כן דובים וכן יער: טיול בפארק קינגס קניון

אם אתם תוהים היכן אפשר לראות כאן דובים בטבע, התשובה היא בפארק קינגס קניון שם ממליצה לכם טלילה גולן על מסלול Zumwalt Meadows המשלב הליכה בתור יער אורנים, שכשוך בנחל קינגס, תצפית על מפלים וכן, גם מפגש פוטנציאלי עם דובים שחורים

מאת: טלילה גולן

מידי פעם שואלים אותי איפה אפשר לראות פה דובים בטבע. התשובה היא שהסיכוי הטוב ביותר לראות אותם זה בפארקים הלאומיים סקוויה וקינגס קניון. בטור הזה אני ממליצה על מסלול יפה ומהנה בפארק הלאומי קינגס קניון, מסלול שבכל פעם שטיילתי בו פגשתי דובים.

kings canyon photo David Prasad
Photo by David Prasad

פארק קינגס קניון נמצא בחלק הדרומי של רכס הסיירה נבאדה, כ-4 שעות נסיעה מאזור המפרץ. כדי להגיע לפארק צריך לעלות מפרזנו דרך הכניסה הצפונית של הפארק הלאומי סקוויה ומשם נוסעים צפונה ומזרחה אל תוך קינגס קניון. רק מהנופים של הדרך אפשר לקבל סחרחורת.

מסלול הטיול של Zumwalt Meadows נמצא בקצה הכביש של קינגס קניון. החניון שם לא מאוד גדול ובשיא העונה לפעמים קשה למצוא שם מקום. אם זה המצב ניתן לחנות בחניון של מפלי Roaring River שלפני קצה הכביש וללכת משם. המסלול של אחו זומוואלט הוא טבעתי אבל כדי להגיע אליו צריך ללכת (ואחר כך לחזור) בשביל של כחצי מייל מהחניון. השביל הזה עובר בחורש של עצי אורן ובקרקעיתו שיחי פטל לרוב. וזה קטע השביל שלארכו יצא לי לראות יותר דובים מבכל מקום אחר.

אחרי שהמתיישבים הלבנים השמידו את כל דובי הגריזלי של קליפורניה נותרו כאן רק הדובים השחורים, וללא התחרות עם הגריזלי, תחום התפוצה שלהם הולך ומתרחב. הדובים השחורים (שיכולים להיות גם חומים ואפילו בלונדינים) הם אוכלי כל (גם ג׳אנק פוד אנושי), אופורטוניסטים (לא יהססו להתנסות במיני מזונות חדשים), ואינטיליגנטים (לומדים מנסיון וגם אחד מהשני לפרוץ לא מעט מחסומים בדרך לאוכל). על אף שהם אוכלים גם בשר, דובים שחורים לא צדים טרף גדול ולא ינסו לצוד בני אדם. אדרבא – ברוב תחום תפוצתם, הדובים השחורים יימנעו מקירבה לאנשים. דובים שחורים הם איום לאנשים ולרכוש רק במקומות בהם למדו לקשר בין בני אדם לאוכל. בקליפורניה – יוסמיטי. ועדיין – אנשים הם איום הרבה יותר גדול לדובים מאשר להיפך.

בקינגס קניון הדובים אינם מורגלים באוכל אנושי אבל גם אינם נרתעים מאנשים ובשל כך יש סיכויים טובים לראותם במהלך הטיולים. להזכירכם – אין לעזוב את השביל. אם הדוב חוסם את הדרך המתינו בסבלנות עד שילך לדרכו. אל תנסו להתקרב לדוב ובודאי שלא לעזוב את השביל ולעקוב אחריו. על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בדוב צעיר: אמא שלו אף פעם לא רחוקה.

המסלול של אחו זומוואלט יפיפה גם בלי הדובים. אחרי שיוצאים מיער האורנים חוצים את נחל קינגס ואז נפתח הנוף אל אחו קטן וירוק שבאמצע הקיץ גם מלא פריחה ופרפרים מרפרפים בגובה הדשא. השביל סובב את האחו ואף עולה קצת על צלע הגבעה שמדרום לו ומתאפשרת תצפית יפה משם. מחוץ לעצים גם אפשר לראות ולהעריך את עצמתם של ההרים הסוגרים על הקניון ממעל.

בקצה המערבי של האחו יש יציאה נוספת לנחל קינגס עם אפשרות לירידה למים (הקרים עד מאוד!) ושם ממשיך השביל אל מפלי ה-Roaring River . אם ממשיכים עם השביל המקורי הוא מסתובב וחוזר לאורך הצד הצפוני של האחו חזרה אל יער האורנים ומשם חזרה לחניון שבקצה הכביש.

ואם לא הלכתם למפלים – סעו לשם אחרי הטיול באחו.

ואם לא פגשתם דוב – סמנו בלוח השנה שלכם תאריך נוסף להגיע לשם 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button