המדרגות השכונתיות – שכונת Golden Gate Hieghts

המדרגות השכונתיות – שכונת Golden Gate Hieghts מאת: סיגל קלטר פינת חמד לבקר בה הן המדרגות השכונתיות בסבוב קצר מפינת השדרה ה-19 שבסן-פרנסיסקו. אמת שצריכה להאמר, השדרה הזו עצמה, רחוקה מלעורר התרגשות כמו השדרות הנפלאות העולות באסוציאציה למילה שדרה, השדרות בניו-יורק. ובכל זאת, פינות מעניינות מסתתרות בעיר הנפלאה הזו, ואני מברכת על מזלי שבני הצעיר גר לו בסן-פרנסיסקו ואוהב לגלות אתפניה של העיר בעיקר באמצעות שתי רגליו החזקות. אז לאן? סעו לכוון סן-פרנסיסקו, צפונה על ה- 280. אל תפנו עם ה-280 ימינה בדאלי-סיטי, אלא המשיכו ישר, לתוך השדרה ה-19. הנסיעה ברחוב הזה תמיד עמוסה ודי מעצבנת – ועוד יותר כאשר השעה…

המדרגות השכונתיות – שכונת Golden Gate Hieghts

מאת: סיגל קלטר

פינת חמד לבקר בה הן המדרגות השכונתיות בסבוב קצר מפינת השדרה ה-19 שבסן-פרנסיסקו. אמת שצריכה להאמר, השדרה הזו עצמה, רחוקה מלעורר התרגשות כמו השדרות הנפלאות העולות באסוציאציה למילה שדרה, השדרות בניו-יורק.

ובכל זאת, פינות מעניינות מסתתרות בעיר הנפלאה הזו, ואני מברכת על מזלי שבני הצעיר גר לו בסן-פרנסיסקו ואוהב לגלות אתפניה של העיר בעיקר באמצעות שתי רגליו החזקות.

אז לאן? סעו לכוון סן-פרנסיסקו, צפונה על ה- 280. אל תפנו עם ה-280 ימינה בדאלי-סיטי, אלא המשיכו ישר, לתוך השדרה ה-19. הנסיעה ברחוב הזה תמיד עמוסה ודי מעצבנת – ועוד יותר כאשר השעה היא שעת עומס. קחו אוויר לנשימה והרבה סבלנות!

החלק העליון של גרם המדרגות

הסתכלו סביב: מיד בהטייה שמאלה אתם באיזור הקולג' של סן-פרנסיסקו. ברמזור של סלוט [Sloat Blvd]: בפעם הבאה אפשר לפנות שמאלה ולנסוע עד הים או לגן-החיות. אפשר גם להגיע בקלות לאגם מרסד.[Lake Merced]

לפניכם הכניסה לפארק שנקרא שטרן ובקיץ יש הופעות מוסיקה קסומות פה. אנשים מגיעים מוקדם ואוכלים על שמיכה ארוחת פיקניק, ממש לפני שהתזמורת של סן-פרנסיסקו מנעימה את האוזן.

סעו לכוון הגולדן גייט, אבל אל תפספסו את רחוב מוראגה מימינכם! מייד כשפונים ימינה תראו שדרה די קצרה ועץ עבות גזע במרכז הרחוב. הרחוב מאד קצר ובעלייה משופעת. חנו מצד ימין או ברחוב החותך [Moraga Street] לפניכם, בצידו הימני.

המדרגות נמצאות בקצה רחוב מוראגה.

לעלות? איזו שאלה! בוודאי. קצת מידע על המדרגות: 163 המדרגות,  מחברות את השדרה ה-16 בה אתם עומדים לפארק קטן עם נוף משגע ברחוב השדרה ה-15. את המדרגות תכננו והוציאו לפועל שתי אומניות בעזרת 300 שכנים, כולם גרים באזור הזה. יחד הם יצרו פאנלים שהורכבו על בסיס הבטון. הפרוייקט החל ב-2003 והסתיים ב-2005. המדרגות מתחילות עם נושא הים, האוקיינוס ומסתיימות עם סצינת השמיים. אם אין לכם חשק לטפס למעלה- למרות שזה מעייף יופי את הרגליים- צלמו, כנסו למכונית והמשיכו בשדרה ה-16 מרחק קצר, עד נורייגה (Noriega Street), פנו שמאלה בנורייגה ופנייה מאד חדה שמאלה לדרך המקיפה את הפארק [Golden Gate Heights Park].

הנוף מהמם ועוצר נשימה אפשר לעצור וללכת סביב [די שטוח]. הדרך מקיפה את הפארק ולכוון מזרח משתרע מרכז העיר הידוע, וגורדי השחקים היפיפיים.
כדי לצאת, שתי אופציות לפניכם, שתיהן נהדרות: האחת, להמשיך עם רחוב השדרה ה-14, לעצור ולהנות משני הפארקים מצד שמאל ולהמשיך עד רחוב שנקרא מערב פורטאל [West Portal avenue]. פנו ימינה ומצאו חנייה, אם יש עוד כוח וחשק – הרחוב שווה הסתובבות. בפינה, מול תחנת המיוני (Muni) תמצאו מקום נהדר לאכול:
The Village Grill. אבל גם זה מקום נהדר: Squat & Gobble Cafe & Creper: זהו הוא המקום החביב עלינו
הדרך השנייה היא להתחבר שוב לרחוב נורייגה ולקחת את אחד הרחובות שמאלה לכוון הגולדן גייט פארק. רחוב השדרה השביעית הוא המומלץ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button