טיול פריחה בפארק אדג׳ווד

באביב הזה זכיתי לטייל כמה וכמה פעמים בפארק הנחמד הזה, הידוע בפריחת האביב המקסימה שבו, ולראות מקרוב את גלי הפריחה המשתנים עם מעבר העונות. האביב הנוכחי אמנם לקראת סיום, אבל הפריחה שם עדיין בעיצומה. אני מוסיפה אזהרה שבפארק הזה יש הרבה מאוד Poison Oak: צמח רעיל המסוגל לגרום לתגובה אלרגנית חריפה לאנשים רגישים הבאים איתו במגע. אמנם השבילים מתוחזקים ונקיים, אבל כדאי להימנע ממגע בצמחייה שבשולי השבילים. בפארק יש מרכז מבקרים קטן הפתוח בסופי שבוע, ומידי שבת באביב מתקיימים שם סיורים ללא תשלום להכרת פרחי הבר. חניון מסודר ושירותים ישנם רק בכניסה הראשית לפארק. הפארק קטן בשטחו אבל עשיר במסלולי…

באביב הזה זכיתי לטייל כמה וכמה פעמים בפארק הנחמד הזה, הידוע בפריחת האביב המקסימה שבו, ולראות מקרוב את גלי הפריחה המשתנים עם מעבר העונות. האביב הנוכחי אמנם לקראת סיום, אבל הפריחה שם עדיין בעיצומה. אני מוסיפה אזהרה שבפארק הזה יש הרבה מאוד Poison Oak: צמח רעיל המסוגל לגרום לתגובה אלרגנית חריפה לאנשים רגישים הבאים איתו במגע. אמנם השבילים מתוחזקים ונקיים, אבל כדאי להימנע ממגע בצמחייה שבשולי השבילים.7009692793_4718fdbe60_o

בפארק יש מרכז מבקרים קטן הפתוח בסופי שבוע, ומידי שבת באביב מתקיימים שם סיורים ללא תשלום להכרת פרחי הבר. חניון מסודר ושירותים ישנם רק בכניסה הראשית לפארק.

הפארק קטן בשטחו אבל עשיר במסלולי טיול יפים. אני ממליצה פה על שני מסלולים המתאימים למשפחות.

Sylvan-Serpentine-Edgewood trail loop

אורך: 2.7 מייל

דרגת קושי: בינוני

מתחילים בכניסה הראשית של הפארק ( Sixth Old Stage Rd. Redwood City), בקצה הפנימי של החניון. הכניסה לשביל Sylvan נמצאת מתחת לאזור הפיקניק (שם אפשר למצוא גם שירותים, אם מרכז המבקרים סגור). עולים ב-Sylvan כ-0.9 מייל עד לחיבור עם Serpentine (יש פיצול של Sylvan ימינה: זו עלייה תלולה יותר והיא מובילה לחיבור עם השביל Franciscan). השביל הזה עובר ברובו בתוך יער מוצל, ושם ניתן לראות את פריחת השושנים הכדוריים הלבנים ואת ורד הבר. מתחת לעצים רבים אפשר לראות ערמות של מקלות וענפים: אלו הם קנים של חולדת יערות. החולדות מתחזקות ומשתמשות בקנים האלו דורות רבים ואחדים מהם בני עשרות שנים ויותר. מחלקו העליון של השביל יוצאים לאזור פתוח, ושם אפשר לראות שלל פרחי שדה, ובהם את שושני הפרפר הצהובות, את ה-Blue-eyed grass, שהוא קרוב צנוע של האירוס ואת הסביונים המקומיים הנקראים בשם "שדה הזהב".

מ-Sylvan פונים ימינה ל-Serpentine. השביל הזה עובר גם באזור מיוער וגם באזורים פתוחים, שבהם ניתן לראות את את הנוף של הפארק וגם את שלל הציפורים והלטאות המקומיות. בדרך חולפים על פני פיצול לארבעה שבילים (ממשיכים ישר) ועל פני הפנייה ימינה    ל-Old Stage Rd (אפשר גם לרדת אתו חזרה לחניון אם רוצים), וכשמתקרבים לקצה המערבי של הפארק, אפשר לראות בעשב את התורמוסים, הפרגים הקליפורנים ואת פרחי הקלארקיה הוורודים.

בקצה המערבי של השביל פונים ימינה ל-Edgewood trail. השביל הזה נכנס חזרה לתוך היער ויורד כל הדרך חזרה אל מרכז המבקרים. באמצע Edgewood Trail יש פנייה לשביל Franciscan, ואם יש זמן וכוח, אז שווה לעלות בו כ-300 מטרים (וחוצים שוב את Old Stage Rd) לנקודת תצפית סלעית ויפה מזרחה לכיוון המפרץ.

