מהו המנוי המשתלם ביותר לפארקים ושמורות הטבע?

מרבית שמורות הטבע והפארקים בקליפורניה דורשים דמי כניסה ובמידה ואתם מטיילים הרבה מדובר בהוצאה לא מבוטלת. רכישה של מנוי שנתי היא אחת הדרכים להוזיל את העלויות, אך מאחר וישנן הרבה רשויות ומנוי לרשות אחת לא מתקבל בפארקים של רשות אחרת, ריכזה עבורכם גורו הטיולים, טלילה גולן, את הרשימה השל המנויים המשתלמים ביותר בעיניה

מאת: טלילה גולן

מרבית שמורות הטבע והפארקים בקליפורניה דורשים דמי כניסה ובמידה ואתם מטיילים הרבה מדובר בהוצאה לא מבוטלת. רכישה של מנוי שנתי היא אחת הדרכים להוזיל את העלויות, אך מאחר וישנן הרבה רשויות ומנוי לרשות אחת לא מתקבל בפארקים של רשויות אחרות, לא תמיד ברור באיזה מנוי בדיוק כדאי להשקיע.

אז מהו המנוי המשתלם ביותר? התשובה טמונה כמובן בתדירות היציאה לטיולים וביעדים המועדפים עליכם. פה אפרט על המנויים שעשויים לעניין אתכם כתושבי קליפורניה בכלל ואזור המפרץ בפרט.

America The Beautiful – Interagency Pass

אפתח במנוי מהשימושיים ביותר – המנוי לרשות הפארקים הפדרלית מסוג America The Beautiful – Interagency Pass

america-the-beautiful-interagency-passמנוי הרשות הפדרלית יכניס אתכם לכל הפארקים הלאומיים, המונומנטים הלאומיים, השמורות ומקלטי הבע״ח הלאומיים ואתרי היערות הלאומיים שהכניסה אליהם בתשלום. מחזיקי המנוי גם יקבלו הנחה בעת שמירת אתרי קמפינג שבתחומי השטחים הפדרליים. המנוי הזה תקף כמובן לכל תחומי ארה״ב והטריטוריות של ארה״ב, ניתן לרכוש בכל פארק לאומי או שמורה לאומית עם שער או מרכז מבקרים מאוייש והוא תקף ל-12 חודשים מלאים מחודש רכישתו, ועוד הימים עד סוף אותו החודש. כלומר אם תרכשו את המנוי בראשון לינואר 2017 הוא יהיה תקף עד ה-31 בינואר 2018.

בגב המנוי יש מקום לשתי חתימות ורק החותמים על הכרטיס מורשים בשימושו. מספיקה חתימה אחת בשביל לתת תוקף לכרטיס. כל מי שברכב עם החתומ/ה על הכרטיס מכוסים תחת המנוי בעת הכניסה לפארק. בפארקים הפופולאריים לרוב יבקשו להציג תעודה מזהה בעת הצגת הכרטיס. בזמן השהות בפארק יש להציג את הכרטיס עם מתלה או על דש חלון הקדמי של הרכב כאשר הצד עם החתימה מופנה כלפי חוץ. עלות המנוי הזה היא $80

בונוס מיוחד למשפחות עם ילדים בכתה ד׳ – תלמידי כיתה ד׳ זכאים לכרטיס מנוי פדרלי חינם, והכרטיס מכסה את כל בני המשפחה הבאים עם הילד/ה אל הפארק. הכרטיס תקף מיום קבלתו עד לסוף אוגוסט שאחרי סיום שנה״ל בה הילד/ בכתה ד׳.

על מנת להשיג את המנוי הזה יש להכנס לאתר הזה, ולעקוב אחרי ההנחיות שבו. בסוף תקבלו שובר אותו תדפיסו ותיקחו איתכם לפארק בו אתם מתכננים לבקר. בשער או במרכז המבקרים של אותו הפארק הילד/ה תציג את השובר המודפס ויחליפו אותו בכרטיס עליו היא תחתום. הנוי הזה בתוקף רק עם הילד/ה החתומ/ה עליו.

