לא רק לחובבי סקי: מסלולים לטיולים בשלג

אוהבים שלג אבל לא מתכננים לצאת סקי? טלילה גולן ליקטה עבורכם שלושה מסלולים בהם תוכלו להתרשם מיופיים הפראי של ההרים המושלגים תוך הליכה לצד נחלים ואגמים מקסימים. ואל תשכחו להצטייד בקרם הגנה ומשקפי שמש

מאת: טלילה גולן
נוסעים למקום חם בחופשת החורף? אם כך הטור הזה הפעם לא בשבילכם. אוהבים לגלוש ומתכננים סקי? גם לא בשבילכם. טוב, אולי קצת. אוהבים שלג אבל לא יודעים או לא מתכננים סקי? המשיכו לקרוא.

בשאיפה, החורף הזה יראה הרבה שלג בהרים. כבר עכשיו אפשר מנקודות תצפית מובחרות לראות את שיאי הסיירה נבדה לבנים. ולמי שאוהבים לטייל והקור אינו מרתיע אותם, טיולים בשלג הם בונוס מיוחד. ליופי הפראי של ההרים בלובנם אין תחרות.

SONY DSC
Hope Valley
איך הולכים בשלג? לאט ובזהירות. נועלים מגפי שלג גבוהים וגורבים גרביים מצמר או סינטטי (בשום פנים ואופן לא כותנה! אותו כנ"ל גם עבור גטקעס). אפשר גם לשכור מדרסי שלג, ורצוי מאוד להיעזר גם במקלות טיולים/סקי. חשוב להצטייד במי שתיה (מתייבשים מהר בטיולים כאלה) ובקרם הגנה לפנים (גם אם מעונן – ההחזר מהשלג מכפיל את החשיפה לקרינה) ורצוי גם בכובע שמכסה את האזניים, כפפות ורצוי גם צעיף.
יש להביא בחשבון שההליכה בשלג איטית יותר ושלא תמיד השביל ברור לעין (בשבילים מסודרים יש לרוב סימון גובה על העצים לפיו ניתן לזהות את השביל). תמיד תצטיידו במפה וב-GPS.
הנה המלצה לכמה מסלולים נחמדים לטייל בהם. הם נחמדים בכל ימות השנה אבל בחורף הם יפים במיוחד.
1. Hope Valley Nature Area
מיקום: כ-15 מייל ממזרח לאתר הסקי קירקווד, צמוד לצומת הכבישים 89/88. הכניסה לחניון היא מכביש 88, טיפה ממערב לצומת. יש שם שביל שחוצה את נחל קארסון וממשיך לכיוון צפון. אפשר להיצמד לשביל אבל אפשר גם ללכת בעמק עצמו ולאורך הנחל. אם יש לכם גולשים במשפחה תשאירו אותם בקירקווד וצאו לטייל!
2. Spooner Lake
צמוד לאגם טאהו, בצד של נבדה, יש אגמון קטן ונחמד ושביל שטוח שמקיף אותו. המסלול סביב האגם הוא כ-2 מייל וחלקו מוסדר לגולשי סקי נורדי – בבקשה ללכת ליד ולא על, שלא להרוס להם את הנתיב. יש שם תצפיות מרהיבות על אגם טאהו עצמו. אם יש לכם גולשים במשפחה תשאירו אותם בטאהו וצאו לטייל!
3. יוסמיטי.
כן, כן, יוסמיטי. העמק המרכזי של הפארק פתוח כל השנה, ובחורף הוא לבן ויפה במיוחד. כל מסלולי ההליכה שבתחתית העמק פתוחים למטיילים אבל במיוחד שווה ההליכה לאורך נהר המרסד העובר באמצעו. זה המסלול שבדרך כלל מוותרים עליו כשנוסעים לפארק בקיץ כי יש יותר מידי לראות מסביב. אז בחורף תלכו ליד הנחל. וגם אם הייתם כבר באגם המראה, ואפילו שהוא כבר לא כל כך אגם, גם המסלול הזה מקסים בלבן. (ומי שמתעקשים לגלוש יכולים ללכת ל-Badger Pass Ski Resort שהוא אתר סקי קטן בתוך יוסמיטי. )

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button