זקוקים לכסף? פנו ל-Hebrew Free Loan

כ-125 שנה פועל ארגון Hebrew Free Loan באזור המפרץ. עיקר פעילותו היא הלוואות ללא ריבית למשפחות ויחידים המצויים בקשיים כלכליים או שזקוקים לסכום כסף על מנת לבנות את עתידם. מיקה טלמור נעזרה בארגון לפתיחת העסק שלה וקלי וגונן שֹׁהַם מימנו טיפולי פוריות בעזרת ההלוואה וכעת הם מספרים את סיפורם וממליצים לכל מי שזקוק לפנות אליהם גם. אז אם אתם בתקופת אבטלה, זקוקים לכסף לטיפול רפואי, מעוניינים לרכוש השכלה או אפילו לקנות בית – זו הכתובת!

מאת: מיכל כהן

כ-125 שנה פועל ארגון Hebrew Free Loan באזור המפרץ. מפרויקט שהוקם על מנת לעזור ליהודים שהיגרו מאירופה בתקופת הבהלה לזהב להתאקלם כאן בכבוד באמצעות הלוואות ללא ריבית, הוא הפך לארגון גדול וחזק שרק במהלך ששת החודשים האחרונים הלווה יותר מ 2.5 מליון דולר לאנשים הזקוקים לעזרה במימון טיפולים רפואיים, עזרה בטיפול לילדים בעלי צרכים מיוחדים, התמודדות עם אבטלה וכדומה.

donation

תיקון עולם, גמילת חסדים וצדקה הם הערכים המנחים את הארגון, אולם מבחינתם גם לשים מישהו על מסלול לקראת עצמאות היא הרמה הגבוהה ביותר של צדקה ולכן בין יתר פעילותיו מסייע ה-Hebrew Free Loan ללא מעט אנשים להגיע לעצמאות כלכלית אם על ידי עזרה ברכישת השכלה ואם בהקמת עסק.

מיקה טלמור ובעלה לשעבר היו במשך שנים שותפים לחיים ולעסק. הם הקימו את קייטרינג SAVOY ומסעדת ב-בית (Ba-Bite) באוקלנד והעסק עבד מצויין. אולם, כשבעלי הבית של המסעדה התחלפו, נקלעו השניים למאבק משפטי עם בעלי הבית החדשים וכל התהליך הארוך סחט אותם כלכלית והוביל לסגירת המסעדה והקייטרינג ובסופו של דבר גם לפשיטת רגל.  היום, כשהיא כבר התאוששה כלכלית והיא שמה את התקופה הקשה מאחוריה, אומרת מיקה שה-Hebrew Free Loan היא אחת הסיבות לכך.

מיקה טלמור

"שנת 2018 לא הייתה קלה עבורי", נזכרת מיקה, "לאחר שסגרנו את העסק ופשטנו רגל גם התגרשנו, אבל בתוך כל הקשיים כל הזמן המשכתי לעבוד, הקמתי חברת קייטרינג חדשה בשם Pomella והמשכתי למכור אוכל ללקוחות הנאמנים שהיו לי כל השנים. כשחיפשתי מטבח לקייטרינג הגעתי לבניין באוקלנד שהייתה בו מאפייה שנסגרה ועמד ריק ולשמחתי גיליתי שבעלי הבית הם לקוחות לשעבר של ב-בית. הם לא התרגשו מהעובדה שפשטתי רגל ונתנו לי את הצ'אנס לפתוח מקום חדש. בשלב הזה הייתי צריכה הון ראשוני כדי לפתוח את המקום וחברים המליצו לי לפנות ל-Hebrew Free Loan. מהרגע שפניתי אליהם ועד שקיבלתי את ההלוואה עברו בערך שלושה חודשים. זה היה תהליך מאוד מהיר ויעיל והעבודה היתה מול אנשים סופר נחמדים. בשלב הראשון הצגתי להם תוכנית עסקית בה תיארתי את העסקים שהיו לי בעבר, מהן התוכניות שלי לעתיד ואיך אני חושבת שאני אוכל להחזיר את הכסף ואחר כך הייתי צריכה לתת ארבעה עֲרֵבִים. ההלוואה שקיבלתי היתה בגובה של 50 אלף דולר שנפרסה על פני חמש שנים וכאמור היא היתה ללא ריבית. אחרי פשיטת הרגל לא ממש דימיינתי שאני אפתח מסעדה חדשה, הכוונה היתה רק למצוא מטבח בשביל הקייטרינג שלי, אבל בעזרת Hebrew Free Loan שהאמינו בי ונתנו לי את הסכום ההתחלתי יצאתי לדרך ואפשר להגיד שהם ממש שינו לי את החיים, זה ארגון שכל מטרתו היא לעזור והם באמת עושים את זה מכל הלב. לכל אורך התהליך אמרתי לעצמי שחייב להיות איזשהו קאצ', הרי למה שיתנו לי הלוואה ללא ריבית?!? זה משהו שלא קיים בשום מקום, אבל עד היום לא מצאתי את הקאצ' ואני מוקירה להם תודה בכל יום.