Serpentine-Ridgeview-Franciscan=Serpentine-Clarkia-Serpentine loop

אורך: 2.8 מייל

דרגת קושי: קלה

נקודת התחלה: Sunset Trailhead בצד הדרום-מזרחי של הפארק. כתובת: 500 Sunset Way, Redwood City. זוהי כניסה צדדית מתוך שכונת מגורים. אין שם חניון מסודר (כשחונים בשכונה, חשוב לשים לב לשילוט איפה מותר לחנות) וגם אין שירותים או שולחנות פיקניק. מצד שני, במסלול הזה גם אין עליות רציניות.

יורדים קצת בשביל הכניסה ופונים ימינה ב-Serpentine. מדלגים על הפנייה ל-Live Oak וממשיכים לפנייה השניה (שמאלה)                ל-Serpentine. קטע השביל הזה חשוף לשמש וניתן לראות בו פרחי שדה רבים. אחרי הפנייה שמאלה נכנסים לאזור מיוער, שם ניתן לראות את קני חולדת היערות ומגוון מינים של שרכים ופרחי יער. השביל יוצא לתוך שדרה של פטל ו-poison oak, ושם אפשר לראות ציפורים רבות, וביניהן את ה-spotted towhee, הצבעוני והיפיפה, ולטאות רבות מתחממות בשמש. לפעמים מה שרואים מתחמם בשמש זה נחש. אם זה נחש עכסן (rattle snake), אז תנו לו כבוד ותעקפו אותו ממרחק בטוח.

עם השביל הזה מגיעים לפיצול של ארבעה שבילים (שהזכרתי במסלול הראשון) אבל הפעם לוקחים את הפנייה (החדה) ימינה אל          ה-Ridgeview Trail. השביל הזה עולה (במתינות) אל ראש הגבעה ונכנס ליער. ממשיכים עם Ridgeview Trail שמאלה, והשביל מתעקל לכיוון דרום (יש בעיקול ספסל עם נקודת תצפית לכיוון מערב). אם התעייפתם או שנגמר לכם הזמן, אתם יכולים לחתוך חזרה לנקודת ההתחלה דרך ה-Live Oak Trail. אם לא, אז תפנו ימינה (לכיוון צפון, פנייה חדה), עדיין על-Ridgeview Trail. הקטע הזה של השביל עובר באזור שיחים עם פריחה יפה של תורמוסים כחולים ו-Sticky Monkeyflower כתומים. זה גם המקום שבו אפשר לראות מגוון פרפרים צבעוניים בין הפרחים. ממשיכים עם השביל ישר לתוך Franciscan Trail, ויורדים אתו למטה עד ל-Serpentine Rd.         ב- Serpentine פונים שמאלה (לכיוון דרום), ואחרי מרחק קצר מסתכלים שמאלה לתוך היער, שם אפשר לראות בין העצים כפר שלם של חולדת היערות.7009685293_31883dcfec_o

השביל עובר כולו בשטח פתוח, שם אפשר לראות פרגים וחרציות ממין ׳אוזן הפרד׳. אפשר להמשיך אתו כל הדרך עד לנקודת ההתחלה, אבל אני ממליצה לסטות אל שביל ה-Clarkia (פנייה ימינה ומיד שמאלה), שעובר בתוך אזור שיחים גבוהים (Chaparral). אם יתמזל מזלכם אז תראו שם את ה- California Thrasher עם מקור המגל, ואולי אפילו תזכו לשמוע את שירתו היפה. השביל הזה מתחבר חזרה ל-Serpentine, ושם פונים ימינה אל נקודת ההתחלה.

אלו שני המסלולים שאני מדריכה בהם כי הם עוברים בכל מגוון בתי הגידול שבפארק ומציעים את השילוב האופטימלי של נופים, פריחה, בעלי חיים והליכה מספקת. אבל למי שיכול, אני בהחלט ממליצה לחקור את כל שאר השבילים והשילובים שלהם. ולא רק באביב.

בברכת טיול מהנה,

טלילה

טלילה גולן, בעלת Ph.D. בביולוגיה, גרה באיסט ביי כבר 14 שנים, ומטיילת בכל הזדמנות אפשרית ברחבי אזור המפרץ וגם באזורים אחרים של קליפורניה. עוסקת בהדרכת סיורים לבתי ספר וטיולי משפחות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button