פנויים בלייבור דיי? הציצו באתרי קמפינג של הרגע האחרון

רוצים לנצל את הלייבור דיי לטיול קמפינג של הרגע האחרון? טלילה גולן עם אתרי הקמפינג שהם אמנם ברדיוס של יותר משעתיים נסיעה מהואלי, וגם קצת פחות מפנקים ומאובזרים, אבל הסיכוי שתמצאו בהם מקום פנוי הוא יותר מסביר

מאת: טלילה גולן
שואלים אותי לא מעט על אתרי קמפינג נחמדים. ויש הרבה כאלה, גם באזורנו וגם יותר רחוק.
האתרים השווים, בייחוד אלו שברדיוס נסיעה של עד שעתיים מהמפרץ, הם אתרים שאפשר ולרוב גם צריך לשמור מראש, במיוחד בסופי שבוע ועל אחת כמה וכמה בסופי שבוע ארוכים כמו לייבור דיי, הבא עלינו לטובה.

ואם לא שמרנו ובכל זאת בא לנו לצאת לקמפינג בספונטניות?

Kačka a Ondra
Photo by Kačka a Ondra

בשביל זה אני ממליצה פה על כמה אתרי קמפינג נחמדים שהם על בסיס כל הקודם זוכה.

המשותף לכל האתרים האלה:
הם לרוב מרוחקים יותר ומבודדים יותר.
יש בהם שולחן פיקניק, טבעת ברזל למדורה ובקתת שירותים. אבל, כמעט אף פעם אין מים זורמים בשירותים (כלומר, אלו שירותי בור. נקיים, עם אסלה לשבת, נייר טואלט, ולפעמים גם מתקן עם ג'ל חיטוי, אבל בלי ניאגרה).
לפעמים אין מים בכלל באתר, גם לא ברז עם מי שתיה, ואז צריך להביא מיכל מלא אתכם. אם האתר נמצא ליד מקור מים טבעי אז אפשר להשתמש במים אלה – אבל חובה לטפל בהם קודם על מנת להמנע מזיהום. הטיפול יכול להיות בהרתחה, בסינון עם מסנן פחם פעיל, בכדורים המיועדים לכך ( וגם נותנים טעם לוואי למים) או עם מחטא אולטרא סגול.
ובכל מקרה (וזה נכון לגבי כל אתר שמגיעים אליו) כדאי לדעת איזה אירגון מתחזק את האתר ויש לודא מראש מה התנאים בשטח בפועל (לא תמיד אתרי האינטרנט מעודכנים), מהי העלות ללילה והאם יש הגבלות כלשהן על הדלקת אש.

בסופ"ש מבוקש כמו לייבור דיי כדאי לצאת ערב קודם כדי להגיע להגיע מוקדם מספיק, ולהכין תכנית חלופית למקרה שהכל תפוס באתר בו חשקתם.

SONY DSC
Spicer Meadow Reservoir

הנסיון שלי עם אתרים מהסוג הזה הוא ברובו חיובי. על שלושת האתרים ברשימה זו אני ממליצה מנסיון אישי. כל שלושת האתרים הללו נמצאים בשטח מחיה של דובים ויש להקפיד על הכללים כלשונם. במיוחד חשוב שלא להכניס מזון, או שום דבר שמזכיר בריחו מזון, לתוך האוהל.

Spicer Meadow Reservoir

שייך ל- Stanislaus National Forest מרחק של 4 שעות נסיעה מעמק הסיליקון. שקט, נחמד, עם אגם יפה ונופים מהממים. אפשר להוריד סירה לאגם, ואפשר לשחות (קר אבל לא קר מידי). יש דובים בסביבה אז צריך להקפיד על הכללים כלשונם. אין מי שתיה אז צריך להביא או לטהר.

Hat Creek 

שייך ל- Lassen National Forest
מרחק של 5 שעות נסיעה מעמק הסיליקון, שקט, נחמד, צמוד לנחל איתן, 15 דקות נסיעה מהפארק הלאומי הוולקאני לאסן. יש מי שתיה ויש שירותים עם מים זורמים. אין מקלחות
Hat Creek
Hat Creek

Middle Fork Cosumnes

שייך ל- El Dorado National Forest

קטן ומבודד, מרחק של 3.5 שעות נסיעה מעמק הסיליקון, עם נחל מקסים ליד שאפשר גם לטבול בו. בלילות יכול להיות שם קר גם בלילות קיץ. אין מי שתיה אז צריך להביא או לטהר.

Middle Fork Cosumnes

ובתוספת אזכיר גם את האתר Cherry Valley שנמצא צמוד ליוסמיטי מצפון מערב. אתר הקמפינג עצמו והאזור המיידי סביבו ניצל מהשריפה שהייתה באיזור והוא עדיין מיוער. לאחרונה, החילו בו את האפשרות לשמור מקום באינטרנט, אבל כיוון שהוא מרוחק ונידח כל כך, עדיין אפשר למצוא בו מקומות שאינם שמורים בהסתברות גבוהה יחסית. האתר הזה נמצא על שפת אגם יפיפה וגם מהווה נקודת זינוק מצויינת לטיולים באזור הצפוני של יוסמיטי אליו אי אפשר להגיע ברכב.

בברכת קמפינג מהנה,

טלילה

3 Comments

  1. תודה טלילה על ההמלצות. נראה שאלו אתרים ל "מיטיבי קמפינג".
    ציינת בכתבה שיש אתרים שווים שדורשים הזמנה מראש. האם העלית בעבר פוסט לכמה כאלה ? אם לא, האם אפשר לקבל כמה המלצות? תודה.

    1. הי שרית,
      זה הפוסט הראשון שאני מעלה עם המלצות לקמפינג. ואלו אכן אתרים עם תנאים בסיסיים יותר. אני אשמח לכתוב בקרוב פוסט נוסף עם המלצות לאתרים היותר מתורבתים שיצא לי לשהות בהם 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button