היום Pomella מצליחה מעל ומעבר לציפיות. העסק פורח, גם הקייטרינג וגם המסעדה, ואני לא לוקחת את זה כמובן מאליו בכלל. מי שעבר פשיטת רגל אולי יבין את זה יותר. פשיטת רגל היא לא דבר פשוט, ולא רק מהפן הכלכלי. יש בחברה איזושהי תדמית מסויימת לגבי אדם שעבר פשיטת רגל, כביכול שוכחים לך מה שקרה כדי שתוכל להמשיך הלאה, אבל בפועל לא ממש מאמינים בך יותר, שמים עליך איקס ומאוד קשה להתרומם שוב מדבר כזה. Hebrew Free Loan האמינו בי ובפרוייקט, ובעזרת ההלוואה שלהם בתוספת תרומות של חברי קהילה ולקוחות נאמנים שתרמו לקמפיין גיוס כסף שעשיתי, הצלחתי שוב לחזור למסלול וזו הרגשה מדהימה.

גם קלי וגונן שֹׁהַם נעזרו בשירותיהם של Hebrew Free Loan אבל בניגוד למיקה, לא לקחו את ההלוואה לצורך פתיחת עסק, אלא לטיפולי פוריות. קלי אינה סובלת מבעיות פוריות אבל גן שהיא נושאת הביא אותם לעשות טיפולים שאיפשרו להם לגלות האם העובר נושא את הגן עוד בטרם התפתחותו.

כשהתגוררו בפילדלפיה התחילו בטיפולי פוריות אצל רופא מומחה ובעזרת מילגה לטיפולי פוריות הצליחו להביא לעולם את בתם מיה, כיום בת 4.

"עלות טיפול מסוג כזה היא 30 אלף דולר", מספרת קלי, "ולא היה סיכוי שהיינו מצליחים לעמוד בסכום כזה ללא המילגה". כשעברנו לקליפורניה לפני כחמש שנים רצינו לעבור טיפול נוסף ולכן פנינו ל-Hebrew Free Loan לקבלת הלוואה. ההתנהלות מולם הייתה קלה ונעימה – נפגשנו איתם לראיון, מילאנו טפסים ותוך שבועיים הכסף כבר היה לנו ביד ויכולנו להתחיל את טיפולי הפוריות. ההלוואה שקיבלנו היתה על סך 15 אלף דולר (כיום הלוואה לטיפולי פוריות עומדת על 20 אלף דולר) ובפגישה נוספת שלנו איתם עברנו על ההוצאות שלנו ובדקנו יחד איפה אפשר לקצץ או לחסוך. יש להם נסיון פיננסי רחב והם יודעים לתת את הייעוץ אם צריך. לצורך קבלת ההלוואה היינו צריכים לתת להם שני עֲרֵבִים שהיו צריכים לחתום על מסמך promissory note בו הם מתחייבים לשלם את ההלוואה במידה והלווה לא מצליח. חשוב לציין, שגם אם הלווה מתקשה להחזיר את ההלוואה, הדרישה שלהם לתשלום מהעֲרֵבִים לא מגיעה כל כך מהר. ה-Hebrew Free Loan עושה כל מאמץ כדי שהלווה יחזיר את ההלוואה, והם יעבדו איתו על זה בכל דרך – אם זה על ידי עצירת החזר התשלומים לתקופה מסויימת, על ידי הקטנת ההחזר החודשי וכדומה. את ההלוואה שלנו סיימנו לשלם לפני כחמש שנים והיום יש לנו בזכותם את יונתן.

