צפון קליפורניה: טיול בעקבות "החוף האבוד"

רוצים לנסוע למקום מבודד ומיוחד שכמעט ולא מיוצג ברשימות היעדים התיירותיים בקליפורניה ושגם מתאים לכמעט כל עונה? אם כן, הוסיפו את ׳החוף האבוד׳ - The Lost Coast לרשימה שלכם. לדברי טלילה גולן מדובר בחוף עם חול שחור מאוד (תוצר בליה של סלעים געשיים עתיקים), והניגוד עם היער הירוק ממעל והקצף הלבן של המים ממול הופכים את ההליכה על החוף לחוויה חזותית מרהיבה

מאת: טלילה גולן

מתכננים כבר את טיול סוף הקיץ? מחפשים להתרחק מההמונים הנופשים? רוצים לנסוע למקום מבודד ומיוחד שכמעט ולא מיוצג ברשימות היעדים התיירותיים בקליפורניה? וגם שיתאים לכמעט כל עונה? אז הוסיפו את ׳החוף האבוד׳ – The Lost Coast לרשימה שלכם.

SONY DSC

מדובר ברצועת חוף ארוכה בצפון קליפורניה שחלקה הגדול לא נגיש אלא בטרק תרמילאים, המופרדת מכביש 101 ברכס הרים הנקרא ,רכס המלך׳ – King Range. כל האזור כולו הוא שמורת King Range Conservation area שהיא אזור שיפוט של ה- BLM.

לאזור יש כביש גישה (צר ומתפתל) מדרום המסתיים בעיירת נופש קטנה הנקראת Shelter Cove. יש שם מלונות ואכסניות, אתר קמפינג ואפילו שדה תעופה למטוסים קלים. אבל הכי חשוב – יש שם גישה לאחד החופים היפיפיים ביותר שיצא לי לראות בקליפורניה. החול שם שחור מאוד (תוצר בליה של סלעים געשיים עתיקים), והניגוד עם היער הירוק ממעל והקצף הלבן ממול הופכים את ההליכה על החוף לחוויה חזותית מרהיבה.

וגם אין הרבה אנשים שם. למעשה, אם תספרו יותר מעשרה זה כבר המונים. רוב הסיכויים שתהיו שם לבד וכל החוף היפיפה הזה שלכם לכל היום. מצד שני גם אין שם מתקנים. לא מי שתיה, לא שירותים, לא סככות צל ולא גזלן. תצטרכו להצטייד לפני הביקור (יש מכולת בעיירה) ולהביא הכל איתכם.

SONY DSC

לטיול של יום אפשר ללכת כארבעה מייל צפונה על החוף עד לאזור סכנת הגאות, ואז להסתובב ולחזור. יש גם מסלולי טיול ברכס המיוער שממזרח אבל אותם לא יצא לי לדגום עדיין. במהלך הטיול על החוף אפשר לצפות במגוון עופות ים יפים, ובאביב להתרשם מהפריחה הצבעונית על המצוקים שמעל לחוף.

ישנה גם האפשרות ללכת לאורך כל החוף האבוד עד לכביש הגישה הצפוני, וזה כבר מסלול תרמילאות של 3-4 ימים שנחשב אחד היפים והמיוחדים בקליפורניה. מי ששוקלים את האפשרות הזאת – חשוב ביותר להצטייד בטבלת הגאות והשפל לימים בהם תהיו שם ובמפת אזורי סכנת הגאות! ישנם קטעים מהמסלול שעבירים רק בשעות השפל וההתקעות בהם בשעת גאות היא סכנת מוות. לפיכך יש לתכנן היטב את הלו"ז של הטיול הזה. (את מפת השבילים עם סימון אזורי סכנת הגאות ניתן לקנות אונליין או לקנות במכולת של העיירה. טבלת גאות/שפל זמינה באינטרנט, רק צריך להזין את שם החוף ואת התאריכים הרצויים).

לכתוב את הטור הזה עשה לי חשק לחזור לשם. אני כבר מתחילה לתכנן את הביקור החוזר 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button