מחוזות היין – עמק נאפה עם ילדים

מחוזות היין – עמק נאפה עם ילדים   קרוב אלינו, באופן יחסי, מצויים מרחבי הגפנים של עמק נאפה. זה הוא אחד מהיעדים (כמו גם סונומה), שלכולנו ישנה העדפה ברורה לנסוע אליו כזוג, לבקר ביקבים ולטעום מהיינות, לאכול במסעדות הגורמה, ליהנות מהאווירה הרגועה והנינוחה ב"צימרים" נוסח אמריקה או במלונות/ ספא המפנקים ועוד.. מסתבר שלמרות העדפה ברורה לסגנון זה של טיול בנאפה, אפשר גם בפורום המורחב. אז אם חשקה נפשכם בגיחה ליעד קצת אחר באזורים יפים ומיוחדים, לפניכם רשימת יעדים מוצלחים לביקור עם אורחים בפורום משפחתי, כולל הילדים. האתרים שנבחרו (ומתוכם כדאי לבחור רק כמה), די קרובים האחד לשני. רבע עד חצי…

מחוזות היין – עמק נאפה עם ילדים

 

קרוב אלינו, באופן יחסי, מצויים מרחבי הגפנים של עמק נאפה. זה הוא אחד מהיעדים (כמו גם סונומה), שלכולנו ישנה העדפה ברורה לנסוע אליו כזוג, לבקר ביקבים ולטעום מהיינות, לאכול במסעדות הגורמה, ליהנות מהאווירה הרגועה והנינוחה ב"צימרים" נוסח אמריקה או במלונות/ ספא המפנקים ועוד.. מסתבר שלמרות העדפה ברורה לסגנון זה של טיול בנאפה, אפשר גם בפורום המורחב. אז אם חשקה נפשכם בגיחה ליעד קצת אחר באזורים יפים ומיוחדים, לפניכם רשימת יעדים מוצלחים לביקור עם אורחים בפורום משפחתי, כולל הילדים.

האתרים שנבחרו (ומתוכם כדאי לבחור רק כמה), די קרובים האחד לשני. רבע עד חצי שעה בין אחד לשני. מרבית היקבים מרוכזים סביב כביש 29 שלאורכו עיירות קטנות ותיירותיות.

והערה אחרונה – אנא בדקו עם האתרים המומלצים באופן ישיר, האם לא חלו שינויים מאז כתיבת המלצה זו.

יקבים המתאימים לביקור עם ילדים:

<!–[if !vml]–>
<!–[endif]–>
Sterling Vineyardsממגרש החניה עולים אל היקב ברכבל ממנו נשקפים נופי הגבעות והכרמים של העמק. היקב עצמו הוא מבנה ספרדי הצופה אל נוף יפיפה ובו חצרות מטופחות, מזרקות ופעמונים במגדל המצלצלים מידי חצי שעה. כרטיס הכניסה כולל הגעה ברכבל, סיור ביקב המודרך באמצעות מסלול הליכה בין אולמות היצור השונים המלווה בדברי הסבר המוקרנים על מסכי טלוויזיה גדולים, וטעימת חמישה סוגי יינות במועדון הטעימות (מוגשים אליכם לשולחן בליווי הסברים ולילדים מיץ ענבים וערכת ציור וצביעה בכדי שלא יסיחו את דעתם של ההורים מהטעימה). פתוח בכל יום בין 10:30-4:30ת 20$ למבוגר, 10$ לגילאים 3-10. Sterling Vineyards, 1111 Dunaweal ln. (off highway 29), Calistoga, (707) 942 3344http://www.sterlingvineyards.comRobert Mondavi Wineryיקב אשר עוצב ותוכנן על ידי אותו מעצב שתכנן את בניין סאן-סט מגזין המפורסם במנלו פארק (ראו http://new.ba-inyanim.com/locations/menlo-park) יקב מונדבי מציע סיורים (לא כולם מתאימים לילדים), והגנים פתוחים לציבור מידי יום. לעיתים בימי ראשון מנגנים ג'ז ברחבה המרכזית של הגנים). פשוט מקום יפה.Highway 29,

Oakville, CA94562 , 1-888-766-6328http://www.robertmondaviwinery.comSattui Wineryיקב מקסים ובו גם מעדנייה קטנה (deli) בה ניתן לרכוש ארוחה קלה ולסעוד באזור הפיקניקים המקסים שבמקום (אסור להכניס משקאות ומזון שלא נרכשו במקום).

