טיול שלא נס ליחו – כביש 1 מסנטה ברברה צפונה

טיול מקסים שאף פעם לא נס ליחו, כביש מספר 1 מסנטה ברברה הביתה. כתבה: קרני שיר חמש שעות נסיעה דרומה על כביש 101 ואנחנו מגיעים לסנטה ברברה, התחנה הראשונה שלנו בטיול לאורך כביש 1. סנטה ברברה הנה עיירת נופש המפורסמת בחופי הים  השקטים שלה, ובאדריכלות הים תיכונית. הרחוב הראשי של העיר הנו רחוב סטייט, אשר לאורכו נמצאים מבנים היסטורים רבים. מרחוב זה מתפצלים רחובות קטנים רבים אשר בהם מסעדות, גלריות, חנויות אפנה, ועוד. מבנים מיוחדים בעיר כוללים את בית המשפט המקומי, המשלב עיצוב מודרני עם אלמנטים היסטורים. עליה אל מגדל השעון, בקומה הרביעית של הבניין, תחשוף בפניכם נוף מרהיב של העיר המאפשר…

טיול מקסים שאף פעם לא נס ליחו, כביש מספר 1 מסנטה ברברה הביתה.

כתבה: קרני שיר


חמש שעות נסיעה דרומה על כביש 101 ואנחנו מגיעים לסנטה ברברה, התחנה הראשונה שלנו בטיול לאורך כביש 1. סנטה ברברה הנה עיירת נופש המפורסמת בחופי הים  השקטים שלה, ובאדריכלות הים תיכונית. הרחוב הראשי של העיר הנו רחוב סטייט, אשר לאורכו נמצאים מבנים היסטורים רבים. מרחוב זה מתפצלים רחובות קטנים רבים אשר בהם מסעדות, גלריות, חנויות אפנה, ועוד. מבנים מיוחדים בעיר כוללים את בית המשפט המקומי, המשלב עיצוב מודרני עם אלמנטים היסטורים. עליה אל מגדל השעון, בקומה הרביעית של הבניין, תחשוף בפניכם נוף מרהיב של העיר המאפשר להתרשם מיופיה. נקודה מיוחדת נוספת, הנמצאת על ראש גבעה בצפון העיר, הנה מסיון סנטה ברברה. בבניין הכנסייה ישנם מגדלי פעמון מיוחדים וגן ורדים הנמצא למרגלותיו. סנטה ברברה ידועה גם בחופייה היפים, וניתן  לסיים את הביקור בעיר בסיור (רגלי, או על גבי אופניים משפחתיים) בטיילת שלאורך החופים. בסנטה ברברה בתי מלון ומוטלים רבים, וניתן לישון בה את הלילה הראשון של הטיול.
במרחק של פחות משעה נסיעה מסנטה ברברה, על כביש 154, נמצאת העיירה הדנית התיירותית סולבאנג. העיירה הוקמה ע"י מהגרים דנים, אשר שימרו את אורך חייהם ותרבותם הרחוב הראשי בעיירה הינו רחוב מישן, ניתן לטייל לאורכו ולהנות מבתי העץ, תחנות הרוח, והמאפיות המיוחדות. בתחנת המידע לתיירים הנמצאת במרכז העיירה ניתן ללמוד על האטרקציות המקומיות ועל מקומות ששווה לבקר בהם.
שעה וחצי נסיעה מסולבאנג ונגיע אל התחנה הבאה במסלול  – מפרץ מורו. העיירה נקראת גם גילברטר של הפסיפיק, בגלל הסלע הגדול הנמצא בחוף שלה. אם אתם עוברים בעיר סן לואיס אוביספו בדרך מסלובג למפרץ מורו, כדאי לעצור לסיבוב קצר במלון מדונה אין, עיצוב מיוחד ומעניין שלא רואים בכל מקום. עוד חצי שעה צפונה ומגיעים אל קמבריה, אם הגיעה כבר שעת ערב – בעיירה מסעדות ומספר מקומות שניתן לישון בהם. ממרכז העיירה יוצא אחת לשעה טרולי העושה סיור חינם של כשעה בעיירה, דרך חמודה ומהנה (גם לילדים) להכיר את העיר.
צפונית לעיר, יש את סן סימוןטירת הרסט המפורסמת והמתויירת (ידעתם שהטירה הנו המקום השני הכי מתוייר בקקליפורניה – אחרי דיסנילנד. בשל כך, אם אתם מתכננים לבקר בה בתקופת החגים מומלץ לקנות כרטיסים כמה ימים מראש), ואת מושבת פילי הים של piedras Blancas (דצמבר זה זמן אידאלי לראות המון המון פילי ים הנמצאים במרחק של דקה הליכה מהחנייה של הרכבים על כביש 1).
קצת פחות משעה וחצי של נסיעה קסומה בנופים המרהיבים של כביש 1 מובילה אותנו אל Julia Pfeiffer Burns SP , מסלול קצר של קילומטר אחד יוביל אותנו לנקודת תצפית מיוחדת אל מפל שנופל ישירות אל חוף הים. בפרק מסלולים נוספים, ארוכים יותר, למרות שאם עדיין לא ירד הערב ויש לכם כוח (או עוד יום להקדיש לאיזור זה) – מומלץ לבלות לפחות באחת משתי השמורות הבאות:  Garrapata SP ו/או- פוינט לובוס.
 
את היום האחרון של הטיול אפשר לבלות במונטריי, החורף זה זמן אידאלי לצאת לשייט צפייה בלוויתנים במונטריי. מי שמגיע בדצמבר או ינואר – העונה בה נודדים הלוויתנים דרומה לאורך חופי קליפורניה – כמעט מובטח שיראה מאות דולפינים שוחים בין לוויתנים (במרץ-מאי הם נודדים חזרה צפונה, עם הגורים, וזה גם זמן טוב לצאת לשייט כזה). ההפלגות נמשכות 2-4 שעות, לא מומלץ למי שסובל ממחלות ים…
מי שיש לו ילדים ועוד לא מכיר – יש במונטריי גן שעשועים מושקע ומיוחד שנקרא Dennis the Menace, בהחלט מקום כייפי לילדים שמטיילים בסבלנות (או לא..) עם ההורים שלהם. גן גדול ומיוחד במינו שמתאים גם לילדים יותר גדולים.
אם פיספסתם את פילי הים בדרככם צפונה, אפשר לראות אותם גם במושבת פילי הים באניו נואבו (אבל כאן הם לא צמודים לכביש, ויש מסלול הליכה שאיננו מתאים לעגלות – שצריך להירשם אליו מראש – שמוביל אליהם).
טיול מהנה.
קרני שיר, הינה מדריכה של טיולים באזור והקימה מועדון מטיילים בסן פרנסיסקו. מתאים במיוחד למי שיכול לפנות כמה שעות בבוקר אחת לחודש ולהכיר את העיר מזוויות מיוחדות.  http://tourshir.wordpress.com /

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button