סופרבול 2016: על השחקנים, מחירי הכרטיסים והאירועים המרכזיים

מאת: אדי פיטשון

בכל שנה בתחילת פברואר (השנה בשביעי לפברואר) כל חובבי הספורט בארה”ב עוצרים ליום אחד וחוגגים את אירוע הספורט הגדול של השנה, הסופרבול!Super_Bowl_50_logo

הסופרבול, משחק הגמר של ליגת הפוטבול האמריקאי, הוא הרבה מעבר למשחק ספורט, הוא אירוע שואו נדיר שכל אמריקה נערכת אליו.

וכן כן, השנה, אירוע היובל של הסופרבול האמריקאי יערך פה, באיזורנו, בליוויס סטדיום החדיש והממורק בסנטה קלרה כשיריית הפתיחה לאירועים הגדולים תתקיים כבר מחר.

מאות אלפי חובבי הז'אנר יזרמו לאיזורנו אז קחו בחשבון שיווצרו פקקים לא מבוטלים, ולא רק באזור סנטה קלרה או באלפי הספורטס בר שישדרו את המשחקים, אלא גם בסן פרנסיסקו, המארחת הגדולה של חגיגות הסופר בול, בה ייסגרו לא מעט כבישים ורחובות ולכן כדאי להיערך לא רק לפקקים ארוכים, אלא גם למצוקת חנייה לא קטנה.

לצפייה במפה המפרטת את הרחובות שייסגרו לחצו כאן

משדר הסופר בול, שרק בשנה שעברה צפו בו כ-114.5 מליון צופים, הוא כאמור אחד האירועים הגדולים והחשובים בחברה האמריקאית. הפרסומת האחרונה כמובן כבר נמכרה למרבה במחיר- 5 מיליון דולר! והלהקה שנבחרה להופיע במחצית היא קולד פליי.

מי שגר כאן וחושב ללכת ולראות את המשחק בלייב כדאי שיקפוץ קודם לבנק לקחת משכנתא קטנה.

נכון לעכשיו, כרטיס במקום הכי גבוה ביציע עולה 3700$ וכרטיס הכי קרוב לזיעת השחקנים מגיע ל-20,000$! כן, אתם קוראים נכון.

אז אחרי שמכרו את הפרסומות והחליטו על הלהקה המאושרת שתופיע במחצית המשחק, נותר החלק השולי והוא משחק פוטבול אגרסיבי אשר יקבע מי תהיה האלופה.superbowl

מומחה פוטבול גדול אני לא, אבל כמו בכל אירוע גדול  צריך סיפור ובפוטבול האמריקאי הסיפורים הם סביב השחקן הכי חשוב במשחק והוא הקוורטרבק.

הקוורטרבק הוא האיש שמייצר את המסירות והמהלכים שאמורים להוביל לטאץ’ דאון ולעוד 7 נקודות בעוד הקבוצה היריבה שולחת את מיטב הגורילות כדי למנוע זאת.

והשנה הסיפור והמאבק הוא בין האגדה מדנוור ברונקוס, פייטון מאנינג הקשיש שבאמתחתו תואר אליפות וחמישה תארי אם וי פי של העונה, לבין הכוח העולה, הקוואטרבק האתלטי הנחשב לדבר הבא- קאם ניוטון המשחק עבור אחת הקבוצות ההתקפיות והאטרקטביות בשנים האחרנות- קרוליינה פנתרס.

כאמור, חגיגות הסופרבול יחלו כבר בסופ"ש הקרוב ויתקיימו במספר מוקדים שהמרכזיים שבהם הם סנטה קלרה וסן פרנסיסקו.

בסנטה קלרה, הוקם ה- Gridiron Glory, היכל התהילה של הסופרבול עם תערוכה גדולה בה תוכלו לראות צילומים נדירים של המשחקים, מדים של השחקנים, קטעי וידאו וכמובן את גביע הנצחון ע"ש וינס לומברדי.

לפרטים נוספים לחצו כאן

בסן פרנסיסקו הוקמה ה- Super Bowl City, מעין עיר קטנה אשר תספק אטרקציות במשך כל השבוע עד המשחק- הופעות חיות של כריס אייזק ואלישיה קיז, מסיבות עם די ג'ייס ידועים, זיקוקי דינור ועוד.

לתוכנית המלאה לחצו כאן

אז מי שעדיין לא יודע איפה הוא רואה את המשחק ואיך להיערך אז כדאי שיתארגן על עצמו וימצא מקום טוב ומי שלא מעניין אותו ספורט אז שפשוט יפתח טלוויזיה ויראה את השואו הכי גדול של השנה.