טיול יום ל-Point Reyes

http://www.nps.gov/pore/ הנסיעה לפויינט רייס על כביש 1 מזמנת נופים מקסימים של אוקיאנוס, מצוקים, איים קטנים המזדקרים מהמים, עצים שצמיחתם מעוצבת מרוח הים, עיירות כפריות עם אוירת שנות השישים ומסעדות ציוריות. בדרך אתם עוברים בבודגה ביי (Bodega Bay) , אחת מאותן עיירות, אשר בה צילמו את הסרט של היצ'קוק – "הציפורים". אפשר לעצור ולבקר במוזיאון הקטן המוקדש לנושא, וגם להסתכל מבעוד מועד בתמונות באתר המוקדש לסרט ולאתר הצילום שלו. שם ניתן לראות כיצד נראתה העיירה אז ולהזכר בסצנות המוכרות של הסרט. השמורה גדולה, ויש בה שפע מסלולים. המפורסם מכולם הוא ההליכה למיגדלור ולמערות הערובה. עונה זו עמוסה בפוינט רייס בעיקר בשל…

point-reyes2

http://www.nps.gov/pore/

הנסיעה לפויינט רייס על כביש 1 מזמנת נופים מקסימים של אוקיאנוס, מצוקים, איים קטנים המזדקרים מהמים, עצים שצמיחתם מעוצבת מרוח הים, עיירות כפריות עם אוירת שנות השישים ומסעדות ציוריות.

בדרך אתם עוברים בבודגה ביי (Bodega Bay) , אחת מאותן עיירות, אשר בה צילמו את הסרט של היצ'קוק – "הציפורים". אפשר לעצור ולבקר במוזיאון הקטן המוקדש לנושא, וגם להסתכל מבעוד מועד בתמונות באתר המוקדש לסרט ולאתר הצילום שלו. שם ניתן לראות כיצד נראתה העיירה אז ולהזכר בסצנות המוכרות של הסרט.

השמורה גדולה, ויש בה שפע מסלולים. המפורסם מכולם הוא ההליכה למיגדלור ולמערות הערובה. עונה זו עמוסה בפוינט רייס בעיקר בשל נדידת הליוויתנים מצפון לדרום, המגיעה לשיא מאמצע ינואר ועד לאמצע פברואר. עם קצת סבלנות ומעט מזל ניתן לראות את היונק האדיר הזה, במיוחד מתצפית המגלור. אין צורך לרדת את מאות המדרגות עד למיגדלור עצמו בכדי לצפות בהם.אל תשכחו להביא משקפות גם עבור הליוותנים אך גם עבור הכמות המדהימה של העופות הדורסים המעופפים סביב ועומדים על סלעים בצידי הדרכים.

בכדי להתגבר על עומס המבקרים ועל הצפיפות בכבישים העוברים במרחב השמורה, נסגרו הכבישים מנקודה מסויימת בדרך ועד למיגדלור ולמערות הרובה., ואוטובוסים של השמורה (להם קונים כרטיסים במרכז המבקרים) יוצאים כל 15-20 דקות ממגרש החניה ומורידים באתרים. על אף הצורך לעמוד בתור בהמתנה לאוטובוס ולא בהכרח לעלות על הראשון המגיע, יש יתרון בנסיעה באוטובוס החוסכת חיפוש מקומות חניה בסמוך לנקודות ההתחלה למסלולונים. אך היתרון המרכזי הוא ההסברים הבאמת מעניינים ולא טרוויאלים של הריינג'ר (ואולי זה הנהג?), לפחות באותו יום בו ביקרנו.

יש גם קהילת פילי ים בינונית בגודלה שאפשר לבקר (ולא חובה אם אתם נפגשתם בחיה המוזרה הזו באנו נואבו).

הנסיעה היא בנוף המזכיר במידה מסויימת את סקונטלנד, בגבעות עגלגלות וירוקות עתה, אך בדרך כלל מאד חשופת בשל הרוחות החזקות, בין חוות חקלאיות ועדרי פרות ועגלים רועים.

אל תשכחו להתלבש חם, בדקו קודם מהו מזג האויר הצפוי, במיוחד בהקשר של רוחות וראות. קחו בחשבון שהדרך מסן פרנסיסקו נמשכת כשעתיים בשל פיתולי הכביש והמהירות הנמוכה של הנסיעה בו, ושקלו לחתוך בערב דרך הכביש המהיר 101, בכדי לחסוך את הנהיגה בדרך המפותלת בשעות החשיכה.

מסעדות מומלצות באזור:

Tony's seafood

18863 Highway 1, 415-663-1107

פשוטה , לא מדהימה, מתאימה למשפחה, אך שווה ביקור בעיקר בגלל המיקום המדהים והנוף.

Mankas

30 Callendar Way, Inverness; 415-669-1034

בעבור 58$ תפריט קבוע (88$ בשבת), תקבלו ארוחה שקשה ליפול בה (לא בהכרח ידידותית לילדים..) , עם תצפית יפה על מפרץ טומלס.

במסעדה מספרים שכל האוכל עשוי ממרכיבים (ירקות, דגים בשר ומוצרי חלב) מחקלאות ברדיוס של עד 15 מייל מהמקום, וכולם טריים וטבעיים..

http://www.mankas.com/mankas/home.html

אם במקרה אתם ישנים בלודג' היפה הזה, ארוחת הבקר הפתוחה רק לאורחים הלנים במקום, טובה עוד יותר.

תהנו, נשמח לכל תוספת לנאמר מנסיונכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button