1111 White Lane

,

St. Helena , (707) 963-7774http://www.vsattui.com/

מקומות מוצלחים נוספים לביקור בהרכב משפחתי:

Old Faithful Geyserאמנם זה לא ילו סטון (עדיף להוריד את הציפיות מראש…) אבל הגייזר הזה פורץ בערך כל 30 דקות וזרם המים הרותחים והאדים מגיע לגובה של עד 20 מטר. זהו אחד מבין שלושת הגיזרים היחידים הפורצים בזמנים קבועים. למעשה, מספרים על הגיזר בקליסטוגה שרק כיומיים עד שבועיים לפני רעידת אדמה משמעותית באזור, מתארכים הזמנים שבין התפרצות להתפרצות, מה שבהחלט מעניק לגייזר יכולת ניבוי מעניינת..(8$ למבוגר, 0-3$ לילדים), פתוח בכל יום בין 9-6.
1299 Tubbs Lane, Calistoga, CA94515

707-942-6463http://www.safariwest.com/home/

טחנת הקמח בל גריסט – Bale Grist Mill State Historic Parkטחנת הקמח העתיקה משנת 1846 לא הפסיקה לטחון עד היום. כיום טוחנים רק בסופי שבוע וכחלק מהמערך החינוכי של הפארק ההיסטורי בו היא ממוקמת. בפארק מסלולי הליכה קצרים וחביבים, ובטחנה עצמה ניתן לראות הדגמות של טחינה, אפיה וטעימות של התוצרים. מוצלח אם רוצים הפוגת הליכה קצרה והתמקדות במלאכות אחרות מלבד בציר וייננות..north of St. Helena (3369

N St.) on Highway 29 3 mileshttp://www.parks.ca.gov/?page_id=482מוזיאון שרפסטיין לתולדות עמק נאפהמוזיאון קטן ומאד חמוד אשר הוקם על מנת להציג את ההיסטוריה והייחוד של עמק נאפה, על ידי אחד מגדולי האנימטורים של אופני דיסני בעבר. התצוגות הקבועות הן תמונות תפאורה גדולות ותלת מימדיות המלהיבות ילדים ומבוגרים כאחד. שווה ביקור. פתח מידי יום בין 11-4. חינם לילדים מתחת לגיל 12.
1311 Washington St, P.O. Box 573 , Calistoga, CA94515

http://www.sharpsteen-museum.org/index.htmlספארי ווסט – Safari west וריאציה חביבה לסיורי בגן חיות או בספארי – נסיעה פרטית ברכב ספארי מלווה בהדרכה, בסביבה הנראית קרוב במידת האפשר לסוואנה האפריקאית. הסיור נמשך בין 2.5-3 שעות וכולל נסיעת ב"ספארי" ביקור באזור הסגור (הכלובים) של הפארק, מאחורי הקלעים של המקום ועוד. לא זול, 300 סוגי בעלי חיים, מחייב ילדים אשר יוכלו לעמוד בסיור כה ארוך, אבל בהחלט מעניין, מלמד ומהנה. 63$ למבוגר 28$ לגילאים 3-12חובה להזמין מקומות מראש!

3115 Porter Creek Road, Santa Rosa, CA95404

,(707) 579-2551 or 1 (800) 616-2695http://www.safariwest.com/home

Petrified Forestיער "קסום" בו נראה שהעצים עשויים מאבן. תופעה מאד מעניינת ומרשימה שנוצרה מפעילות געשית מלפני 3000 שנה. כניסה עולה 6$ למבוגר, 3$ לילד מעל גיל 6.
4100 Petrified Forest Road

http://www.petrifiedforest.org

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button