גבעת הנרקיסים בארץ הזהב

השקדיות ושאר העצים הורדניים (שם המשפחה) פורחים והאביב מורגש באוויר. הצעתנו הפעם היא טיול לאזור מדהים בעונה זו. אפשר לבצעו ביום אחד אבל הוא מתאים מאוד לסוף שבוע. יש מבחר מקומות נחמדים לישון בהם, רובם B&B. "התירוץ" לנסיעה הוא גבעת נרקיסים מרהיבה וצהובה הנמצאת בין כמה עיירות זהב חמודות. אבל יש עוד הרבה מה לעשות, יקבים משפחתיים, נחלים לחיפוש זהב, אתרים היסטוריים ומסלולי טיולים. המסלול המומלץ – מסקרמנטו: Sutter Creek, Volcano, Daffodil Hill, Pine Grove,Jackson. תחילת הטיול, פחות משעתים וחצי נסיעה מפאלו אלטו. נקודת ההתחלה היא בעיירה היסטורית בשם Sutter Creek בה נתגלה הזהב לראשונה וסטנפורד התחיל בה את האימפריה שלו. זו…

השקדיות ושאר העצים הורדניים (שם המשפחה) פורחים והאביב מורגש באוויר.

הצעתנו הפעם היא טיול לאזור מדהים בעונה זו. אפשר לבצעו ביום אחד אבל הוא מתאים מאוד לסוף שבוע. יש מבחר מקומות נחמדים לישון בהם, רובם B&B.

"התירוץ" לנסיעה הוא גבעת נרקיסים מרהיבה וצהובה הנמצאת בין כמה עיירות זהב חמודות. אבל יש עוד הרבה מה לעשות, יקבים משפחתיים, נחלים לחיפוש זהב, אתרים היסטוריים ומסלולי טיולים.

המסלול המומלץ – מסקרמנטו:

Sutter Creek, Volcano, Daffodil Hill, Pine Grove,Jackson.

תחילת הטיול, פחות משעתים וחצי נסיעה מפאלו אלטו.

נקודת ההתחלה היא בעיירה היסטורית בשם Sutter Creek בה נתגלה הזהב לראשונה וסטנפורד התחיל בה את האימפריה שלו. זו עיירה חמודה, שווה אולי ביקור חטוף בכדי להכנס לאווירה (אפילו ברכב דרך הרחוב הראשי). מעט מצפון לה יש מכרה ששוה ביקור אתגרי, אך עשו זאת אם בידכם לפחות יומייםת עדיף שלושה בכדי לשלב עם המסלול שהצענו בעבר לחלק היותר צפוני של ארץ הזהב (למסלול הנוסף לחצו כאן).

הנסיעה מ- Sutter Creek לכיוון Volcano, (ומשם לגבעת הנרקיסים) היא יפה מאוד, ליד נחלון בתוך עצים. בנחלון אפשר לעצור ולחפש זהב.

סעו כ – 20 דקות בכביש 104 דרך Pine grove (אליה נחזור בהמשך) לעייריה Volcano.

הגבעה נמצאת קרוב לעיירת הזהב הקטנה והחמודה הזו Volcano. יש בה כמה בניניםהיסטוריים מתקופת הבהלה לזהב, חנויות אמנות, פארק מתאים לפיקניקים ליד נחל ובית קפה חמוד Jug and Rose העיירה נמצאת בתחתית של ירידה מפותלת. מיקומה המרוחק מקנה לה אווירה מיוחדת והיא נחשבת לאחת העיירות היפות באזור.

Daffodil Hill נמצאת בלב אזור הזהב הדרומי Gold country, לרגלי הסיירה נבאדה, באזור Amador County בחווה שבעליה אוהבים פרחים ושתלו שם יותר מחצי מיליון פקעות. האגדה מספרת שהפקעות הראשונות הובאו בעגלה המכוסה של החלוצים ונשתלו לזכר האם שנפטרה בהגיעם. מאמצע מרץ (הגבעה נפתחת רשמית למבקרים ב – 15 במרץ) ועד תחילת מאי הגבעה פורחת בצהוב וכולם מוזמנים לצפות בפלא. בסופי שבוע מגיעים רבים הנהנים גם מהחווה ההיסטורית ובעלי החיים (14 טווסים), במשך שאר השנה רועות שם הכבשים. הנוף מסביב פסטורלי.

למידע נוסף על גבעת הנרקיסים לחצו כאן

לאחר הביקור בגבעה, חזרו לכיוון Pine Grove ובקרו ב – Indian Grinding Rock Historic Park. בפארק יש את אחד המוזיאונים הטובים לתולדות האינדיאנים. יש שם אבן טוחנת ענקית, פטרוגליפים ושחזור של כפר מסורתי. מסלול מעגלי באורך מייל עובר בין כל האתרים ההיסטוריים המרכזיים של הפארק.

למידע נוסף על הפארק לחצו כאן

חזרו לכביש המרכזי 49, כעשר דקות נסיעה אל העיירה – Jackson.

Jackson היא עוד עיירה חמודה ובה מוזיאון קטן ומוצלח לתולדות האזור. בית מרוהט ומודרני נכון לשנת 1859 ומודל פועל של מכרה מקומי. מעבר לכביש יש שלד של מכרה Argonaut . ב-1922 התרחש בו האסון הגדול ביותר באזור ו-47 כורים נהרגו בשריפה. ב-15 ו-16 במרץ יש שם חגיגות בגוון של עיר קטנה. Dandelion Days. אמנות, עתיקות וחפצים הקשורים לבהלה לזהב, פעילויות לילדים וכו'

(לפרטים 209-223-1706).

עד כאן יום מלא מאד ואפשר למצוא מקום נחמד ללילה ולהמשיך למחרת. להלן שתי אפשרויות המשך:

1.  לשילוב של "ארץ הזהב" עם "ארץ היין" מבלי לנסוע עד נאפה וסונומה – יש באזור יקבים רבים ובמיוחד יקבים המתמחים בזינפנדל שמשתפרים והולכים. רב היקבים מרוכזים ב-Shenandoah Valley ליד העיירה Plymouth, צפונית ל-Amador City

יקב מומלץ הוא Stonehouse.  ברב היקבים יש טעימות בסוף השבוע, בחלקם אתרי פיקניק ולפעמים גלריות עם אמנות. אלו יקבים קטנים ואינטימיים וכדאי לצלצל מראש לוודא שפתוח. ניתן להזמין מפה עם פרטי היקבים דרך Amador County Chamber of Commerce או לקבל פרטים נוספים כאן:

ליקב של StoneHouse – http://www.stonehousewines.com/

http://www.amadorcountychamber.com/

http://www.amadorwine.com/

2. לשלב עם המסלול הצבעוני בארץ הזהב הכולל ביקור בעירות חמודות, הרבה אופציות לטיולי טבע (והעונה עכשיו מדהימה לא פחות מהסתיו), וביקורים מאתגרים במכרות זהב.

לפרטים נוספים: http://new.ba-inyanim.com/travel-club/gold-country

תהנו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button