אתרי קמפינג במרחק של עד שעה מהואלי

הגיע הזמן לתכנן את חופשת האביב והקיץ ואם אתם אוהבי טבע ושטח, מומלץ כבר לשריין מקום באתרי הקמפינג הטובים. טלילה גולן עם ההמלצות שלה לאתרים השווים והמפנקים שיגזלו מכם לא יותר משעה נסיעה מעמק הסיליקון

מאת: טלילה גולן
נשאלתי לא מעט על אתרי קמפינג מתורבתים וכשחשבתי על כך, הבנתי שבפועל אני לא מכירה הרבה כאלה באופן אישי. לא שיש לי משהו נגד מקלחות באתר קמפינג, פשוט אלו אתרים מבוקשים מאוד שלרוב יש לשמור בהם מקום זמן רב מראש, מה שלא תמיד מסתדר עם נפשי הספונטנית.
ובכל זאת, יש לי כמה המלצות לאתרי קמפינג מוצלחים ומשודרגים שיצא לי לשהות בהם. עכשיו הזמן המתאים להמליץ עליהם כי עכשיו הזמן לשריין את מקומכם לחופשות האביב ובקרוב גם לקיץ.

Henry Cowell Redwoods State Park

בראש הרשימה – אתר הקמפינג של Henry Cowell Redwoods State Park שנמצא צמוד לעיירה פלטון, על הדרך לסנטה קרוז, מרחק של 45 דקות נסיעה מעמק הסיליקון.
זהו אתר הקמפינג הראשון אליו העזתי לצאת לבד עם הילדות שלי כשעוד היו קטנטנות, בלי האבא שלהן. וכמובן שחזרתי אליו שוב גם בהרכב משפחתי מלא.
האתר הזה ידידותי מאוד למשפחות עם ילדים בכל הגילאים. הוא אמנם צפוף קצת (אופייני לכל הפארקים של הסטייט) אבל עצי היער מפרידים מספיק בשביל לתת תחושת פרטיות.
יש מים באתר- לשתיה, בשירותים ובמקלחות.
יש הרבה מה לעשות שם עם המשפחה (ובלעדיה). יש שפע מסלולי טיול, כולל מסלול בין עצי רדווד ענקיים ומרשימים. יש חוף נחל לטבול בו, יש את רכבת הקיטור והמוזיאון של ה-Roaring Camp, בעיירה הצמודה יש גן שעשועים, חנויות ומסעדות, ובמרחק 15 דקות נסיעה יש את סנטה קרוז על חופיה היפים.
מה שאין שם זה אתרים קבוצתיים. האתרים המשפחתיים מוגבלים למקסימום 8 אנשים.
האתר פתוח כל השנה. הוא מבוקש מאוד ומתמלא מהר בסופי השבוע (ביחוד הארוכים) וחופשות בית הספר.

Del Valle Regional Park

אתר חביב נוסף באזור המפרץ הוא אתר הקמפינג של Del Valle Regional Park שמדרום לליברמור, כשעה נסיעה מעמק הסיליקון. גם זה אתר שחביב עלי מאוד לקמפינג משפחתי רגוע, וגם בו יש מי שתיה, מים זורמים בשירותים וגם מקלחות.

SONY DSC

בפארק הזה ישנם מסלולי טיול יפים ומאגר מים גדול בו אפשר לשחות ולשוט. ואם אין ברשותכם סירה – אין בעיה. בפארק יש גם מרינה בה ניתן לשכור סירות. הפארק מבודד מספיק בשביל שבלילות אפשר יהיה לצפות בכוכבים.
האתרים המשפחתיים שם מוגבלים למקסימום 8 אנשים. ישנם בפארק גם אתרים קבוצתיים אבל חלק מהם פרימיטיביים (בלי מים) ומצריכים הליכה מהחניון עם כל הפקלאות.
הפארק פתוח כל השנה, אבל אני מעדיפה להמנע ממנו בחדשי הקיץ.
אין קליטת סלולארי בתחומי הפארק.

Anthony Chabot Regional Park

אתר קמפינג נוסף שאני ממליצה עליו הוא Anthony Chabot Regional Park שממזרח לקסטרו ואלי, כ45 דקות נסיעה מעמק הסיליקון. למי שמחפשים תחושה של wilderness אבל צמוד לציוויליזציה ועם מקלחות- זהו האתר המושלם.SONY DSC

בפארק הזה ישנם מסלולי טיול רבים ומאגר מים גדול בו אפשר לשכור קאנו או סירה ולשוט. (על מנת להגיע למרינה יש ללכת 5 מייל או לנסוע ברכב). לא ניתן לשחות באגם שבו אבל במרחק 15 דקות נסיעה יש את הלגונה/בריכה של Cull Canyon ששייכת אף היא לרשות הפארקים האזוריים של האיסט ביי.
האתרים המשפחתיים שם מוגבלים למקסימום 8 אנשים. ישנם בפארק גם אתרים קבוצתיים עם ברז מי שתיה אבל השרותים כימיים.
הפארק פתוח כל השנה.
אין קליטת סלולארי בתחומי הפארק.

Lake Oroville State Recreation Area

SONY DSC
וקצת רחוק יותר – אני ממליצה על אתר הקמפינג Loafer Creek שנמצא ב- Lake Oroville State Recreation Area. גם זה אתר משודרג עם מקלחות, צמוד לאגם אורוויל לארכו אפשר לטייל ובמימיו ניתן לשוט (ואפילו לעשות קמפינג על אסדות באמצע האגם) והוא גם צמוד לשמורת הר השולחן שם אחד המקומות הטובים ביותר בקליפורניה בשביל לחזות בפריחת האביב.
האתר פתוח כל השנה. נכון לכתיבת שורות אלו הוא סגור בשל שריפה וכולי תקווה שעד שהשריםה תכובה המלצתי עדיין תהיה רלוונטית.
בברכת שנה טובה וקמפינגים מהנים,
טלילה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button