סטארט אפ סשן: הכירו את Magisto

לאחר שהקדיש כמעט שבועיים לעריכה של סרטון בן 3 דקות לבריתה של בתו הבכורה, חשב לעצמו אורן בוימן שחייבת להיות דרך אחרת. התוצאה- הקמה, יחד עם אלכס רב אחא, של מג'יסטו, אפליקציה ייחודית לעריכה מהירה של סרטוני וידאו הכוללת את כל האפקטים, המוסיקה והטכניקות כדי לספר את הסיפור שלכם. עם 75 מליון משתמשים בכמאה מדינות בעולם נראה שמג'יסטו עלתה על דרך המלך

שנת הקמה: 2010

המייסדים: אורן בוימן ואלכס רב אחא

מספר עובדים: 50, מרבית העובדים ממוקמים במשרדי החברה שבנס ציונה והשאר במנלו פארק וניו יורק.

הרעיון להקמת מג'יסטו נולד יחד עם בתו הבכורה של מייסד ומנכ"ל החברה, אורן בוימן. לאחר שצילמו אותה בינקותה בשלל תנוחות ותיעדו כל רגע קטן בחייה, ניסו בוימן ואשתו לערוך סרט קצר אשר יוקרן במסיבת הבריתה שלה. הפרוייקט, שחשבו שייארך מקסימום שעתיים, התארך לשבועיים וגם בסיומו לא היו מרוצים מן התוצאה.

"היו לנו המון תמונות שצילמנו אותה ברגעים מרגשים ומצחיקים ואיכשהו הרגשנו שזה לא עובר בסרט", נזכר בוימן, "אנחנו מצלמים כל כך הרבה סרטונים ותמונות ביום יום, משתפים אותם במדיות השונות אבל אם להודות באמת, הסרטונים לא תמיד מעניינים, חסר בהם את הרגשות שהם בדרך כלל בראש שלנו, ומסתבר שכדי להוסיף את אותם הרגשות צריך מרכיבים נוספים בסרט- אם זו המוסיקה, זוויות הצילום, אפקטים בעריכה וכדומה.  בהוליווד הבינו את זה לפני יותר ממאה שנה ואנחנו הבנו את זה בעריכת הסרט הפרטי שלנו".

אבל לא רק התוכן עצמו הפריע לבוימן ואשתו. לאחר שהקדישו קרוב לשבועיים בעריכת סרטון בן שלוש דקות, הם התקשו להבין איך סרט כל כך קצר מצריך כל כך הרבה עבודה וחשבו לעצמם שחייבת להיות איזושהי פלטפורמה שתפשט ותקצר את כל התהליך.

magisto teamואכן אותה פלטפורמה נולדה כעבור זמן לא רב. באותה תקופה היה בוימן בסיומו של הדוקטורט שלו בראייה ממוחשבת, ולאחר שחבר לאלכס רב אחא, הם הקימו יחד, ממשרדים קטנים באזור התעשייה של נס ציונה, את חברת מג'יסטו. הרעיון- לקחת סרטונים ותמונות (באופן ידני או אוטומטי), לעשות להם אנליזה, לזהות מהי הסצינה המרכזית בסרטון, היכן היא מתרחשת ומיהם השחקנים הראשיים ולאחר עיבוד של מספר דקות הסרטון יהיה ערוך ומוכן, כולל מוסיקת הרקע שבחרנו, הכיתובים שהוספנו והסגנון הכללי אותו הגדרנו לסרטון.

בזכות הטכנולוגיה הייחודית שפיתחו, הצליחו כעבור שנה להראות מוקאפ של המוצר וב-2011 הוציאו גרסת Beta שלו.

ב-2012 השיקו אפליקציה לאייפון ומאז הגידול הוא מהיר. כיום לחברה יש כ-75 מליון משתמשים ויותר מ-200 מיליון סרטונים נערכו עד כה באמצעותה.

הלקוחות- לאחר  שזכתה ב-2013 ב-Google Play Editor’s Choice, הפכה אפליקציית מג'יסטו למובילה בקטגוריה. היא חינמית, זמינה בכל מערכות ההפעלה במובייל ובדסקטופ, ומליוני המשתמשים שלה פזורים בכמאה מדינות כשהמובילה מביניהן היא ארה"ב.

האפליקציה בגרסתה החינמית, מאפשרת להעלות כמות מוגבלת של סרטונים ותמונות וליצור סרטון יחסית קצר, אולם כדי לקבל שירותים נוספים, מציעה מג'יסטו גרסת פרימיום בתשלום, המאפשרת עריכה של סרטונים ארוכים יותר, סרטונים באיכות HD  ועוד.

המודל העסקי של מג'יסטו נשען על מאות אלפי המשתמשים אשר מנויים לחבילת הפרימיום ולאחרונה השיקה מוצר נוסף בתשלום- Magisto Business, באמצעותו היא פונה לכל בעלי עסק אשר רוצים ליצור סרטוני תדמית לעסק שלהם בעלות נמוכה וללא עזרה של בעלי מקצוע.

"עם כל ההתקדמות שהייתה עד כה בתחום הוידאו, אפשר להגיד שרק בשנה שעברה הייתה הקפיצה המשמעותית הגדולה", מסביר בוימן, "אפשר לראות את זה בעיקר ברשתות החברתיות, מבלי ששמנו לב, הוידאו החליף את צילומי הסטילס, כל אחד הפך לגוף שידור עצמאי וכמויות סרטוני הוידאו בפידים שלנו הוכפלו. בעקבות זה הבנו שיש שוק ענק שלא טיפלנו בו עד כה וזהו שוק העסקים הקטנים. אותם עסקים מעוניינים לקבל חשיפה, רוצים להגדיל את קהל הלקוחות שלו, אך לא תמיד יש להם את הזמן והכסף להקדיש לסרטוני תדמית. ולכן יצרנו מערכת מאוד פשוטה באמצעותה ניתן ליצור סרטון קצר בעריכה סמי אוטומטית אשר יכיל את כל המידע והאימאג'ים הרלוונטיים לאותו עסק. המערכת מאפשרת לשלוט בסדר של הסצינות, להוסיף כיתובים, לוגואים, דיבור והכל בממשק ידידותי וקל לשימוש.

שלבי גיוס- עד כה גייסה החברה כ-25 מליון דולר מחברות שונות וביניהן מאגמה, הורייזון ונטורס, קוואלקום, סאנדיסק ו-Mail.Ru (חברת האינטרנט הגדולה ברוסיה).

דברים שהיינו עושים אחרת- "יש בתחום הזה המון אי ודאויות וקצב ההתקדמות שלו הוא מאוד מהיר", אומר בוימן, "בדיעבד אולי היינו צריכים לעבור לארה"ב מוקדם יותר, אבל שוב, בדיוק כמו שקשה לצפות את העתיד כך גם אי אפשר לדעת מה היה קורה אילו".

מה בעתיד? מקווים לראות את עצמנו כשירות המוביל להפקות וידאו, להמשיך להגדיל את כמות היוזרים הפרטיים שלנו ולגרום לכמה שיותר בתי עסק לשווק את עצמם דרכנו.

Back to top button