נשנושים באוקלנד

מאת: סיגל קלטר נוסעים לאוקלנד, שוב! בעינַי, המפרץ המזרחי הוא כמו נסיעה לארץ אחרת, הרפתקאה שקַל ליַישֵם אותה; בכל זאת, השפה, הגִינונים, הכסף והחוקים מוכרים לי. וכשנמאס- הבית הוא תמיד כשעה נסיעה ומאפשר חזרה להרפתקאה יותר מאוחר, מתי שמתחשק. בתקווה שבאיזור האגם כבר ביקרתם, וגם את המרכז, רחוב בּרוֹדווי עברתם. מה עם האיזור של צַיינָה טָאוּן? בחנות עוגיות המזל אין תור והאיכות טובה ופריכה כמו במפעל העוגיות שכולם נוסעים לראות בסמטה הקטנטונת בסן-פרנסיסקו. [ממש במרכז העיר: המרכז של הרובע הסיני הוא הצטלבות הרחובות וובסטר והרחוב השמיני. הקצה הצפוני הוא רחוב שתים עשרה, והקצה הדרומי הוא רחוב שש. החלק המזרחי נמתח…

מאת: סיגל קלטר

נוסעים לאוקלנד, שוב! בעינַי, המפרץ המזרחי הוא כמו נסיעה לארץ אחרת, הרפתקאה שקַל ליַישֵם אותה; בכל זאת, השפה, הגִינונים, הכסף והחוקים מוכרים לי. וכשנמאס- הבית הוא תמיד כשעה נסיעה ומאפשר חזרה להרפתקאה יותר מאוחר, מתי שמתחשק.

בתקווה שבאיזור האגם כבר ביקרתם, וגם את המרכז, רחוב בּרוֹדווי עברתם. מה עם האיזור של צַיינָה טָאוּן? בחנות עוגיות המזל אין תור והאיכות טובה ופריכה כמו במפעל העוגיות שכולם נוסעים לראות בסמטה הקטנטונת בסן-פרנסיסקו. [ממש במרכז העיר: המרכז של הרובע הסיני הוא הצטלבות הרחובות וובסטר והרחוב השמיני. הקצה הצפוני הוא רחוב שתים עשרה, והקצה הדרומי הוא רחוב שש. החלק המזרחי נמתח עד לייק מרית ומערבה עד רחוב ברודווי.-שווה!] מפעל העוגיות נמצא על רחוב 12, מספר 261. אי אפשר לפקשש.

כמובן שאוכל הוא תמיד במרכז ההרפתקאה שלי [בעיקר עם בני הצעיר..]. אז כמה המלצות:

*במרכז המסחרי (ברחוב וובסטר) תמצאו את הקפה הנחשק של בּלוּ בּוֹטֶל קוֹפִי. יש גם טעימות [כמו יין, לאניני החך] ובלי ילדים זו פשוט חוויה.

*דונאטס, כן, סופגניות בשלל הקלוריות והחטא:  מגוון טעמים שאני בטוחה שלא טעמתם! למשל, מייפל מלוח או מייפל ופקאן. הדונאט כאן הן בגודל מוקטן מהרגיל ולכן אפשר לטעום יותר!

Donut Savant, 1934 Broadway,Oakland

*Pepples Donut Farm, תחשבו שהתחלקתי קצת על השכל, אבל המילים טבעוני ודונאט משתלבים פה פשוט בצורה מדהימה וטעימה! כל המרכיבים הם גם אורגניים. אפשר להביא את כוס הקפה שלכם והם ימלאו את הקפה. כאן אין ספלי נייר ובדרך זו הם נותנים לכדור הארץ חיבוק אוהב.

*Doughnut Dolly’s כאן תמצאו סוג אחד בלבד של דונאט. המילוי הוא החלק היחודי: שוקולד מקסיקני, קרם בטעם אגוזים, ועוד. שמעתי שהאחראית, חנה הופמן, פעמים רבות נותנת טעימות מהקרמים, אם נשארים לדבר איתה קצת…

*Colonial Donuts זה מוסד שפתוח שבעה ימים בשבוע, 24 שעות [מסביב לשעון!] זו לא רק חנות דונאט, זה המקום לדונאט המסורתי במגוָון טעמים! יש להם מספר חנויות באוקלנד, בקרתי רק באחת מהן.

רגע, רגע, יש עוד!

*שני מקומות לעוגות [בני הצעיר מכנה אותן פַּאטֶסטרִי], שאני מודה, משהו-משהו….. וגם הקפה/תה כמו שצריך: האחד באוקלנד, על הרחוב הראשי שנקרא ברודווי בכוון לברקלי.

Sweet Bar Bakery, 2355 Broadway St.

*המקום השני הוא חובה! בעלי המקום והאופים הראשיים הם מהונגריה והאפייה המזרח אירופאית מורגשת בכל ביס. Crixa, 2748 Adeline st. Berkeley.

*מפה זה ממש קפיצה לאחד השווקים הכי מעניינים. אוסף מזונות כמו גבינות, נקניקים, שימורים ירקות ופירות מרחבי העולם מיובאים לכאן ונקנים לארוחות אתניות של האוכלוסיה היושבת בברקלי. החנות גדולה! קחו אוויר וסבלנות להסתכל, לקרוא ולבדוק את המוצרים: Berkeley Bowl, 2020 Oregon St, between Adeline and Shattuck Av .

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button