שיחת חו"לין עם משפחת קצנלבוגן

לאחר שעשו רילוקיישן לאנגליה, החליטו טלי ותומי קצנלבוגן כעבור 7 שנים, לעזוב את הקור הבריטי ולעבור לעמק הסיליקון. בלי עבודה ועם תינוק קטן עשו את הצעד האמיץ וכיום, כמעט שנה אחרי, הם מספרים על ההתאקלמות כאן, על קהילה המחבקת, על השאיפות המקצועיות ועל הזכייה בהגרלת הגרין כארד שהביאה אותם עד הלום

מי אנחנו? תומי קצנלנבוגן (37), טלי קלפוס (37), בן קצנלנבוגן (שנה וחודשיים)

היכן גרים? Crescent Village שבצפון סן חוזה

כמה שנים בעמק? אוטוטו שנה

מהיכן במקור? תומי נולד בגרמניה, עלה לארץ בגיל 4 ואת שנות ילדותו העביר ברמת השרון. טלי נולדה בקניה, משם עברה המשפחה לאנגליה לכ-7 שנים נוספות וכשמלאו לה 12, השתקעה המשפחה ברעננה. לפני שיצאו לרילוקיישן הראשון שלהם, התגוררו תומי וטלי בתל אביב.

הרילוקיישן הראשון שלנו- לאחר 14 שנה של שירות בחיל האויר, בין היתר כסגן מפקד טייסת F-15, ולאחר שעבד בארץ בתחום פיתוח עסקי בין לאומי, התקבל תומי ללימודי MBA  באוניברסיטת קימברידג׳ באנגליה. את תקופת הלימודים זוכרים תומי וטלי כחוויה נעימה עם הווי סטודנטיאלי וחיי חברה עשירים ופעילים, אך עם סיום הלימודים כשכל אחד הלך לדרכו וההווי קצת התמוסס הרגישו השניים נפילת מתח שבשילוב עם מזג האויר המקפיא ועם המנטליות הקרה של הבריטים, גרמו להם לשקול מעבר לאזור אחר.

"בלימודים, התמחתי ביזמות ובהון סיכון ולשם גם כיוונתי את ניסיוני המקצועי", מספר תומי, "ייעצתי למס׳ סטאראפים בשלבים שונים, ולקרן VC בקימברידג׳ (Prime Ventures). לאחר סיום הלימודים, התקבלתי לקרן VC מהמובילות בלונדון, Octopus Ventures, ושם עבדתי בצוות ה-Deal Flow, האחראי על ״ציד״ החברות להשקעה. כשחשבנו לעבור לאיזור אחר אני מאוד התחברתי לסן פרנסיסקו שהיא המרכז בכל מה שקשור לתחום שלי, אבל פחות התחברנו לרעיון לגדל שם את בן. היה לנו חשוב לנחות במקום שבו יש קהילה פעילה של ישראלים, ולכן טבעית כיוונו לSunnyvale, אך המחירים היו גבוהים משמעותית ממה שתכננו ולכן ״נדדנו״ לצפון סאן חוזה, שלא מביישת בנציגותה הישראלית".

הזכייה שלנו בגרין כארד- "כאשר ויזת הלימודים שלי עמדה לפוג וכשהבנו שאישורי עבודה יהיו קריטיים למציאת עבודה ראויה, החלטנו ״לירות לכל הכיוונים״ ופעלנו לממש את זכותינו לאזרחויות אירופאיות. מאחר ששירתתי כל כך הרבה שנים בצבא, שללו ממני את האזרחות הגרמנית, אך לאחר ניהול מלחמה ביורוקרטית מול השגרירויות השונות, בסופו של דבר קיבלתי אותה בחזרה. גם טלי פעלה לקבלת אזרחות פולנית אשר הייתה זכאית לה ובסופו של דבר קיבלה אותה. במקביל, בעצתו של אח של טלי, אשר זכה בגרין כארד לפני מס׳ שנים לאחר שהשתתף ב-8 הגרלות, הגשנו גם אנחנו בקשה מתוך מחשבה ש'אין מה להפסיד'. ואכן לא הפסדנו. על הנסיון הראשון זכינו בגרין כארד המיוחל וכך, ממצב של תלות מוחלטת בויזת לימודים שעמדה לפוג כל יום, הבטחנו לעצמנו אזרחויות אירופיות אשר פתחו לנו את כל אירופה, וכבונוס נחמד, גם זכינו בהגרלה לגרין כארד, שפתחה לנו את האופציה לעבור לארה״ב".

העיסוקים שלנו- לאחר 7 חודשים בקרן כאשר אושרו לנו הגרין כארדים, עברנו ל׳עמק׳. מאז שהגענו לכאן אני משתמש בניסיון ובידע שצברתי בלימודים ובקרן ומייעץ לחברות ויזמים צעירים בנושאים שונים כמו גיוס כספים (אסטרטגית הגיוס והכנת החברה להצגה למשקיעים), פיתוח והוכחת שוק, תכנון אסטרטגי , מודלים עסקיים וצמיחה. כיום אני מייעץ לכ-7 חברות כאשר המטרה היא למצוא חברה שבסופו של דבר  ׳אצנח פנימה׳ לתפקיד במשרה מלאה.

טלי היא בעלת תואר ראשון במנהל עסקים ו-MBA  ומתמחה בתחום משאבי אנוש בחברות בין לאומיות. לפני המעבר לאנגליה, עבדה מספר שנים כ- HR Associate בנציגות הישראלית של חברת הפארמה הצרפתית  Sanofi  ולאחר המעבר עבדה כמגייסת .Freelancer כאשר נולד בן, הסיטה טלי את משאביה לאם במשרה מלאה פלוס פלוס, ובקרוב כשייכנס בן לגן היא מתכננת לחזור שוב לשוק העבודה.

על הנחיתה כאן- כמה שהכינו אותנו ליוקר המחייה כאן, עדיין חטפנו שוק רציני. שנינו הגענו בלי עבודה וכל ההתאקלמות וההתארגנות ללא הוכחת הכנסה או קרדיט סקור היו קשות. אבל על כל זה חיפה מזג האוויר כאן, התרבות, החיוביות של האנשים. ציפינו לצביעות האמריקאית שכולם מדברים עליה ובמקום זאת מצאנו אנשים חייכנים וחמימים שכל הזמן מגלים איכפתיות ועניין. גם הקהילה הישראלית כאן היא מדהימה! יש כל כך הרבה אנשים  שמוכנים לצאת מגדרם ומאזורי הנוחות שלהם כדי לעזור למצטרפים חדשים להקלט. מהר מאד מצאנו חברים שהפכו להיות המשפחה השניה שלנו, שאפשר להשען ולהעזר בה.  ובכלל, מאוד כיף להיות מוקפים בכל כך הרבה אנשים איכותיים ומעניינים.

טיול מומלץ- גן החיות באוקלנד התגלה כמרתק במיוחד לבן וכל המשפחה.

מסעדה מועדפת- Tamarin  בפאלו אלטו, אמנם קצת יקרה אבל אוכל טעים. אהבנו מאוד גם את pasta moon שב- half moon bay.

הטיפ שלנו לחדשים בעמק- א. תתחברו לSilo.co , מערכת נטוורקינג שמדהימה בפשטות ובמהירות שלה וב. תביאו סילאן מהארץ…

איפה אתם בעוד 5 שנים? שאלה מצוינת… אני מקווה להיות בסטאראפ השני שלי וטלי מקווה להיות מנהלת משאבי אנוש של חברה מגניבה במיוחד. בפועל כנראה שנהיה עסוקים בלחלץ את בן בערבות מהכלא  🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button