שיחת חו"לין עם משפחת הוניגשטיין

הרילוקיישן הראשון שלהם היה לישראל, אך הצעה מפתה לעבור לכאן גרמה להם לעזוב את חייהם הנעימים בתל אביב ולעבור לכאן עם שלושת ילדיהם. מאז הספיקו לעשות אקזיט ולהקים ארגון העוזר למשפחות חדשות להתחבר ולהתערות בקהילה היהודית. שיחת חו"לין עם שרית ומני הוניגשטיין

sarith

מי אנחנו? מני (39), שרית (38), דן (9), אנאבל (9), נתנאל (שנה)

היכן גרים? פאלו אלטו

כמה שנים בעמק? 3.5 שנים

מהיכן במקור? מני ושרית נולדו שניהם בגרמניה. שרית העבירה את שנות ילדותה בשטוטגרט, בגיל 14 עברה לפנימיה יהודית באנגליה ובגיל 18 עשתה עלייה לישראל. מני גדל במינכן, למד את התואר הראשון שלו באנגליה, את התואר השני בארצות הברית ואז עשה עלייה לישראל.

לדברי שרית, כמי שגדלה בגרמניה כיהודייה היחידה בבית הספר, האנטישמיות הייתה דבר שבשגרה. המראה הלא ארי, השם שלה ושורשיה היהודיים העמידו אותה כל הזמן כמיעוט נרדף ולא פעם ספגה הערות פוגעניות ואף יריקות.

לאורך כל השנים הקפידו לשמור על זהותם היהודית ולקיים חיי קהילה עשירים ופוריים ולדבריהם זו הסיבה שהביאה אותם בסופו של דבר לעלות לארץ. מאחר והם לא מגדירים את עצמם כישראלים אלא כיהודים, חשוב להם לשמר ולחזק את זהותם היהודית והם מקפידים להיות מעורבים ופעילים בכל מה שקשור לכך.

עם העלייה לארץ, התגוררו שניהם בתל אביב ודרך חברים משותפים הם הכירו האחד את השניה. לאחר שנישאו נולדו להם התאומים דן ואנאבל ולאחר תקופה של חיים נוחים ושלווים בארץ, הגיעה ההצעה לעבור לסיליקון ואלי. ההתלבטות אם לעבור לכאן לא הייתה קלה כל כך. הם מעולם לא חלמו לגור כאן ולדבריהם החיים בארץ היו טובים להם, אולם כמו כולם, הם אמרו לעצמן כי זו יכולה להיות הרפתקאה נעימה למשפחה והזדמנות עבור הילדים לרכוש שפה נוספת ולהיחשף לתרבות חדשה.

העיסוקים שלנו- ב-2008 הקים מני חברת סטארט אפ קטנה בשם Rocker Play העוסקת בתחום המובייל גיימינג. מטה החברה ישב בתל אביב וכשחתמו על הסכם הפצה עם חברת זינגר הגיעה ההצעה לעבור לכאן. ב-2015 נמכרה Rocker Play לחברת המשחקים AGS ומאז הספיק מני להקים חברה נוספת בתחום המשכנתאות, Maxwell Financial Labs, שמטרתה להפוך את כל תהליך לקיחת המשכנתא לקל, יעיל ומהיר יותר וזאת על ידי פלטפורמה אשר מתווכת בין לוקח המשכנתא לבין הבנקים ולמעשה מספקת לו את ההצעה הכי טובה שהוא יכול לקבל מן הבנק וחוסכת לו את הפנייה המייגעת לכל בנק בנפרד.

כיום המערכת רק בחיתוליה ופועלת רק בקולורדו, אך המטרה היא להתרחב למדינות נוספות בזמן הקרוב.

שרית, לעומת זאת, עשתה את התואר הראשון שלה ביחסים בינלאומיים ואת התואר השני בשיווק. בישראל, עבדה בשיווק בחברות סטארט אפ וכשהגיעו לכאן הקימה את ארגון "קשר" אשר עוזר למשפחות עם ילדים להתחבר עם משפחות יהודיות/ישראליות אחרות, עם ארגונים יהודיים הרלוונטים להן או עם כל המשאבים בעלי זיקה יהודית העומדים בפניהם.

"קשר" התחיל את פעילותו באזור דרום המפרץ, אך התרחב גם לאיסט ביי ולמחוז מרין. מעל 1000 משפחות נעזרות בשירותיו החינמיים של הארגון ועוקבות אחר פעילותו בניוזלטר החודשי ובקבוצת הפייסבוק.

על הילדים- דן ואנאבל לומדים בבית הספר "האוזנר" ונהנים מכל רגע. בזמנו הפנוי, דן משחק כדורסל וטניס ואנאבל רוקדת ושרה ושניהם הולכים לחוג פסנתר ולחוג Coding. הם משוגעים על אחיהם הקטן, נתנאל, שעדיין נמצא בבית עם מטפלת.

מסעדה אהובה- Sushi Tomi במאונטיין ויו, Rangoon Ruby ו- Tai Pan's dim sum בפאלו אלטו.

טיול מומלץ- בכל הזדמנות שיש לנו אנחנו אוהבים לנסוע לאזור של נאפה-סונומה, איזור מקסים במרחק כל כך קטן. לאחרונה היינו ב-  Joshua Tree, זו הפעם השניה שאנחנו מבקרים שם ובכל פעם נדהמים מחדש מן העוצמה והיופי של המקום, הוא כל כך שליו וסוראליסטי, כאילו אתה נמצא בפלנטה אחרת.

טיפ לחדשים בעמק- התחברו ל"קשר"! הארגון עוזר למשפחות חדשות ואפילו כאלה שעדיין לא עברו לכאן, להכיר את כל האפשרויות היהודיות העומדות בפניהם, החל מגני ילדים ועד לספרייה או מוזיאון יהודי. השירות הוא ללא תשלום ופתוח לכולם ומאוד עוזר בהתאקלמות הראשונית.

איפה אתם בעוד 5 שנים? עד היום החיים לקחו אותנו למקומות שונים וכיום אנחנו נמצאים במקום שאנחנו מאושרים בו מאוד לכן סביר להניח שזה המקום בו נישאר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button