מהרגע הראשון שפניתי ל-Hebrew Free Loan התחברתי לסינדי שהיא הדירקטורית של הארגון והיתה ה-Loan Officer שלי. היתה לנו מערכת יחסים מדהימה, היא בן אדם עם לב זהב שעשתה הכל כדי לעזור לנו. התחברנו באופן מיידי ולאורך כל השנים היא שמרה איתי על קשר ונעזרה בי מידי פעם כשהיתה צריכה מישהי שתספר על החוויה שלה עם הארגון בכל מיני ערבי התרמה או בפגישות עם תורמים. כשהתפנתה משרה היא התקשרה אליי ולמרות שהייתי בהריון הם חיכו לי, והיום אני עובדת בארגון כ-Outreach Manager ומאושרת מכל רגע. התפקיד שלי הוא למצוא אנשים שצריכים הלוואות, להגיע לכל אלו שלא שמעו עלינו ולתת להם הלוואה לצרכים הרלוונטיים להם.

גם אני לכל אורך התהליך חיפשתי את הקאצ', אבל היום, אחרי היכרות מעמיקה עם הארגון, אני אומרת שאין שום קאצ', הכל שם נובע ממניעים טהורים של עזרה ורצון טוב ובמקרה הכי גרוע תקבלו מהם הצעת עבודה…

אז גם אם אתם זקוקים להלוואה, אם לפתיחת עסק, טיפולי פוריות, אימוץ, לימודים או אפילו קניית בית, ה-Hebrew Free Loan ישמח לעזור לכם. בדקנו איתם מי הם הזכאים להלוואה, מהם תנאי ההלוואה, מהו הסכום המקסימלי שניתן לקבל, ולמי צריך לפנות?

תנאי ההלוואה:

כל ההלוואות הן ללא ריבית לתקופה של עד חמש שנים. ללווים חייבים להיות שני עֲרֵבִים, ולפחות ערב אחד חייב להיות תושב קליפורניה. זוהי רשת ביטחון עבור הארגון במידה והלווה לא יעמוד בתנאים, מישהו יהיה אחראי לפירעון ההלוואה שלו (אם כי מספרים בארגון כי עד כה שיעור ההחזר היה גבוה ועמד על 99.7%). מימון הלוואה בדרך כלל לוקח בין 2-3 שבועות, אבל אם מדובר במקרה דחוף, ניתן לממן את ההלוואה גם תוך 24 שעות.

מי זכאי להלוואה?

כאמור, מטרתו המרכזית של הארגון היא לסייע לאנשים אשר נקלעו למצוקה כלכלית לעמוד שוב על הרגליים ולחזור לשגרה. אולם לצד זאת הוא מעוניין גם לתת הזדמנות לאנשים לבנות את עתידם על ידי הלוואה ללא ריבית להקמת עסק או לרכישת השכלה.  גם אנשים השואפים להגשים חלום אך ידם אינה משגת יכולים לפנות לארגון בבקשות למימון של תהליכי אימוץ, טיפולי הפרייה ואפילו עזרה במימון חגיגות בר מצווה או טיול מאורגן לישראל.

לאחרונה החלו לעבוד על תוכנית הלוואות ירוקה וידידותית לסביבה לפיה יעזור הארגון לפונים המעוניינים לשדרג חוסכי אנרגיה, לרכוש רכב חשמלי וכדומה.

סכום ההלוואה המקסימאלי:

סכום ההלוואה משתנה לפי הצורך וסוג תוכנית ההלוואה. כך למשל, הלוואה עבור סטודנט הינה כ-10,000$, הלוואה לכיסוי חובות היא כ-20,000$, עבור קניית בית ראשון תוכלו לקבל הלוואה של כ- 25,000$, ועבור הקמת עסק מקסימום $50,000

מידע נוסף על תוכניות וסכומי הלוואה ניתן למצוא כאן.

new logo_12_03_07_color_R2

כיצד פונים לקבלת הלוואה?

פנייה לארגון יכולה להיעשות בצורה מקוונת או על ידי פנייה לנציג שירות. בפנייה טלפונית, השיחה היא חסויה,  ניתן לשאול שאלות, להבין מהי תוכנית ההלוואה המתאימה ביותר לצרכיכם וכיצד ממשיכים לשלב הבא.

ישנם בארגון חברי צוות הדוברים עברית ורוסית, ולכן יש תמיד עם מי לדבר בשפה בה הכי נוח לכם.

לפנייה טלפונית- (415) 546-9902, באתר הארגון  www.hflasf.org נמצאים מרבית הפרטים ולכל שאלה נוספת ניתן לשלוח אי מייל לכתובת info@hflasf.org

Back to top button