נודע, אבל בדיעבד, מסתבר שהגעתי לגן עדן! קליפורניה מאוד פתוחה לרפואה משלימה, רכשתי פה כלים יפנים חדשים במסגרת ה"דיקור ללא מחטים" שזו השיטה האהובה עלי. אני מטפלת באנשים מתרבויות שונות, לומדת המון ונהנית מכל רגע. הצטרפתי לקליניקה ותיקה ומבוססת של רפואה אינטגרטיבית (משלבת בין רפואה מערבית לרפואה משלימה) בסאניוויל ואני זוכה לעבוד עם צוות מטפלים מדהים.

כשהגענו, הרשיון שלי לא התאים לדרישות של קליפורניה ומדובר היה בתהליך יחסית מורכב כדי לקבל את הרשיון המקומי. באיזשהו שלב חשבתי אולי לחזור להיי טק, אבל אז שאלנו את עצמנו שתי שאלות- האם נהיה כאן מספיק זמן כדי שזה יצדיק את ההשקעה? והאם זה באמת מה שאני רוצה לעשות? וכשהתשובה לשתי השאלות הייתה "כן", הלכתי על זה בכל הכוח.

טיול מומלץ? היעד המועדף עלינו לנופש הוא Lake Tahoe גם לחורף וגם לקיץ. שוכרים בקתה עם עוד משפחה או שתיים ובין הארוחות, האגם וההייקים עושים תורנויות במי מפעיל את הילדים.

מסעדה מועדפת? לדייט בלי הילדים Cin Cin בלוס גאטוס, זו מסעדת טאפאסים טובה שכל יום בין השעות 4ל-6 ומ-9 בערב יש Happy hour שאפשר לחגוג עם אלכוהול טוב ומנות מוזלות. עם הילדים La Strada בפאלו אלטו, זו מסעדה איטלקית עם מנות מאוד טעימות. ההתעסקות של התאומים בספגטי מקנה לנו כמה רגעים ללעוס את האוכל בשקט.

טיפ לחדשים בעמק? להזיז את השעון ל"זמן קליפורניה" ולקחת באיזי את השנה הראשונה. להתחבר לקבוצות בפייסבוק ולאירועים ב-ICC . מיטב המוחות עבדו ועובדים שעות נוספות על מנת להקל על הקליטה.

איפה אנחנו בעוד 5 שנים? סביר להניח שכאן. אייל: "אחזור לרכיבות אופניים", נטע: "אלמד לרכב על אופניים ואוביל קליניקה מצליחה של רפואה משלימה למשפחה".

* רוצים להשתתף במדור? כתבו לנו ל-sackerman@paloaltojcc.org

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button