אביב כבר כאן – פילולי ואדג’ווד פארק

אחד המקומות הנעימים לחוות בהן את הגעתו של האביב הוא אחוזת פילולי המוקפת גנים. אנו ממליצים על סיור עצמאי באחוזה ובגנים, מבלי לוותר על החנות המיוחדת. הבית עצמו מלא בריהוט תקופתי ומתנדבים מלאי רצון טוב ואינפורמציה. בבית התגוררה משפחת Bourn  מ-1917 ועד 1937. מקור העושר של המשפחה היה מכרה זהב בגבעות הסיירה נבאדה (המכרה Empire Mine והבית לצידו נמצאים בעיירה Grass Valley פתוחים לקהל ושווים ביקור, ראו מועדון המטיילים בשבוע הבא). המשפחה החזיקה גם במפעל מים מבוסס על מעיינות, אשר סיפק מים לסן פרנסיסקו. אחוזת פילולי הוקמה באגן ההיקוות הדרומי של המעיינות. השם פילולי מורכב מראשי התבות של המוטו המשפחתי: Fight for…

אחד המקומות הנעימים לחוות בהן את הגעתו של האביב הוא אחוזת פילולי המוקפת גנים. אנו ממליצים על סיור עצמאי באחוזה ובגנים, מבלי לוותר על החנות המיוחדת. הבית עצמו מלא בריהוט תקופתי ומתנדבים מלאי רצון טוב ואינפורמציה.

בבית התגוררה משפחת Bourn  מ-1917 ועד 1937. מקור העושר של המשפחה היה מכרה זהב בגבעות הסיירה נבאדה (המכרה Empire Mine והבית לצידו נמצאים בעיירה Grass Valley פתוחים לקהל ושווים ביקור, ראו מועדון המטיילים בשבוע הבא). המשפחה החזיקה גם במפעל מים מבוסס על מעיינות, אשר סיפק מים לסן פרנסיסקו. אחוזת פילולי הוקמה באגן ההיקוות הדרומי של המעיינות.

השם פילולי מורכב מראשי התבות של המוטו המשפחתי:

Fight for a just cause; Love your fellow man; Live a good life

הארכיטקט שתכנן את הבית ( Willis Polk )נודע בסן פרנסיסקו ורבים מהמבנים שתכנן פזורים ברחבי האזור.

הגנים תוכננו ונשתלו מיד לאחר הבניה במשך 4 שנים. בני הזוג Bourne נפטרו בשנת 1937 והבית נמכר לבני הזוג Roth. גברת Roth היתה גננת חובבת ובזמנה זכו הגנים להכרה בינלאומית. היא תרמה את הבית והגנים לקרן שימור היסטורית המתחזרת ומפתחת את האחוזה והגנים היום.

המקום מהווה מוקד משיכה לחובבי גננות וסידור פרחים. הגנים המטופחים נשתלים מחדש בכל עונה עם פרחים מתאימים ובמקום מתקיימים אירועים רבים במהלך השנה, חגיגות לרגל החגים, קונצרטים וסדנאות שונות.

12$ למבוגר, 5$ לילד, 10:00-3:00

למידע נוסף לחצו כאן

Cañada Road 70, Woodside, California 94062

לפני או אחרי הביקור בפילולי, 4 דקות נסיעה בין המקומות, בקרו ב – Edgewood Park – פארק מאד נחמד עם שולחנות פיקניק (בפילולי אסור לפקנק!) ומסלולי הליכה שבין חצי מייל לשני מייל. במיוחד יפה שם בפריחה שפרצה באזור בשבוע האחרון. יפה שם מאד כבר עשכיו והפריחה תתעצם בכל שבוע עד אמצע מרץ לפחות! בפארק משטחי דשא גדולים, אזורים מיוערים ותצפיות יפות על העמק.

החל מה – 15 לחודש יתקיימו סיורים מדורכים בנושא פרחי הבר בהם התברכה השמורה. הסיורים מתחילים בשעה 10 בבקר ובשעה 1.

למידע נוסף על הסיורים לחצו כאן

למידע נוסף על הפארק לחצו כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button