אל תפספסו את אירועי ה-Trolley Dances שייערכו בסוף השבוע

מופע קפוארה בכנסייה, מחול מודרני בחלל משרדים נטוש, דמויות מחופשות שנעות בתוך חלון ראווה או אופרה תוך כדי ירידה בסנפלינג מבניין גבוה. באירוע ה-Trolley Dances, שחל מידי שנה בסוף השבוע השלישי של חודש אוקטובר, תחשפו לאוסף של ריקודים קצרים הנעשים בחלקים שונים של העיר אשר יאפשרו לכם גם להחשף לאמנים שלא היה שום סיכוי שתפגשו וגם לשכונות מעניינות בעיר שלא נמצאות על מפת התיירות הסטנדרטית. איתי שמי ממליץ בחום

מאת: איתי שמי

לפני לא מעט שנים, כשהיינו ממש טריים באזור, עוד עם הכיסוי של הניילונים, התגלגלנו די במקרה לאירוע מאוד ייחודי בסן פרנסיסקו ה-Trolley Dances. מאז אותו ביקור, כל שנה אנחנו מסמנים ביומן ומשתדלים לא להחמיץ את הדבר המדליק הזה שהוא חוויה מאוד סן-פרנסיסקואית ומומלצת לכל המשפחה.

אז מה זה Trolley Dances? מדובר באוסף של ריקודים קצרים שהם site specific כלומר כל ריקוד מתאים את עצמו לחלל בו הוא מתקיים או שהחלל נבחר, באותה שכונה ספציפית, בהתאם לאופי הריקוד. כל שנה נקודת המפגש היא בשכונה אחרת ובערך כל חצי שעה יוצאת קבוצה (עם סרטים על היד ומדריכים מלווים) לסיור בעיר שכולל כששה-שבעה קטעי מחול קצרים ומאוד מגוונים. זה יכול להיות מופע קאפאוורה בכנסייה, מחול מודרני בחלל משרדים שננטש לסוף השבוע, דמויות מחופשות שנעות בתוך חלון ראווה או קטע קאברטי על אי תנועה ברחוב סואן. פעם אחת אפילו ראינו מופע אופרה תוך כדי ירידה בסנפלינג מבניין גבוה ופעם אחרת מופע שחייה צורנית בבריכה במתנ"ס סטייל אסתר וויליאמס. האירוע כולל גם מעבר בתחבורה ציבורית (MUNI או BART) לשכונה אחרת בה נערך החלק השני של הריקודים/מופעים/מיצגים או איך שאתם רוצים לקרוא לזה.

באחת הפעמים נפגשנו ליד חנות ירקות מקומית בNoe Valley, ראינו חבורת בנות לבושות שחור שעשו מופע במגרש כדורסל של ביה"ס מקומי וניצלו בעיקר את קיר הבטון בשיפולי המגרש. משם עברנו למופע ריקודים קובני חושני ברחוב כשהזוגות הרוקדים יוצאים מחצר בית עם גדר מעוטרת בציורים צבעוניים.

אח"כ צפינו במופע שנערך כך שהקבוצה נמצאת בפינת רחוב אחת והרקדנים מהצד השני של הצומת ובאמצע עוברות מכוניות והולכי רגל אקראיים שלא מבינים לאן הם נקלעו. לקחנו את ה-BART לאיזור אחר בעיר ובתוך קולג' מקומי ראינו חבורת סטודנטים שניצלה את המדשאה של הקמפוס ורקדה לצלילי להקה מקומית, רקדניות פלמנקו, ולסיום מופע בכריאוגרפיה של מפיקת האירוע – קים אפיפני ובו זיהינו כמה רקדנים מהשנים הקודמות כולל רקדן שחום עור וגבוה שלמרות היותו חרש יש לו חוש קצב מדהים. בסוף קים סחפה את הקהל לרקוד עם להקת הרקדנים.

השנה הארוע ייערך חלקו ב SOMA ויתחיל במרכז Yerba Buena שממול ה SFMOMA, בו יבוצעו שלושה קטעי מחול, וחלקו ייערך בצ'יינה-טאון וגם שם ייערכו שלושה ריקודים, במקומות שונים בשכונה. יש אפשרות להירשם ולעשות את המסלול המלא, אבל אפשר גם לבחור הגעה לשכונה אחת בלבד, או לבחור את שניהן אבל להתנייע באופן עצמאי בין שתי השכונות. המארגנים יעזרו בהכוונה לשכונה השנייה, אם זה בעזרת תחבורה ציבורית (MUNI) או בהליכה רגלית.

חשוב לדעת שיש להרשם אונליין מראש ולהזמין כרטיסים (כאמור, זה ללא תשלום, אבל עדיין דורש כרטיס). אלו שפספסו את ההרשמה עדיין יכולים לנסות את מזלם בנקודות המפגש. נשמרים מספר מקומות לאלו שלא נרשמו מראש, על בסיס כל הקודם זוכה.

כל הארוע הזה הוא פרוייקט של אשה אחת שיום אחד החליטה לעשות מעשה. קים אפיפני ביקרה בסן דייגו וראתה ארוע דומה שנערך על קרונות הtrolley המפורסמים והחליטה להתאים את הקונספט לסן פרנסיסקו. היא שילבה את אהבתה למחול עם אהבתה לעיר ובזכותה אנחנו נפגשים לא רק עם אמנים שלא היה שום סיכוי שהיינו פוגשים אחרת, אלא גם עם שכונות מעניינות בעיר שלא נמצאות על מפת התיירות הסטנדרטית. הארוע הוא חינם ומבוסס על התנדבות הרקדנים, שותפות עם הקהילה המקומית וכמובן זמנה, מרצה וכשרונה של קים.

אז אל תשכחו לתרום להם בסוף המופע כשהרקדנים עוברים עם הכובע…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button