סטארט אפ סשן: הכירו את ThinkUp

כשאתם אומרים לעצמכם משפטים כמו "אני לא אצליח" או "אני לא מספיק טוב" אתם למעשה יוצרים את מציאות חייכם והיא תשתנה רק כשתשנו את הקול הפנימי שלכם ותתחילו לחשוב חיובי. כך חושבות עירית אילון-ולד וג'ני שלו שפיתחו את אפליקציית ThinkUp, במטרה להפוך את חייכם לחיוביים ומאושרים יותר. הכל בראש- גרסת האייפון

thinkup
צילום: הלן פיינשטרוי

ThinkUp- develop a positive mindset

שנת הקמה: 2014

המייסדות: עירית אילון-ולד וג'ני שלו

חשיבה חיובית הפכה לטרנד עולמי לאחר שיותר ויותר אנשים הבינו שהחשיבה שלהם מייצרת את מציאות חייהם. ספורטאיים אולימפיים, בעלי חברות, אישים מפורסמים- כולם מבינים כי ללא עידוד החשיבה החיובית, התמודדויות החיים יהיו מורכבות יותר. סטייט אופ מינד זה שם המשחק או בשפה פשוטה יותר- הכל בראש.

עירית אילון-ולד שאחרי שנות מדיטציה רבות הצליחה "לשמוע" את מחשבותיה ואת הקשר בינן לבין המציאות, הבינה שאם תמלא את ראשה במחשבות חיוביות ותסיר את המחשבות המעכבות, החיים יוכלו להיות פשוטים ומאושרים יותר. כדי ליצור את הכלי שיעזור לה באותו תרגול, חברה עירית לג'ני שלו ויחד פיתחו את אפליקצייתThinkUp . עירית, שהגתה את הרעיון, אחראית על התוכן ושירות הלקוחות וג'ני אחראית על תחום ה-product וכל הפיתוח הטכני של המוצר.

האפליקציה מאפשרת ליצור סוג של מדיטצית הרגעה באמצעותה המשתמש שומע את המחשבות שהיה רוצה שייכנסו לו לראש. לדבריהן, אנשים נוטים לסגל לעצמם אמונות מגבילות ומשפטים כמו "אני לא אצליח" או "אני לא מספיק טוב" יוצרים את המציאות החיצונית שלנו ולכן כדי לשנות את המציאות הזאת עלינו להקשיב לקול שלנו שכן הוא למעשה המפתח אשר פותח כל חסימה.

האפליקציה מחולקת לתחומים עליהם ניתן לעבוד כגון בטחון עצמי, קריירה, זוגיות, יצירתיות וכדומה כשלכל נושא ישנם משפטים רבים מתוכם כל משתמש בוחר את הנכונים עבורו. לאחר בחירת המשפטים, המשתמש אמור להקליט את עצמו אומר אותם, לבחור את מוסיקת הרקע העדיפה עליו ולהקשיב לזה בזמנו הפנוי, רצוי בבוקר ולפני השינה.

"השימוש בקול של עצמך הוא קריטי בשימוש באפליקציה זו", מסבירה עירית, "זה כמו להשתיל עור ממקום אחד בגוף למקום אחר, הגוף זוכר ויודע וכך זה עם המחשבות. אם תרצו שהן יהפכו לחיוביות יותר, כך תצטרכו לתרגל יותר ולשמוע את עצמכם חוזרים שוב ושוב על המנטרות החיוביות.  דרך האפליקציה אנחנו למעשה עושות שילוב בין מדיטציה לבין פסיכולוגיה חיובית, אנחנו לא המצאנו את הגלגל, חשיבה חיובית הייתה שם כל הזמן, החידוש שלנו הוא בהבנה שבאמצעות הקול של עצמך אתה יכול לשנות קשרים במוח".

ואכן, את האסמכתא המקצועית ליעילותו של הכלי שפיתחו הן קיבלו מפרופסור מיכאל מרזניץ', חוקר מוח מזה 40 שנה ומחלוצי מחקרי גמישות המוח, המאשר כי אפליקציה זו משנה קשרים במח וגורמת ליצירת קשרים חדשים ע״י תרגול.

