נופש בלייק הוואסו סיטי שבאריזונה

מאת: טלילה גולן במרחק של יום נסיעה מאזור המפרץ נמצאת אחת מעיירות הנופש היפות ביותר שיצא לי להיות בהן, והיא לייק הוואסו סיטי שבאריזונה, (Lake Havasu City על גבול קליפורניה, בגדה המזרחית של נהר הקולורדו). אני ממליצה על המקום הזה כי מעבר לכך שהוא מקום מרהיב ביופיו, הוא גם מתאים ביותר לשילוב של טיולי טבע עם נופש מים הכולל טבילה, שייט וסקי מים. על נהר הקולורדו 4 סכרים ואחד מהם הוא סכר האבאסו ('מים כחולים', בלשון האינדיאנים המקומיים) סמוך לגדה המזרחית של אגם האבאסו יש אי עליו היה פעם בסיס של חיל האויר האמריקאי. עם פירוק הבסיס הקים יזם פרטי…

מאת: טלילה גולן
במרחק של יום נסיעה מאזור המפרץ נמצאת אחת מעיירות הנופש היפות ביותר שיצא לי להיות בהן, והיא לייק הוואסו סיטי שבאריזונה, (Lake Havasu City על גבול קליפורניה, בגדה המזרחית של נהר הקולורדו). אני ממליצה על המקום הזה כי מעבר לכך שהוא מקום מרהיב ביופיו, הוא גם מתאים ביותר לשילוב של טיולי טבע עם נופש מים הכולל טבילה, שייט וסקי מים.Lake Havasu
על נהר הקולורדו 4 סכרים ואחד מהם הוא סכר האבאסו ('מים כחולים', בלשון האינדיאנים המקומיים) סמוך לגדה המזרחית של אגם האבאסו יש אי עליו היה פעם בסיס של חיל האויר האמריקאי. עם פירוק הבסיס הקים יזם פרטי בשם רוברט מקאלוך מלונות באי ומשם התפתחה העיירה כאשר עיקרה מבוסס על תיירות פנים.
בין הגדה המזרחית לאי מחבר גשר לונדון. זהו גשר לונדון המקורי שהוצע למכירה ע"י עריית לונדון, נרכש ע"י מייסד העיירה והועבר לבנה לבנה לאריזונה שם נבנה מחדש בדיוק כמו המקור, כולל פגיעות ההפצצות ממלחמת העולם השניה.
אז מה עושים בעיר? נופשים על גדות האגם. אפשר להצטרף לשייט מודרך על הקולורדו, או לשכור סירה פרטית ולשוט באגם. שחיה וסקי מים גם הן פעילויות פופולריות שם.
אבל אני ממליצה על המקום הזה לא בגלל הנופש וגם לא בגלל גשר לונדון, אפילו שזו אנקדוטה מעניינת. הסיבה האמיתית לבקר שם היא שבאזור הצמוד לעיירה ישנם כמה פארקים ושמורות טבע מרהיבים שם אפשר לטייל ולצפות במגוון בעלי חיים מקומיים ובעונות הסתיו והחורף גם באוכלוסיה מגוונת של ציפורים נודדות. נופי מדבר סונורה ומצוקי נהר הקולורדו הם התפאורה המושלמת לטיולי חורף/אביב ולבילוי משפחתי שיכול להיות רגוע או מסעיר לפי בחירה 🙂
ארבעה ממסלולי הטיול הנבחרים שבאזור:
Lake Havasu State Park (שם יש מסלול הליכה אחד קל ונחמד לאורך שפת האגם)
Cattail Cove State Park (מסלולי טיול בגבעות הצופות לאגם ובואדיות שביניהן)
The Sara Park Wash (מסלול טיול מגניב ביותר. לא קשה אבל יחסית ארוך)
(שמורת הטבע נהדרת לתצפיות על ציפורים ובעלי חיים. גם שם אפשר לשכור סירה ולשוט) Bill Williams National Wildlife 
וישנם עוד מסלולי טיול רבים אחרים ברדיוס של עד שעה נסיעה מהעיירה – מידע מלא אפשר להשיג באתר התיירות של העיירה.
לחובבי הטרקטורונים ושאר רכבי השטח – באזורים הסובבים את העיירה ישנם שטחי BLM נרחבים המוקדשים לחובבי רכיבת השטח ויש מספר חברות השכרה לרכבים אלו, פרטי או לקבוצות מודרכות (לי אישית אין ניסיון עם זה).
אז אם עוד לא תכננתם את חופשת שבוע הנשיאים/חופשת האביב, זה הזמן המושלם לבקר בלייק האבאסו. (הביאו בחשבון שבפברואר עדיין יכול להיות קר מידי לנופש מים, אבל לטיולי רגל/רכב זה הזמן המושלם).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button