טיול לשבת: שביל המפל שבפארק עמק סן פדרו

החורף הנוכחי אמנם פיצה על בצורת ממושכת, אולם שבילי טיולים רבים באזור נפגעו מכך והפכו לבוץ חלקלק, נסחפו או הוצפו. השבוע, ממליצה טלילה גולן על מסלול אחד אשר נשאר בשלמותו וביופיו, ואף מספק תצפית יפה (אם כי מרחוק) על מפל מהגבוהים שבאזורנו - מפל ברוקס

מאת: טלילה גולן
החורף הנוכחי משתדל מאוד לפצות על הבצורת הממושכת, וכתוצאה רבים משבילי הטיולים באזור נסחפו, הוצפו, או הפכו לבוץ חלקלק, מסלול הטיול עליו אני ממליצה פה נשאר בשלמותו וביפיו, אף מספק תצפית יפה (אם כי מרחוק) על מפל מהגבוהים שבאזורנו – מפל ברוקס.
ההמלצה שלי היא על שביל המפל שבפארק עמק סן פדרו San Pedro Valley County Park בצמוד לפאסיפיקה. הפארק שייך לרשות הפארקים של מחוז סן מתאו. צמוד לחניון יש מרכז מבקרים קטן וחביב עם תצוגה יפה על עולם החי המקומי. בקצה המרוחק של החניון יש מבנה שירותים ומימין למבנה השירותים יש את היציאה לשביל Trout Farm Trail. היציאה לשביל כמעט מוסתרת מאחורי אקליפטוס גדול אז צריך לשים לב. בשביל הזה עולים במתינות כרבע מייל אל מעל לנחל עד להתפצלות של Brooks Creek Trail, בה פונים ימינה.
שביל ברוקס קריק עולה יותר בתלילות די גבוה על צלע הגבעה רוב הדרך חבויה בצמחיה אבל במקומות שהיא נפתחת רואים נוף מרשים. אחרי כחצי מייל מגיעים לנקודת תצפית על מפלי ברוקס שבערוץ הדרומי של הנחל, ישר ממול. (ויש גם ספסל שם, בכל זאת, אמריקה). אין יותר מידי מקום להתקבץ בנקודת התצפית וצריך להידחק אל הצמחייה כדי לאפשר לאנשים לעבור. ובסופי שבוע ישנם לא מעט אנשים שם.
מפל ברוקס הוא מפל מדורג וגבוה למדי. פעם אפשר היה להגיע אל מתחת למפל אבל ביטלו את השביל וכיום מותר רק לצפות בו משביל ברוקס קריק.
אחרי נקודת התצפית השביל ממשיך לעלות, אבל יותר במתינות. השביל מתעקל מערבה וצפונה, ומתחבר לשביל העולה אל הר מונטארה. פניה שמאלה על השביל הזה תיקח אתכם לעליה תלולה להר מונטארה. פניה ימינה תוריד אתכם חזרה לפארק עמק סן פדרו.
הירידה בשביל הר מונטארה מאוד יפה. השביל עובר ביער אקליפטוס ומידי פעם הנוף נפתח ורואים את הים ואת העיירה הנחה לחופו. בעונה הזו כבר יש פריחה יפה של אירוסים ופרחי בר אחרים לאורך השביל.
שביל הר מונטארה מתחבר חזרה לכביש הגישה של הפארק, שם פונים ימינה כדי לחזור חזרה לחניון.
אורך המסלול הטבעתי הוא כ- 2.6 מייל, רמה בינונית.  ישנם בפארק שבילי הליכה נוספים.
כתובת חניון הפארק:
600 Oddstad Blvd. Pacifica
מחיר כניסה: $6 לרכב
אין להכניס כלבים לפארק הזה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button