טיול חורף: פריחה ועמק המוות

חודש פברואר השנה אמור להיות השיא של פריחת האביב כאן באזור, אז מלבד פריחות יפות ממליצה לכם טלילה גולן לנצל את התקופה הקרובה לטיול בעמק המוות, בו יש מישור מלח יפה, מחנות כורים נטושים, סיור סביב לוע של הר געש ועוד

מאת: טלילה גולן

Purpleאחרי 4 שנות בצורת רצופות, השנה העמק קיבל משקעים, והרבה. והם הגיעו מוקדם. כבר באוקטובר היו שם שטפונות, ואלו האחרונים אף הביאו לסגירתם של חלק מדרכי הפארק. אבל אל חשש – רוב הדרכים עדיין פתוחות ואזורי הפארק השווים ביותר עדיין נגישים.

אבל חוץ מלחרב כבישים, הגשמים המיוחלים גם העירו מתרדמת את מאגר הזרעים העצום שבקרקע, והשנה תהיה (מה תהיה, כבר התחילה!) פריחת אביב שכמותה לא נראתה כבר זמן רב מאוד. מדובר בחוויה נדירה בעוצמתה ובתזמון שבו היא מתרחשת. והשנה פברואר יהיה חודש השיא. את התמונו המצורפת ל צילמתי ב-14 בינואר השנה, וכפי שציינתי לעיל, זוהי רק ההתחלה.

 

badwater
Photo by Maarten Visscher

ובנוסף לפרחים: אם עוד לא הייתם בעמק המוות אז מן הסתם תבקרו באזור ה- Badwater שזה המקום הנמוך ביותר בפארק (ובכלל בחצי הכדור המערבי) ושם מישור מלח יפה, ותסעו ב- Artist Drive שלוקח אתכם לאזור המסלע הצבעוני והיפיפה של הפארק, אולי תרצו לטייל בדיונות הענק (שווה להביא דסקית גלישה), ובצפון הפארק יש את לוע יוביהיבי של הר הגעש יוביהיבי עם מסלול טיול מקסים שסובב את הלוע ואפשר גם לרדת פנימה.

אם כבר טיילתם  בכל אלה אז אתם יכולים לבחור מסלולי טיול ממבחר עצום של של קניונים צרים ונקיקי סלע, חלקם מסומנים היטב ומטויילים לעייפה אך ברובם הגדול תרגישו כחלוצים (חשוב לודא שאין סכנת שטפונות לפני שנכנסים לואדיות ולנקיקים). בתחומי הפארק ישנן גם עיירות רפאים ומחנות כורים נטושים ששווים הצצה ובדיקה מקרוב. (יש להמנע מכניסה לתעלות הכריה מפאת סכנת מפולות). ואם חשקה נפשכם לחזות במים זורמים במדבר, לכו לטייל למפל דארווין עליו כבר המלצתי פה בעבר.

איפה ישנים? מקבצי מלונות יש בעיירות Lone Pine  ו- Ridgecrest וקצת מפוזרים בעיירות נוספות באזור. פחות ממליצה להשתכן בצד של נבדה שהוא יותר עלוב מבחינת ההיצע והאיכות. ישנם מלונות ואכסניות בפארק עצמו אבל הסיכוי למצוא בהם מקום הוא קטן יחסית.

וכמובן אפשר קמפינג. גם את אתרי הקמפינג המסודרים כדאי לשמור מראש, אבל גם אם לא הספקתם – אין חשש. באתר סנסט יש אזור רחב שקולט משתכני לילה ויהיה מקום לנטות אוהל וללכת לשירותים (אבל בלי שולחן פיקניק או מקום למדורה). בפארק רחב ידיים כמו עמק המוות ישנם אזורים נרחבים בהם מותר להרים אוהל שלא באזורים מוסדרים, אבל צריך לברר קודם את הכללים וההגבלות במרכז המבקרים של הפארק (ולדאוג להביא איתכם את המים.

ומילה אחרונה של זהירות – מזג האויר בעמק המוות הוא קיצוני והפכפך כל תקופות השנה. אנא בדקו את התחזיות לפני שאתם נכנסים לפארק והצטיידו בהתאם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button