טיול לשבת: המפלים של נובאטו

ישנם אזורים פתוחים שאינם פארקים בהגדרה, ואף על פי כן הם פתוחים לציבור ויש בהם מסלולי טיול יפים ולא מעט הפתעות. השבוע, טלילה גולן ממליצה אחד האזורים האלה, מדובר בשמורת איגנציו ואלי ואינדיאן ואלי שבמחוז מארין, מרחק של כחצי שעה נסיעה צפונית לסן פרנסיסקו. בשמורה זו מספר מסלולי טיול נחמדים ברמות של קל עד בינוני, בחלקם רואים מפלי מים קטנים שבעונה זו הזרימה שלהם בשיאה

מאת: טלילה גולן
ישנם אזורים פתוחים שאינם פארקים בהגדרה, ואף על פי כן הם פתוחים לציבור ויש בהם מסלולי טיול יפים ולא מעט הפתעות. הרבה פעמים אזורים אלו נשמרים כאילו ׳בסוד׳ ואנחנו חולפים על פניהם בנסיעות מפה לאי שם מבלי לדעת שיש איפה לעצור בדרך ולחלץ עצמות בטיול משפחתי יפה.
היום אני ממליצה פה על אחד האזורים האלה, שגיליתי יחסית לאחרונה, בשיטה הבטוחה של, ׳בואו ונראה מה זה הכתם הירוק הזה במפה׳. מדובר בשמורת איגנציו ואלי ואינדיאן ואלי שבמחוז מארין, מרחק של כחצי שעה נסיעה צפונית לסן פרנסיסקו. בשמורה זו מספר מסלולי טיול מגניבים ברמות של קל עד בינוני, ואני מביאה פה שניים מאלה שבהם רואים מפלי מים קטנים ונחמדים שבעונה זו זורמים בשיאם.
המסלול הראשון הוא למפל Fairway. זהו מסלול קצר וקל – קצת יותר מחצי מייל להגיע למפל (1.3 מייל פנימה והחוצה), בשביל ברור ומסודר, בעליה מתונה. תחילת המסלול בקצה רחוב Fairway בקול-דה-סאק ללא מוצא בפרבר ציורי של העיירה נובאטו. כתובת:  Fairway Dr, Novato  608. אין שם חניון מסודר וצריך לחנות ברחוב. אין שם שום מתקנים לציבור – לא שירותים, לא מי שתיה, לא שולחנות פיקניק, ולא פחי אשפה.
השביל יוצא מקצה הרחוב וממשיך בין הגבעות. ישנו פיצול יחידי ובו פונים שמאלה וממשיכים בעליה מתונה עד למפל. המפל עצמו נמצא בשטח פרטי ובעלי השטח מאפשרים לציבור להכנס עד למפל – יש להמנע מלסטות מהשביל או לטפס מעל למפל. מסלול זה אינו מעגלי  וחוזרים חזרה באותה הדרך. כל ההליכה אורכת כחצי שעה עד שעה. השביל אינו מתאים לעגלות ולכסאות גלגלים. מותר להביא כלבים קשורים ברצועה.
המסלול השני הוא טבעתי ועובר במפל פאצ׳קו. תחילת המסלול בחניון של קולג׳ מארין. כתובת:  1899 Ignacio Blvd. Novato .החניון בתשלום, ובאזור מגרשי הטניס יש מתקן שירותים, ברזיית מים, פחי אשפה, ושולחנות פיקניק. מהחניון יוצאים ישר לכיוון מגרשי הכדורגל ואחרי כחצי מייל פונים שמאלה אל שביל המפל (מסומן בשלט) וממשיכים עוד כחצי מייל עד המפל. השביל ממשיך גם אחרי המפל, והמשכו נקרא בשם שביל קן הארת׳. אחרי חצי מייל נוסף השבי מתעקל חזק שמאלה וחוזר חזרה דרך מאגר פאצ׳קו. המסלול הזה אורכו כשני מייל, רמה בינונית, ואינו מתאים לעגלות ולכסאות גלגלים. מותר להביא כלבים ברצועה. משך ההליכה כשעה וחצי -שעתיים. ישנם שבילים נוספים בשמורה ובקלות אשר לבלות שם זמן נוסף אם מחליטים להאריך את המסלול, וזה שווה את זה – היער יפיפה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button