כרגע אנחנו בשלבי ניסוי גדול המתבצע במעבדות לחקר המוח בסן פרנסיסקו ובוחן את השפעת האפליקציה על מצב הרוח של השומע במטרה להעבירה לאוכלוסיות עם דיכאון. כמו כן, בשבועות האחרונים התפרסמו עלינו במספר עיתונים בארצות הברית כתבות אשר הכתירו אותנו לאחת מ- 6 האפליקציות המשפיעות בתחום הפחתת לחצים ובקרוב אנחנו מתחילות בקמפיינים של חשיבה חיובית בחברות גדולות ברחבי הסיליקון ואלי. הקמפיינים הללו הינם אתגר של 5 שבועות של כל עובדי החברה עם תחרות נושאת פרסים.

לקוחות- עד כה היו ל-Thinkup כ-80 אלף הורדות. הפנייה היא למדינות דוברות אנגלית וביניהן ארה"ב, בריטניה אוסטרליה ודרום אפריקה. אנו רואות קהל מגוון שמשתמש באפליקציה בין אם אנשי מקצוע (פסיכולוגים, מטפלים) הממליצים על האפליקציה למטופלים ובין אם אנשים פרטיים המשתמשים באופן קבוע להורדת מתח. הנושאים הפופולריים עליהם אנשים מחפשים לעבוד הם שיפור הביטחון העצמי, קריירה והורדת מתח.

דברים שהיינו עושות אחרת: בהתחלה כיוונו את השיווק לאוכלוסיית היעד, לאנשים שמבינים במדיטציות ומבינים מה הערך המוסף של אפליקציה זו. אולם, היום אנחנו מבינות שהמוצר מתאים לכל אדם שפשוט רוצה לשפר את חייו בעבודה, בקשרים אישיים, בלימודים או למעשה פשוט להיות מאושר יותר.

"הלקח המרכזי שלי הוא שדברים לוקחים זמן, הרבה יותר ממה שנדמה כשקוראים על הצלחות בעיתון", אומרת ג'ני, "לבנות קהל לקוחות זה לא משהו שקורה בין רגע ואני מאוד מאמינה בלהיות זמינה לפניות ושאלות שלהם, אני חושבת שזה בין היתר עזר לנו להגיע לדירוגים טובים באפסטור. האנשים פנו אלינו בגלל תקלה או בעיה כלשהי, התרשמו מהתגובה האכפתית והמהירה וסיימו עם review מצוין באפ סטור.

בנוסף, גרסת premium כמודל עסקי, הפתיעה לטובה, השוק לגמרי פתוח היום לשלם על אפליקציות, וכבר מזמן עברנו את התקופה של תמחורים הזולים. אם השרות נותן value ובנוי נכון מבחינת ה-product אנשים מוכנים לשלם".

שאיפות לעתיד? אנחנו עובדות למרחקים ארוכים ומעוניינות לבסס את האפליקציה כפלטפורמה מובילה לחשיבה חיובית. כבר היום אנחנו חולשות על הנישה הזאת באפ סטור, ולמעשה רואות את המשך ההתבססות שלנו בתחום הזה, כשזה כבר לא מפתיע אותנו לראות משתמשים שממליצים על האפליקציה לצד שמות מוכרים כמו .headspace מאוד היינו רוצות להגיע לא רק לדוברי אנגלית וגם לפתח גרסא ל-Android .

"כמנהלת מקצועית, אני עובדת כיום עם עשרות מטפלים, הייתי רוצה להגדיל עוד את המאגר ולהפוך לקונצנזוס וכמובן, להטמיע את השיטה אצל קהל לקוחות רחב", מוסיפה עירית, "הייתי גם רוצה להגיע לכל חברה שעובדיה חשובים בעיניה ולהעביר בה תוכנית איכותית של חשיבה חיובית ככלי לחיזוק הביטחון ולהרגעת מתחים, כבר הוכח שסוג כזה של חשיבה יכול לגרום להעלאת הפרודוקטיביות בעבודה והסיפוק מהחיים בכלל.

לדעתי זו אפליקציה משנה חיים. את חיי היא שינתה וכמוני הייתי רוצה להשפיע על כמה שיותר אנשים שרק אפשר".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button