טיול לשבת: צ׳יינה קאמפ סטייט פארק

רוצים להקדיש חצי יום עד יום לטיול נחמד באזור המפרץ? טלילה גולן ממליצה לכם על צ׳יינה קאמפ סטייט פארק, שמורת טבע הכוללת גבעות מיוערות יחד ואף חוף לרחצה (בהנחה שכבר התרגלתם לטמפרטורות המקומיות...)

מאת: טלילה גולן

רוצים להקדיש חצי יום-יום לטיול נחמד באזור המפרץ? יחד עם חוף לרחצה ולפיקניק בסוף? אם כך המקום בשבילכם הוא צ׳יינה קאמפ סטייט פארק: China Camp State Park שבסן רפאל, טיפה מצפון לסן פרנסיסקו.

China Camp State Parkמדובר בפארק קטן ונחמד שפעם היה מחנה עבודה לפועלים סיניים והיום הוא שמורת טבע הכוללת גבעות מיוערות ושטחי מלחות לחופי המפרץ.

זה יפה שכל כך צמוד לעיר ישנו שטח טבעי כמעט פראי לגמרי. הגבעות שמעל קו החוף מכוסות ביער אלונים יפה והשבילים שעוברים בתוכו מוצלים בחלקם הגדול. אל המפרץ נשפכים כמה יובלים קטנים מתוך הפארק ואזורי השפך שלהם הם עכשיו שטחי ביצה שם אפשר לצפות בציפורים ולפעמים גם באיילים. ולאורך קו המים – אזורי מלחות שגם הם מקור לא אכזב לתצפיות על בעלי חיים.

יש כביש אחד בפארק שחוצה אותו לאורך קו המים ממזרח למערב (ולהיפך). לאורך הכביש יש די הרבה נקודות עצירה וחניונים קטנים. החניון הגדול ביותר נמצא מצידו הצפוני של הכביש ממול למרכז המבקרים (ויש שם גם שירותים). עלות הפארק היא $8 לרכב – ישנן מכונות לתשלום בחלק מהחניונים כולל זה שמול מרכז המבקרים. אם אתם חונים במקום אחר זכרו לשלם קודם ולהציג את התגית בחלון מכוניתכם. כדאי להביא בחשבון שזה פארק די פופולארי והחניונים יכולים להתמלא במהירות בסופי השבוע.

אפשר לטייל לאורך מסלול טבעתי מלא שעובר בכל שכיות החמדה של הפארק. זה מסלול בדרגת קושי בינונית וארכו המלא כ-7 מייל. לאלו המעוניינים במסלול קצר וקל יותר, אני ממליצה להיצמד לשביל שלאורך קו החוף – ה Shoreline Trail. ולא לשכוח את המסלול הטבעתי הקצר שעובר סביב Turtle Black Hill!

שני דברים שכדאי לשים אליהם לב: האחד זה Poison Oak שהוא צמח נפוץ מאוד באזורנו וצומח למכביר גם בצ׳יינה קאמפ. הצמח הזה עשוי לגרום לתגובה אלרגית חריפה באנשים הרגישים לו (בערך 30% מהאוכלוסיה). השבילים בפארק מטופלים ואפשר לטייל בהם בלי להשתפשף בצמחיה אבל תמיד כדאי לשים לב. השני אלו נחשים שאוהבים להתחמם בבוקר על השבילים החשופים לשמש. רובם המוחץ של הנחשים שם אינם ארסיים ומוגנים בחוק. הם בעצמם גם ידאגו לברוח מכם מהר מספיק. אבל יש בפארק גם אזהרות על עכסנים (Rattle Snakes). בקיצור – הישארו על השביל והמנעו מלסטות לתוך הצמחיה.

בקצה המזרחי של הפארק ישנו חוף רחצה קטן ונחמד עם מדשאה, אתר פיקניק, ברז מי שתיה, שירותים, ואפילו מזנון (אבל אני ממליצה להביא את האוכל איתכם). המים שם שקטים ואפשר לשחות (בהנחה שכבר התרגלתם לטמפרטורות המקומיות …).

הקואורדינטות של מרכז המבקרים: 122.467112- , 38.002614

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button