סטארט אפ סשן: הכירו את Wondermall

בעידן בו הקניות ברשת הפכו לתחליף של הדבר האמיתי, קמה Wondermall מתוך מטרה לשפר לכם את חווית הקניה באמצעות הטאבלט. עם אפליקציה המדמה קניון וירטואלי, מספרים לכם מייסדיה- אורן דוברובסקי, איל שחר וליאור רוזנר, בין היתר, על הרקע לרעיון, על הדברים שהיו עושים אחרת ועל התחזית שלהם לעתיד

founders

שנת הקמה: 2012

המייסדים: אורן דוברונסקי – יזם מנוסה ומשקיע מפאלו אלטו

                 איל שחר – מעצב מוצר ותיק

                 ליאור רוזנר – ממייסדי חברת Labgoo

מספר עובדים: 30

Wondermall קמה מתוך מטרה לפתור את חוויית הקניות בטאבלטים. מדובר באפליקציה המדמה קניון וירטואלי בו ניתן לבצע רכישות מחנויות שונות בתחום האופנה, עיצוב הבית, הספורט, הצעצועים וכדומה והכל תחת "קורת גג" אחת. מחפשים שמלה שחורה קטנה? רק תקישו בכפתור החיפוש ומגוון שמלות יוצעו לכם לרכישה מיידית.IMG_0238

המוצר, הפונה בעיקר לנשים, מציע למעשה חוויית קניה מהירה ונוחה על האייפד, וכן ערכים הנובעים מהחיבור של כל החנויות למקום אחד, כמו חיפוש חוצה חנויות, תכנית נקודות WonderPoints המאפשרת להרוויח נקודות מכל קניה, פיד המלצות מכל החנויות שהמשתמש אוהב, מדריכי קניות ועוד. Wondermall גם מביאה למשתמש את כל הקופונים מהרשת, ומאפשרת לו להשתמש בהם בקלות שלא קיימת כיום במוצרים אחרים.

מבחינת wondermall , חנויות מותג מובילות משקיעות את מירב מאמציהן באתרים, וחלקן אמנם הבינו את החשיבות של המובייל, אבל הטאבלטים עדיין נותרו מוזנחים וחוויית הקניה בדפדפן שלהם אינה ידידותית במיוחד. הנתונים מראים שעל אף שמובייל מניע הרבה טראפיק לחנויות, דווקא האייפדים מביאים יותר מכירות בפועל. יחד עם זאת, המגמות מהשנה האחרונה מראות על עליה בנתוני הקניות במובייל עם המסכים הגדלים, ו-Wondermall  מתכננת כמובן להקשיב למגמה ולהיפתח לפלטפורמות חדשות. כיום פועלת האפליקציה על אייפדים בלבד, אך התכנון הוא שתוך מספר חודשים תשיק גם גרסה לאייפון ובהמשך גם לאנדרואיד.IMG_0240

הלקוחות שלנו: החברה חתמה על הסכם פרסום (אפיליאציה) עם מעל 200 חנויות מותג מובילות כמו Gap, Loft, Nordstrom, Urban Outfitters, Macy’s, Tory Burch, Carter’s ועוד.

מבחינת היוזרים של האתר, הרוב המוחץ הוא, באופן לא מפתיע, הקהל הנשי.

רכישה דרך Wondermall מתבצעת בסופו של התהליך באופן ישיר בין המשתמש לחנות, כך ש Wondermall לא עוסקת בשילוח ונהנית מהאמון של המשתמש בחנויות המותג, והחנויות מצידן, נהנות מהקשר הישיר שנבנה להן עם הלקוחות.

שלבי גיוס: בחברה הושקעו מעל 10 מיליון דולר עד היום ע״י משקיעים פרטיים בעיקר. החברה מעסיקה מעל 30 עובדים בסניפים בקליפורניה, תל אביב, ואוקראינה, רובם עוסקים בפיתוח, ומספר סטייליסטיות חיצוניות העוסקות בתוכן. נכון להיום, החברה פועלת בארה״ב בלבד.Golden Link Award - Best New publisher

פרסים: בתחרות Golden Link Awards בכנס של Rakuten LinkShare בשנת 2014 זכתה Wondermall במקום הראשון בקטגוריית Best New Publisher.

וב-2015 העפילה למקום השני בתחום ה-Shopping בתחרות Tabby Awards בה השתתפו כ-300 חברות.

דברים שהיינו עושים אחרת: כיוון שקניות זה תחום וותיק ומוכר, לאורך זמן רב המשכנו ופיתחנו את האפליקציה לפי החזון המקורי שלנו. היום אנחנו יודעים יותר לבדוק מה עובד ומה מעניין את המשתמשים, ומוכנים לשנות ולסטות מהדרך לפי הצורך. למשל, שמרנו מאוד בקנאות על הצבת החנויות במרכז והפרדה מוחלטת ביניהן, אך היום אנחנו כבר מאפשרים תכונות המערבבות מוצרים ממספר חנויות (חיפוש, Feed, Gift Guides…). בנוסף, בתחילת הדרך חיפשנו להרשים את המשתמש בממשק ייחודי וחדשני, אך היום אנחנו מתמקדים בלעזור למשתמשים לבצע את מה שהם רוצים בדרך הברורה, המהירה, והבנאלית לעתים.

מה בתכנון? אנחנו מאוד מנסים להתאים את עצמנו לשינויים התכופים בשוק ולכן תחזיות שנתיות אינן תקפות אצלנו. התוכניות משתנות ברמה השבועית, אבל בגדול, המטרה העיקרית היא להתרחב לפלטפורמות נוספות, לחזק את הקשרים שלנו עם החנויות ולנצל את הכח הטמון בקטלוג העצום ובידע שנאסף בשנתיים האחרונות כדי לשפר עוד יותר את הערך למשתמש, כמו למשל לזהות את הסטייל וההעדפות שלו, להתאים לו את הפריטים הנכונים ולאפשר לו לבצע קנייה חכמה וחסכונית יותר.

https://wondermall.com/

לסטארט אפ סשן עם EatWith לחצו כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button