וודסייד – גיחה רגועה ביום שימשי

הוויקנד הגיע ויחד איתו, השאלה הנצחית, לאן ניסע? לא קרוב מדי לבית [כדי לא לחזור מוקדם מדי] ולא יותר מדי נסיעה, בגלל הילדים….. וודסייד תמיד היה מקום חביב עלינו כשהילדים היו קטנים. בעיקר השלווה הפסטורלית, כאילו הכביש הראשי איננו מעבר לסבוב, והירוק הזה בכל פינה. אנשים רבי חשיבות בימים רגילים מסתובבים בכפכפים, כאילו בחצר האחורית של ביתם. ובאמת, זו החצר האחורית שלהם, ובכל זאת, המקום- מקום חביב. במקור ישבו באיזור הזה המקומיים, בני שבט האולוני. הרבה יותר מאוחר הגיעו הספרדים אשר הקימו פה מחנה זמני. נאמר שוודסייד היא מקום ההתיישבות הוותיק ביותר של דוברי אנגלית בחלק הדרומי של חצי –האי…

הוויקנד הגיע ויחד איתו, השאלה הנצחית, לאן ניסע? לא קרוב מדי לבית [כדי לא לחזור מוקדם מדי] ולא יותר מדי נסיעה, בגלל הילדים…..

וודסייד תמיד היה מקום חביב עלינו כשהילדים היו קטנים. בעיקר השלווה הפסטורלית, כאילו הכביש הראשי איננו מעבר לסבוב, והירוק הזה בכל פינה. אנשים רבי חשיבות בימים רגילים מסתובבים בכפכפים, כאילו בחצר האחורית של ביתם. ובאמת, זו החצר האחורית שלהם, ובכל זאת, המקום- מקום חביב.

במקור ישבו באיזור הזה המקומיים, בני שבט האולוני. הרבה יותר מאוחר הגיעו הספרדים אשר הקימו פה מחנה זמני. נאמר שוודסייד היא מקום ההתיישבות הוותיק ביותר של דוברי אנגלית בחלק הדרומי של חצי –האי של סן פרנסיסקו. דוברי האנגלית הראשונים הגיעו בתחילת המאה ה-19 לחטוב את עצי הרדווד הענקיים.

היום, רובם של העצים הם צמיחת דור שלישי. הדור הראשון שימש לבניית הבתים הראשונים של סן פרנסיסקו וב 1906, אחרי רעידת האדמה, שוב שמשו העצים האלה לחומר הבנייה העיקרי.

המרכז מכוון להיות מרכז קטן וניתן למצוא בו את סלון השתייה ההיסטורי של חלוצי האיזור, וחנות המצרכים האזורית [מחירי בית מרקחת!]

מחוץ למרכז הקטן תמיד ניתן לראות אופנועים, צעצועים יקרים לגברים שעברו את ה-40, מצוחצחים ומבריקים עומדים לתצוגה. שווה להעיף מבט קצת יותר ארוך גם בבני האדם.

המאפייה, כמעט תמיד מלאה עד אפס מקום, בעיקר כי דברי המאפה טעימים ביותר. שווה לבדוק את הפאטיו מאחור. הקפה- נא לא להרים ציפיות- זה רק קפה.

אם בארוחה יותר משביעה חפצתם, הכנסו לבאק, שתי דלתות שמאלה מהמאפייה. מממממ ויממממ הם בהחלט הקולות שיתארו את איכות האוכל! ילדים תמיד נראים מסתובבים עם חיוך- על הקירות ומן התקרה יש בלי סוף חפצים מעניינים לההתבונן ולבדוק.

מקום נפלא, קסום ושקט הוא האדארט פארק. אפשר לערוך פיקניק או לתת לילדים הזדמנות לרוץ סביב ולהוציא אנרגיה. אפשר ללכת בסיבוב להמריץ את מחזור הדם או לשכב על שמיכה ולקרוא בשקט. אל תופתעו לראות רכיבה על סוסים. וודסייד הוא בית לאורוות רבות ובתי ספר לרכיבה.

אם אתם מסתובבים בעיקר עם רכב ופחות הליכה בגלל רגליים קטנות שמתעייפות מהר, שטפו את העיניים בסיבוב דרך הדרכים השקטות והמיוערות לכוון סקייליין [דרך ה-84] או סיבוב לכוון סטנפורד דרך הכביש הנקרא וויסקי היל-  סאנד היל דרך אלפיין –פורטולה- מאונטיין הום.

Skyline- Whiski Hill- Sand Hill Rd- Alpine Rd.- Portola – Mountain Home Rd- a loop starting in Woodside

וודסייד            Woodside
שבט האולוני          Ohlone tribe

מסעדת באק        Buck's of Woodside restaurant, which is well known among Silicon Valley entrepreneurs as the location where many VC investment deals have been signed. The inside of the restaurant is decorated with historic Silicon Valley artifacts.

מאפיית וודסייד     Woodside Bakery & Café

האדארט פארק     Huddart County Park, 1100 Kings Mountain Rd, Woodside, www.yelp.com/biz/huddart-county-park-woodside     http://parksupport.org/index.php/the-park/huddart-park

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button