טיול בפארק עצי הענק של קלאווראס

אם אתם נוסעים מזרחה, בין אם לסקי או לנופש, ממליצה לכם טלילה גולן להקדיש לפחות יום אחד לביקור בחלקת יער יפה ומרשימה- פארק עצי הענק של קלאווראס

מאת: טלילה גולן
בימינו, אלו הרוצים לראות את עצי הסקוויה הענקיים שבהרי הסיירה נוסעים בדרך כלל לפארקים הלאומיים סקוויה או יוסמיטי. אבל עצי הענק המדהימים האלה נתגלו לראשונה דווקא חוץ לאזורים אלו, בשטח שכיום כלול בפארק הסטייט, עצי הענק של קלאוורס.

Sequoiaכמנהגם של מחפשי האוצרות והקוריוזים, העצים הראשונים שנתגלו שם נכרתו או קולפו על מנת לבדוק את שמישותם וכדי לשלוח דוגמאות למוזיאונים ולתצוגות ברחבי ארה"ב ומחוצה לה. בסופו של דבר, אחרי שהעץ, שנחשב ליפה ביותר בקלאווראס, הומת בקילוף, הביאו סוף סוף לייסוד השמורה ואיסור על השחתת עצי סקוויה נוספים.

הפארק נמצא במרחק של כ-3 שעות נסיעה מאזור המפרץ לכיוון צפון מזרח, על כביש 4 מחוץ לעיירה ארנולד. יש בו מספיק מסלולי טיול לבילוי של שבוע אבל הוא גם מאוד מתאים לביקור של 'על הדרך' כשנוסעים להרים או חוזרים מהם.
צמוד למרכז המבקרים החדש ישנו המקבץ הצפוני (של עצי הסקוויה הענקיים) וביניהם מסלול הליכה מעגלי של מייל וחצי שמתאים גם לעגלות וכסאות גלגלים. המסלול הזה עובר בין נקודות הציון המשמעותיות שבפארק מבחינת עצי הענק. במחיר 50 סנט ניתן לרכוש חוברת הסברים קטנה על ההיסטוריה והמשמעות של כל תחנת עצירה מהמסומנות לאורך השביל הזה.
למעוניינים במסלול יותר ארוך – יש כמה כאלה שיוצאים מהמקבץ הצפוני. יש גם אחד יפה במיוחד באורך של כ-5 מייל שמגיע למקבץ הדרומי של עצי הענק – הנמצא מרחק של כ-7 מייל נסיעה מהמקבץ הצפוני בתוך הפארק. די בתחילת המסלול הזה יש אפשרות לרדת לנחל ולטבול המים (כשיש זרימה).

הפארק פתוח כל ימות השנה, אם כי כשמבקרים בחורף רצוי להתכונן לטיול בשלג. יש בפארק גם אתר קמפינג (סגור בחורף), אם כי לא יצא לי לשהות בו אז איני יכולה להמליץ עליו מניסיון אישי.

אז אם אתם נוסעים מזרחה, בין אם לסקי או לנופש, שווה להקדיש לפחות יום אחד לביקור בחלקת היער היפה והמרשימה הזו שבפארק עצי הענק של קלאווראס.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button