California Explorer

למדינת קליפורניה יש מעל מאתיים פארקים ושמורות, ורובם גובים דמי חניה. המנוי השנתי לפארקים של קליפורניה עולה לא מעט, והוא גם לא תקף לכולם. המנוי שיכניס אתכם להכי הרבה פארקים וחופים של הסטייט הוא מנוי ה- California Explorer שמחירו $195 והוא תקף ל-12 חודשים מחודש הירכשו. דמי הכניסה למרבית הפארקים עומדים על $10 לרכב, כלומר המנוי הזה משתלם לכם אם אתם מתכננים לבקר לפחות 20 פעמים בשנה בפארקים שהמנוי מכסה. ישנו גם מנוי שמכסה את הפארקים של צפון קליפורניה בלבד, ומנוי רק לפארקים ההיסטוריים ועוד כמה סוגים. ללמוד על סוגי המנויים של הסטייט היכנסו לאתר הזה. את המנויים ניתן לקנות בכל פארק בו השער מאוייש או שיש מרכז מבקרים. כרטיס המנוי הוא תג לתליה במכונית והוא אינו מזוהה עם רכב או אדם ספציפי אם כי יש עליו אזהרה שלא להעבירו לידי אחרים.

בין הפארקים של אזור המפרץ המכוסים במנוי של הסטייט נמצאים פארק הר דיאבלו, פארק הר טמאלפייס, פארק הנרי קו, פארק הרדווד ע״ש הנרי קאוול, פארק ביג בייסין, פארק קאסל רוק, וחופי הרחצה והגלישה שלאורך הפנינסולה ושאר קו החוף של אזורנו.

Santa Clara County Parks

תושבי מחוז סנטה קלרה יכולים לרכוש מנוי שנתי לפארקים המחוזיים במחיר של $95 לרכב. לא כל הפארקים המחוזיים דורשים תשלום בכניסה והשיקול עם משתלם לקנות את המנוי תלוי בתדירות הביקור בפארקים המכוסים בו. כמו כן לתושבי מחוז סנטה קלרה ישנו גם השיקול של תמיכה בתחזוקה ובטיפוח של הפארקים המקומיים. את המנוי יכולים לרכוש גם אנשים שאינת תושבי המחוז.  למידע על המנוי המחוזי ודרכי רכישתו היכנסו לאתר הזה.

ומה שכתבתי על המנוי של מחוז סנטה קלרה – אז אותו הדבר גם לגבי המנוי השנתי לפארקים של מחוז סן מתיאו. מנוי זה עולה $60 לרכב וניתן לרכשו בדואר או בטלפון, ההוראות באתר הזה.

East Bay Regional Park District

ואת הסוכריה שמרתי לסוף, וזהו המנוי השנתי למשפחות של רשות הפארקים של מזרח המפרץ הוא אחד המנויים המשתלמים ביותר לתושבי האזור. כתושבת מחוז אלאמידה אני מקפידה לחדש את המנוי המשפחתי שלנו מידי שנה כבר מעל עשר שנים. המנוי מכסה דמי כניסה לכל הפארקים של ה-East Bay Regional Park District  (כולם בתחומי המחוזות אלאמידה וקונטרה-קוסטה)* ולכל אגמי הרחצה שבפארקים אלה, כולל חוף קראון שבאי אלאמידה. ברשות הפארקים של מזרח המפרץ יש מעל 60 פארקים, ביניהם סונול, קויוטי הילס, טילדן, אגם שבו, ואחרים. למידע על הפארקים של מזרח המפרץ הכנסו לאתר הזה.

המנוי לפארקים של מזרח המפרץ הוא מטעם עמותת הפארקים האזוריים והתשלום למנוי נחשב כתרומה הפטורה ממס. לתושבי המחוזות אלאמידה וקונטרה קוסטה המנוי המשפחתי השנתי הוא $95, ולשאינם תושבי מחוזות אלו המחיר למנוי משפחתי שנתי הוא $125. רוכשי המנוי מקבלים שני כרטיסים שמיים ושני תגי חניה. מנוי משפחתי מכסה שני מבוגרים ועד 4 ילדים. למידע נוסף, כולל על סוגי מנויים נוספים, הכנסו לאתר העמותה.

* פרט לימים ספציפיים בהם מתקיימים אירועים מיוחדים בפארקים מסויימים.

 

ועכשיו נותר רק להשקיע במנוי מתאים ולצאת לטייל!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button