מסלולי הליכה מומלצים באזור המפרץ

מזג האוויר הקיצי קורא לנו לצאת החוצה, ורובנו מחפשים אחר נופים מקסימים הנשקפים משבילי טיולי מתאימים לעונה, שאינם הומים מאנשים ודרגת הקושי שלהם אינה מחייבת להזעיק פארמדיקים בסוף המסלול. המומחים המקומיים לטיולי הליכה, אן-מארי בראון, סטיב ריצ'ארד ובראד דיי, נרתמו למשימה לבחור את המסלולים המומלצים באזור. MOUNT TAM VISTAS בראון, שכתבה כבר 13 ספרים אודות מסלולי טיול במפרץ, ממליצה על מסלול מעגלי באזור מרין, Coastal, Cataract and Old Mine Loop – Mount Tamalpais State Park, המחבר יחדיו את החוף, מכרה ישן והר טאמפליאס סטייט פארק. לדבריה, מדובר במסלול הכולל נופים מקסימים לאורך כל הדרך: עצים, מרחבי דשא ומראות הים הנגלים מרחוק במהלך הטיול.…

מזג האוויר הקיצי קורא לנו לצאת החוצה, ורובנו מחפשים אחר נופים מקסימים הנשקפים משבילי טיולי מתאימים לעונה, שאינם הומים מאנשים ודרגת הקושי שלהם אינה מחייבת להזעיק פארמדיקים בסוף המסלול. המומחים המקומיים לטיולי הליכה, אן-מארי בראון, סטיב ריצ'ארד ובראד דיי, נרתמו למשימה לבחור את המסלולים המומלצים באזור.

MOUNT TAM VISTAS

בראון, שכתבה כבר 13 ספרים אודות מסלולי טיול במפרץ, ממליצה על מסלול מעגלי באזור מרין, Coastal, Cataract and Old Mine Loop – Mount Tamalpais State Park, המחבר יחדיו את החוף, מכרה ישן והר טאמפליאס סטייט פארק. לדבריה, מדובר במסלול הכולל נופים מקסימים לאורך כל הדרך: עצים, מרחבי דשא ומראות הים הנגלים מרחוק במהלך הטיול.
Details: 3801 Panoramic Highway, Mill Valley; www.friendsofmttam.org. חנייה $8.

BUTANO'S MISTY GROVES

בראד דיי החל כבר לפני שמונה שנים לנדב טיפים על פעילויות מומלצות באתר האינטרנט שלו (Sherpa). באתר הוא כותב על טיולי הליכה, טיולי אופניים ועוד באזור המפרץ, אולם האזור האהוב עליו הוא דווקא הפנינסולה.

דיי ממליץ על מסלול ההליכה המועדף עליו Mill Ox Loop – Butano State Park, מסלול של חמישה מייל בדרגת קושי בינונית המשקיף אל הים. שימו לב לשילוט כי קל להחמיץ את הכניסה אל המסלול. דיי מוסיף טיפ חשוב אחרי ההליכה: העיירה Pescadero היא מקום טוב לעצור בו ולאכול.
Details: 1500 Cloverdale Road, Pescadero; www.parks.ca.gov. No dogs.

REDWOOD'S SHADY GLADES

סטיב ריצ'ארדס טוען בבלוג שלו, כי כולם מטיילים במקומות המוכרים בלבד ואילו יש עוד כל כך הרבה לראות. ריצ'ארדס ממקד את המלצותיו באזור האיסט ביי (לפאייט, מורגה וכו'), שבו ניתן למצוא מסלולים מקסימים מבלי לפגוש איש. בימים חמים ממליץ ריצ'ארדס על Redwood Regional Park שבגבעות אוקלנד מערבית למורגה. מדובר במקום שליו, מוצל בחורשת עצי רדווד שבקצה מעיין. המסלול הקיצי המועדף עליו שם מכונה French Trail Loop. זהו מסלול של 5.8 מייל בדרגת קושי בינונית, מעגלי ומוצל.
Details: Redwood Regional Park, 7867 Redwood Road, Oakland. Parking is $5 on weekends and holidays

Hiker Steve Richard walks along the Stream Trail in Redwood Regional Park in Oakland, Calif., on Monday, June 16, 2014.

לפרטים נוספים www.lamorindahikes.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button