הכירו את הפנים מאחורי "מעגלים ICC"

לפני כשנתיים הקימו 4 נשים את פרויקט מעגלים ICC הפועל למען כל חבר בקהילה הנמצא במצוקה. עם צוות של יותר מ-130 מתנדבים הן נותנות את המענה אם מבחינה רגשית, בריאותית, משפטית או כלכלית והכל באופן דיסקרטי לחלוטין ומכל הלב. גם השנה, לקראת חנוכה, הן יוצאות בפרויקט "תורמים מתנות לחנוכה" וזו ההזדמנות שלכם להצטרף למעגל

4 שנים אחרי שהקימה עינת לנד את "מעגלים" בסיאטל היא מסתכלת אחורה בסיפוק גדול. מה שהחל כפרוייקט קטן למען הקהילה, המושתת על חיבורים ועזרה הדדית בין חבריה, הלך וגדל וכיום עם שלוחה בעמק הסיליקון ובקרוב גם בלאס וגאס היא מבינה שעם קהילה חזקה ותומכת השמיים הם הגבול.

IMG_3166
ארבעת המייסדות. מימין:רונית שריר, מירית קופלמן, עינת לנד, חגית זאב

לפני כשנתיים, חברה לנד לחגית זאב, מירית קופלמן ורונית שריר ויחד הן הקימו את מעגלים ICC, הפועל באזור המפרץ ומטרתו העיקרית היא להוות כתובת עבור כל מי שנזקק לעזרה מכל סוג שהוא. את שיתוף הפעולה עם ה-ICC  עשו מאחר שראו בו ארגון הפועל רבות למען הקהילה ולהעצמתה ולכן לדבריהן החיבור בין השניים היה מתבקש.

כ-150 מתנדבים פועלים כיום במעגלים ICC  אשר מספקים, כל אחד בתחומו, את העזרה הנדרשת. לדברי לנד, כל מקרה הוא עולם ומלואו המצריך את הטיפול וההתייחסות שלו ולכן קשה להגדיר מראש את תחומי העזרה שמספקת מעגלים. "אנשים פונים אלינו, אם בעצמם ואם על ידי תיווך של חברים, ועל ידי קשרים וחיבורים בין חברי הקהילה אנחנו משתדלים לתת את המענה הנכון", מספרת לנד, "העזרה היא בתחומים שונים החל מבישולים ועזרה עם הילדים ועד לקשרים עם בתי חולים, עורכי דין, תרומות מזון וציוד ואפילו ליווי בלידה.

רוב חברי הקהילה כאן חיים בריחוק מן המשפחה הקרובה ולכן ברגעים הקשים זו ההזדמנות שלנו להראות סולידריות ולספק את התמיכה שהם כל כך צריכים, אם זו תמיכה רגשית או תמיכה חומרית. ישנן משפחות חד הוריות, משפחות עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים, משפחות בהן ההורה או אחד הילדים פתאום חלו או משפחות המתמודדות עם בעיות של אשרות עבודה או בכלל חיפוש עבודה. כל אלה הן רק דוגמאות עמן כל קהילה מתמודדת ואני מאמינה שבכוחות משותפים אפשר לעזור ולתמוך בכל אחד ואחד מחברי הקהילה שלנו.

חשוב לציין שוב שהכל נעשה בדיסקרטיות, מתוך כבוד ומכל הלב ולכן כל מי שחש שהוא זקוק לעזרה, שלא יהסס לפנות גם אם נראה לו שלא יהיה לנו את הפתרון. עם קשרים רבים והמון רצון טוב, אני מאמינה שתמיד נמצא את הדרך היצירתית לעזור ולעודד. יש כאן קהילה מדהימה ותחושה חזקה של ביחד. רוח ההתנדבות כאן היא מעוררת השראה ובכל רגע נתון ישנה נכונות של כולם לתת יד ולעזור בכל מה שהם רק יכולים וזה ממש לא מובן מאליו".Maagalim-logo

חלוקת העבודה ביניהן אינה פורמלית ומשתנה ממקרה למקרה. בעת הפנייה למעגלים ICC הליווי מתחיל בדרך כלל בשיחה אישית עם חגית ומירית. השתיים מלוות את המקרה, מעניקות את התמיכה הרגשית הנדרשת, ולאחר התייעצות משותפת עם שאר חברות הצוות מפעילות עינת ורונית את החיבורים המתאימים והקשרים עם המתנדבים הרלוונטיים.

כחלק מפעילותן המבורכת, יוזמות הארבע גם השנה את פרוייקט ״תורמים מתנות לחנוכה״  במסגרתו תינתן לכם ההזדמנות לשמח ולהעניק מתנות לילדי הקהילה הזקוקים להן.

במהלך השבועות הקרובים ייאספו כרטיסי מתנה לרשתות מזון, טרגט וחנויות מתנות לילדים בסכומים של 5$ ועד ל-20$ אותם ניתן לקנות און ליין או לרכוש בחנויות. את הכרטיסים ניתן להעביר לחגית אהרונוב במשרדי ה-ICC בפאלו אלטו (ליצירת קשר 408-2192337) או למירית קופלמן בסאניוויל mirit_2007@yahoo.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button