שיחת חו"לין עם משפחת מאור

הם אמנם הגיעו לעמק רק לפני כשנה אבל הספיקו לא מעט במהלכה. אופיר, שהקים את "חברותא בואלי", ארגן עד כה יותר מ-30 סדנאות בנושאים שונים ליותר מ-400 חברים מן הקהילה הרשומים אצלו בקבוצה. עירית, שבעקבות העבודה שלה עשתה המשפחה רילוקיישן, נמצאת בחודש השמיני להריונה ויחד הם מצפים לילד שלישי. שיהיה במזל טוב

ophir

מי אנחנו? עירית, אופיר, אריאל (בת 7), איתמר (בן 4) ועוד קטנצ'יק בבטן

היכן גרים? סאניוויל

כמה שנים בעמק? שנה

מהיכן במקור? עירית גדלה בפרדס כץ ואופיר בפתח תקווה. לפני המעבר התגוררה המשפחה בפתח תקווה.

על הנחיתה כאן- הרילוקיישן לכאן היה דרך העבודה של עירית. לאחר שהיא קיבלתה את התפקיד היו לנו פחות מחודשיים להתארגן ולקפל את כל החיים שלנו בארץ. בין השכרת הדירה, מכירת הרכב, שליחת מכולה לבין כל הביורוקרטיות היינו צריכים גם להתארגן על החיים כאן. לא הצלחנו לסגור כמעט שום דבר מהארץ ולכן ההתחלה כאן הייתה די קשה. נחתנו בחודש דצמבר שהיה קר וגשום, לא הכרנו אף אחד, שנינו התחלנו לעבוד במשרות מלאות, לכן כל ההתאקלמות הייתה יותר אינטנסיבית וקשה. אריאל נכנסה לכיתה א' בנימיץ ולא היה לה קל עם השפה והמסגרת החדשה וכך גם איתמר שהתחיל גן חדש ב-Early Horizons. אפשר להגיד שאחרי חצי שנה, כשכבר מצאנו בית ורכב וכל הביורוקרטיות המעיקות כבר היו מאחורינו, התחלנו להיכנס לשגרה יותר נעימה. 

על חברותא בואלי- אחד הדברים המרכזיים שאופיר הרגיש שחסר לו עם המעבר היה חוג חברים קרובhevruta איתו הוא יכול לבלות ולצאת בערבים. לחבר'ה שהוא השאיר בארץ הוא לא מצא תחליף ולאחר שהשתתף בסדנא קטנה להכנת בישול יפני שארגנו כמה חבר'ה כאן בעמק, פתאום נפל לו האסימון. הוא הבין שלאנשים, בייחוד החדשים כאן, מאוד חסרות אינטראקציות חברתיות ומפגשים אינטימיים בהם אפשר להכיר ולדבר ואם יתווספו לכך גם סדנאות או הרצאות למיניהן אז בכלל יהיה מצויין. ואכן, כיום לאחר שארגן יותר מ-30 סדנאות בנושאים שונים והצליח לחבר כ-400 חברים הרשומים אצלו בקבוצה, אופיר בהחלט מרוצה.

"המטרה העיקרית של 'חברותא בואלי' היא לעשות כיף, לחבר בין חברי הקהילה ואם על הדרך גם למדנו להכין סושי או להכין בירה אז מה טוב, אבל זה לא הרעיון המרכזי", מסביר אופיר, "כשהתחלנו את הפרוייקט היינו שבעה ולאט לאט אנשים נשרו ונשארתי לבד. ארגון של אירועים מן הסוג הזה מצריך קצת עבודה והתעסקות ואני מבין שלא לכל אחד יש את הזמן הזה. החזון שלי הוא לקיים סדנא לפחות פעם בשבוע ובשביל זה אני מאוד רוצה שאנשים יצטרפו אליי וייקחו על עצמם הובלה של סדנאות בתחומים שונים אם זה סדנאות האוכל, הטיולים, ההורות וכדומה. הפורמט היום הוא מפגש של מקסימום 12 אנשים הנרשמים מראש דרך ה-meetup ואין לי כוונה להגדיל את הכמות כי כאמור כל המטרה היא מפגשים אינטימיים בהן אנשים יוכלו להכיר אחד את השני".

העיסוקים שלנו- אופיר ועירית הכירו באוניברסיטת באר שבע שם עשו  את התואר הראשון במדעי המחשב, משם המשיכו שניהם לתואר שני במנהל עסקים. עירית היא מנהלת צוות firmware בחברת סן דיסק ואופיר הוא Information Architecture Manager בחברת מלנוקס.

טיול מומלץ- סקויה נשיונל פארק. יש שם המון אפשרויות של מסלולים שהם מאוד ידידותיים לילדים, לא ארוכים מידי וקלים להליכה. עשינו שם קמפינג והיה כיף מאוד.

טיפ לחדשים בעמק- יש את השלב המייגע בהתחלה של הרישומים לגנים ובתי הספר, הוצאת רשיון נהיגה, ביורוקרטיה, זהו שלב מעיק שברגע שהוא מסתיים כדאי לקחת נשימה עמוקה וליהנות מהמקום הזה שיש בו הרבה מה להציע. יש פה איזשהו רוגע שמתבטא בהרבה מישורים, החל מהמצב הפוליטי, איכות בתי הספר הגנים או הנהיגה בכביש. כשתיכנסו לתוך הרוגע הזה, תבואו למפגשים של חברותא בוואלי ותתחברו לקהילה. 

איפה אתם בעוד 5 שנים? שאלה טובה. בנתיים, בשנים הקרובות אנחנו פה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button