קניון המפלונים- Uvas Canyon

הוא ממוקם רק כ-45 דקות נסיעה מקופרטינו ונחשב לאחד הפארקים היפים באזור עם מסלולים קצרים או ארוכים העוברים בתוך צמחייה עשירה, מפלונים ואווירה רגועה ושלווה. טיול לשבת בפארק Uvas

uves
Photo by Miguel Vieira via Flicker

אחד הפארקים היפים באזור, הנסיעה אליו לא ארוכה, כ- 45 דקות מקופרטינו וכבר בנסיעה אליו אפשר להתחיל להרגע, בקטע האחרון עוברים דרך ישוב מאד שונה – מעין "קיבוץ שוודי".

מעיינות ההרים של סנטה קרוז מספקים מים זורמים (אם כי בקיץ מדובר בזרזיף) בערוץ הקניון המצוקי. אך עונת החורף והאביב הופכים את הפארק לרצף מפלונים צפופים בתוך צמחייה עשירה. לא לחינם מכונה הפארק Waterfall wonderland. הזמן הטוב ביותר לבקר בקניון הוא לאחר (סמוך) לתקופה הגשומה.

הפארק הממוקם מערבית למורגן היל בבסיס המזרחי של הרי סנטה קרוז, מציע מסלולים קלים ובינונים לאורך הערוץ והמפלונים, ומסלול מעט יותר מאתגר בטיפוס על שולי הערוץ . סה"כ זהו פארק מאד קטן, 1,200 איקרס ו – 6 מייל של מסלולים. מרבית המסלולים מוצלים בתוך סבך העצים והצמחיה.

כדאי להגיע לבושים בשכבות, קריר בערוץ והמורדות הסמוכים למים עלולים להיות מחליקים. הגיעו בנעליים מתאימות.

הצעות המסלולים:

מסלול קל: המסלול הטבעתי "דרך המפלים", פחות ממייל הוא מסלול מומלץ. הוא עובד דרך שלושת המפלים המרכזיים: מפל הסלע השחור, המפלים העליונים, וה – basin Falls. המסלול אינו מישורי, אך פשוט לכל גיל.

מסלול בינוני: הרחיבו את הטבעת של המסלול הקל על מדרון הקניון (Countour Trail) למשך 1.5 מייל אל Alac Canyon Trail. המשיכו מזרחה כחצי מייל עד ל – Triple falls spur (שיכולים להיות מאד שוצפים בסמוך לכמות משקעים גדולה או ללא זרימה כלל בעיתות יובש). חזרו דרך ה – Alec Canyon Trail. סה"כ המסלול כ- 4 מייל. החניה נמצאת ליד אזור הפיקניקים, ושם אמפיתאטרון קטן. מעט אנשים מגיעים לפארק ורובם מסתפקים באזור הפיקניקים, אז הכונו לחוויה רגועה ושלוה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button