מסלולים משובצי מים

מסלולים משובצי מים מעט גשם במחוזותינו בחורף – אבל גשמי הברכה האחרונים, מזמנים זרימה בערוצים ומים במפלים/ מפלונים. מהרו – לא לאורך זמן. נצלו אביב מוקדם למסלולים משובצי מים: ב – Big Basin Redwood SP, יש מסלול נהדר וארוך יחסית (11 מייל) העובר בסדרת מפלים. המסלול נקרא Skyline- to -the -Sea Trail’  – והוא עובר ביערות רד-ווד, גשרוני עץ ובקניון פרן (Fern). שלושת המפלים Berry Creek Falls, Silver falls, Golden Cascade falls יפים ושוצפים אחרי הגשמים האחרונים, והדרך אליהם יפה לא פחות. (כ – 6 שעות). בהרי סנטה קרוז, נמצא Uvas canyon, עליו כבר המלצנו בעבר, אבל בכל שנה מחדש, לא נס…

מסלולים משובצי מים

מעט גשם במחוזותינו בחורף – אבל גשמי הברכה האחרונים, מזמנים זרימה בערוצים ומים במפלים/ מפלונים. מהרו – לא לאורך זמן. נצלו אביב מוקדם למסלולים משובצי מים:

ב – Big Basin Redwood SP, יש מסלול נהדר וארוך יחסית (11 מייל) העובר בסדרת מפלים. המסלול נקרא Skyline- to -the -Sea Trail’  – והוא עובר ביערות רד-ווד, גשרוני עץ ובקניון פרן (Fern). שלושת המפלים Berry Creek Falls, Silver falls, Golden Cascade falls יפים ושוצפים אחרי הגשמים האחרונים, והדרך אליהם יפה לא פחות. (כ – 6 שעות).

בהרי סנטה קרוז, נמצא Uvas canyon, עליו כבר המלצנו בעבר, אבל בכל שנה מחדש, לא נס ליחו.. מסלולון של מייל לאורך הנחל, מפלים רבים, גשרי עץ, איזור מיוער, שולחנות פיקניק, ודרך מקסימה עד לתחילת המסלול. לפרטים נוספים בדקו המלצה קודמת.

ל – Mount Diablo, המוכר בעיקר בתצפיות הנהדרות בימי ראות טובה, יש גם צד אחר: בצידו הצפוני, ארבעה מפלים והדרך אליהם יפה עד מאד –  Water fall Loop Trail. 5 מייל של מסלול מעגלי, באיזורים פתוחים וירוקים עם תצפיות נהדרות סביב. חלק מהמסלול פחות סלול, יותר טבעי ובעלייה, אבל המאמץ מזכה במראה יפה של המפלים ובסיפוק כשנופי צפון העמק נפרשים לפניכם. אל תתמהמהו, המפלים מתייבשים מהר וזורמים בעיקר לאחר כמות משקעים משמעותית.

בשמורת Mount Tamalpais, היפה תמיד, יש מסלול המתאים במיוחד לעונה. מפלי  Cataract, מפתיעים בעצמת הזרימה אל הקניון וזהו מקום אידאלי לבילוי בסוף שבוע קרוב. המסלול מתחיל ב – Alpine Dam , אחד וחצי מייל לכל כיוון במסלול צר בינות לרד וודס וצומח גדות. המייל הראשון הוא גן שעשועים לחובבי מים ובו לפחות שישה מפלונים בזה אחר זה. המשיכו לגרם מדרגות העץ והאבן והיכונו לעוד הפתעות – עוד ועוד מפלים בגובה של 20-30 פיט. למפה על האיזור לחצו כאן

בכדי להגיע למסלול הגיעו דרך Fairfax, Bolinas – Fairfax Road. סעו עוד 8 מייל ל – Alpine Dam. חצו את הסכר וחנו באחד מאיזורי העפר בצד בדרך. בערך כמייל מהסכר. תחילת המסלול משמאלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button