צפון קליפורניה

צפון קליפורניה פתאום התחיל החורף בקליפורניה! אמנם קצת מאוחר לדבר בהתרגשות על החורף במחצית פברואר – אבל כל טיפת מים חשובה – ולכן ההתרגשות הרבה. זהו גם הזמן שהאמריקים מתחילים את תכנון החופשה השנתית. כמו כל דבר, התכנון מתחיל חודשים רבים לפני הביצוע! וכך אצלינו, הבת שלי, שנולדה ישראלית 100%, גדלה והתבגרה להיות אמריקאית, מתחילה את גשושי התכנון בסופשבוע של סערות גשם ורוח. ועם התוכניות, הזכרונות שוטפים אותנו בשמחה. לדעתי, האיזור שאנחנו חיים בו, צפון החוף המערבי, הוא מקסים! במרחק לא רב נמצאים מקומות חמד רבים לבקר בהם. אז מה על המפה הפעם? צפון קליפורניה, שאנחנו בחלקו הדרומי, שונה ממה…

צפון קליפורניה

פתאום התחיל החורף בקליפורניה! אמנם קצת מאוחר לדבר בהתרגשות על החורף במחצית פברואר – אבל כל טיפת מים חשובה – ולכן ההתרגשות הרבה.

זהו גם הזמן שהאמריקים מתחילים את תכנון החופשה השנתית. כמו כל דבר, התכנון מתחיל חודשים רבים לפני הביצוע! וכך אצלינו, הבת שלי, שנולדה ישראלית 100%, גדלה והתבגרה להיות אמריקאית, מתחילה את גשושי התכנון בסופשבוע של סערות גשם ורוח. ועם התוכניות, הזכרונות שוטפים אותנו בשמחה.

לדעתי, האיזור שאנחנו חיים בו, צפון החוף המערבי, הוא מקסים! במרחק לא רב נמצאים מקומות חמד רבים לבקר בהם.

אז מה על המפה הפעם?

צפון קליפורניה, שאנחנו בחלקו הדרומי, שונה ממה שמוכר לנו מסביב. ראשית, המרחבים הפתוחים, והירוק, הירוק שמשתלט על העיניים. [גם בשנים שחונות] גם תבניות השטח משתנות עם עליות וירידות רכות, גבעות מעוגלות ואפילו הרי געש.

מסלול אהוד עלינו במיוחד הוא מצפון לעיר רדבלאף [פשוט נוסעים את ה-5 המשעמם עד לעיר]. מכאן, יש מספר אפשרויות נפלאות – ואם יש לכם 4-6 ימים להסתובב, לא תתאכזבו.

ממזרח לעיר רדבלאף תפגשו את דרך # 36. הדרך הזו נכנסת מזרחה, לקצה הצפון-מערבי של עמק סאקראמנטו ודרך # 89 שחוצה את הפארק המקסים של הר לאסן. זהו הר וולקני מאד גבוה והדרך סלולה ונוחה למעבר מעצירה אחת לשנייה [הכל משולט ומסודר]. הפארק הזה הוא מדרונות של לאבה במערבו, ומישור לאבה [פלאטו] בצידו המזרחי. הכביש לוקח אתכם סביב והעצירות הן עוצרות נשימה. כדאי לעצור במעיינות החמים, בנקודות התצפית השונות ולהכין את המצלמה לעבודה!

אם אחרי השעות בפארק וההליכה ברגל אתם עייפים – קחו את ה- 44 לעיר רדינג. אם אתם אוהבים יותר נוף של טבע, קחו את דרך # 89 צפונה. זהו כביש טוב, דו-נתיבי, שמתפתל מן הצד ומתחבר ל-5 יותר צפונה.

האמת, אם כוונתכם להמשיך לכוון אורגון, סעו עם ה-89 עד ה-5 וצפונה. אבל אם כוונתכם להשאר בצפון קליפורניה, כנסו על-פי השילוט למפלי בארני. העיר קטנה ושווה ללון בה, או רק לעצור למילוי הבטן. המפלים מקסימים ושווים הליכה סביב. המים באים ממעיינות תת קרקעיים וצונחים 129 פיט לתוך בריכת המפל. יש זרימה כמעט קבועה של 379 מיליון ליטר ביום, גם במשך תקופת הקיץ היבשה! הנשיא רוזוולט החתים את המפלים בשם 'הפלא השמיני של העולם' והפארק הפך לנכס לאומי בשנת 1984 http://www.parks.ca.gov/?page_id=455.

זהו גם צומת מצויין [מערב #299, לדרך # 139] להמשיך לכיוון צפון מזרח ולבקר באיזור שנקרא מישורי הלאבהhttp://www.nps.gov/labe/index.htm.

החיבור לאגם והר שאסטה הוא עם דרך # 299. האגם המתגלה לעיניים פתאום, באופן לא כל כך צפוי, הוא אגם מלאכותי שנוצר מהצפה מבוקרת של שטח ע נ ק.

מה לראות או לעשות פה? אנחנו אוהבים לקחת סירה מקורה עם גריל ולבלות יום מלא על אגם שאסטה. מביאים אוכל לנישנוש ולברביקיו – ומבלים יום שקט של פיקניק על המים. האגם הוא ענק, ממש ענק, ויום אחד לא מספיק כדי לשוט ולתור את כולו. השקט שמסביב מדהים. אפשר לעצור קרוב לחוף ולהשתכשך במים. [הירידה לחוף בוצית למדי] האיזור הזה חי מתיירות פנים בין ממוריאל דיי במאי ללייבור דיי בתחילת ספטמבר ומכריתת ועיבוד עצים במשך השנה.

פה הוא גם המקום לבקר בכמה מערות מקסימות ותת קרקעיות – הרפתקאה מדהימה. השילוט לשאסטה קברנס מצויין. עוברים לצדו הרחוק של האגם בסירת החברה ועולים עם אוטובוס למערות. http://lakeshastacaverns.com/

מערות אחרות באיזור הן מערת פלוטו ומערת הלאבה שנמצאות יותר צפונה על ה-5, לכוון העיר וויד. http://www.fs.usda.gov/detailfull/stnf/home/?cid=STELPRDB5360169&width=full

זהו גם הכיוון הכללי לטיול של הפעם הבאה;  מפלי קאלקמאט וקרייטר לייק [אגם], דרך אשלנד ויוג'ין לפורטלנד.

תהנו!

סיגל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button