הכירו את משפחת גפן הזקוקה לעזרתכם

לפני כחצי שנה התגלתה אצל ג'ים מחלת כליות קשה אשר באופן מיידי שיבשה את שגרת חייו. מאדם בריא הנוהג לבלות ולטייל עם חמשת ילדיו בכל סוף שבוע הוא כיום תלוי בדיאליזה ומבלה את מרבית זמנו בבית החולים ובטיפולים. כל בקשתה של משפחת גפן היא לחזור לחייה הקודמים ובזה אולי אתם תוכלו לעזור לה

Tahoe- Emerald Lake 2015

מי אנחנו? גלית, ג'ים (50), קאילי (16), קליאון (14), נאהלי (12), אנחל (8), איוי (5)

היכן גרים? מערב סן חוזה

כמה שנים בעמק? כשנתיים

מהיכן במקור? "לפני המעבר התגוררנו בכפר יונה, אולם עמק הסליקון הוא לא הרילוקיישן הראשון שלנו. ג'ים נולד באוסטרליה וכשהיה נער עברה משפחתו ליוון ומאוחר יותר לאנגליה. ההיכרות שלנו הייתה בזמן הלימודים באנגליה, כעבור מספר שנים עברנו לחיות באתונה כ-5 שנים ומשם 8 שנים נוספות בישראל".

הילדים– "ההחלטה להביא חמישה ילדים נראתה לנו טבעית ואם היינו יותר צעירים יש סיכוי שאולי היו מתווספים עוד שניים שלושה… ג'ים מאוד רצה משפחה גדולה, בייחוד לאחר שאחיו נהרג בתאונת דרכים והוא נותר ללא אחים. הדינמיקה בבית היא מאוד טובה, יש תורנויות ברורות בבית, אם זו תורנות מדיח או תורנות שאיבה, וכל אחד יודע בדיוק מה תפקידו בכוח. העצמאות של הילדים אצלנו בבית מתחילה בגיל מאוד צעיר מה שלדעתנו הפך אותם למאוד בוגרים ואחראיים.

כשנחתנו כאן, קצת קשה היה לאמריקאים לעכל שאנחנו משפחה בת 7 נפשות ולקח לנו לא מעט זמן למצוא בית ולגרום לבעליו להאמין שמדובר במשפחה אחת ולא שתיים, שרוצה להתגורר בנכס שלהם".

העיסוקים שלנו– בישראל, עסקה גלית בעריכת דין ובגישור ומאוחר יותר עשתה הסבה לחינוך ושימשה כמורה לאנגלית וספרות. כיום היא מלמדת עברית בבית הספר "בגד כפת", סניף לוס גטוס. ג'ים עובד שנים רבות כמהנדס מחשבים בסיסקו.

המחלה של ג'ים- "לפני כחצי שנה ביום שגרתי ורגיל חיינו התהפכו. מדם בשתן ומחשבה כי מדובר אולי באבנים בכליות, נכנסנו תוך יום אחד למערבולת של ניתוחים, מחלת כליות קשה, דיאליזות, בדיקות, אשפוזים וציפייה לכלייה המיוחלת אשר תציל את חייו של ג'ים.

ג'ים סובל כיום מאי ספיקת כליות, יש לו כליות פוליציסטיות המכוסות בציסטות שלמעשה 'חונקות' אותן ומונעות מהן לתפקד. מדובר במחלה תורשתית שגילינו אותה לראשונה אצל ג'ים. ברגע הראשון שהגענו לרופא הוא שלח אותנו לבדיקות וכשהגיעו התוצאות הוא ישר שלח אותנו לניתוח במהלכו הוכנס קטטר לחלל הבטן אשר אמור להכניס נוזלים ולנקות את המערכת. לאחר שבועיים של טיפולים בבית החולים, חזר ג'ים הביתה ומאז הוא עושה כל ערב דיאליזה שמאוד מחלישה אותו ולא עובדת כל כך טוב על הגוף שלו. כיום הוא נמצא במצב סטטי, לא חיובי במיוחד, שלא יחזיק לאורך זמן והוא זקוק לתרומת כילייה שתציל את חייו. אנחנו מנסים לחיות חיים רגילים ככל שניתן, אבל השגרה היא ברובה בתי חולים, דיאליזות, בדיקות והמתנה להשתלת כלייה המוערכת בכ-8 שנים. לג'ים אין משפחה מכיוון שהוריו נפטרו בשיבה טובה וכאמור אחיו היחיד נהרג בתאונת דרכים. התורם צריך להיות מעל גיל 20, בריא לחלוטין וללא הסטוריה של מחלות וניתוחים, ולצערנו, אין מבני המשפחה מישהו המתאים לכך. אנו פונים כאן לכל מי שיוכל לעזור להציל את חייו של ג'ים. תהליך התרומה הוא אינו מורכב, מדובר בפרלסקופיה ולא בפתיחת בטן. אחרי 48 שעות כבר משתחררים מבית החולים וכעבור כשבועיים חוזרים לתפקוד מלא.

טיול האהוב עלינו במיוחד–  בתקופה היחסית קצרה שאנחנו כאן מאוד נהנינו בלאסן, יוסמיטי, הר ממות', סוקויה פארק, לייק טהו, ובשייברס לייק, אבל מאז שהתגלתה מחלתו של ג'ים ובגלל טיפולי הדיאליזה היומיומיים אין באפשרותנו לצאת מהבית ולעשות טיולים מסוג כזה.

מסעדה מועדפת– לא יוצאים יותר מדי למסעדות מכיוון שתמיד יהיה מישהו מבני המשפחה שלא ימצא שום דבר לאכול, אבל ביום הנישואין שלנו הלכנו לאכול במסעדה בקמפבל בשם ״נאשמרקט״ שמאוד נהנינו בה.

טיפ לחדשים בעמק– להתחבר לקהילה הישראלית ולהנות ממנה. אנחנו, לצערנו, גילינו עד כמה הקהילה עוזרת, תומכת ומחבקת בעקבות המחלה, אבל מאוד מומלץ להיות חלק פעיל ממנה גם בלי קשר למחלות ותחלואות למיניהן.

איפה אתם בעוד 5 שנים– מקווים שאחרי השתלת כלייה, חיים חיים רגילים כפי שחיינו עד לא מזמן. נהנים לעשות טיולי טבע משפחתיים ולהיות ספונטניים .

מעוניינים לעזור למשפחת גפן? צרו קשר דרך המייל A.kidney4jim@gmail.com

***עדכון מיולי 2016***

נמצא תורם כלייה לג׳ים (בחור צעיר מישראל שראה את הפוסט בפייסבוק והחליט להציל חיים)  כעת למשפחת גפן בקשה אחרונה מכם- עזרה במימון הניתוח המורכב שעלותו למשפחה היא 200 אלף דולר. כל סכום יתקבל בברכה.

לתרומה, היכנסו ללינק savingjim.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button