אביב 2017: מקומות לראות בהם פריחה יפה

האביב הגיע ואיתו פרחי בר בכמות ומגוון שלא נראו בקליפורניה מזה הרבה זמן. טלילה גולן, בדקה מה הם האיזורים בהם הפריחה היא במלוא תפארתה והרכיבה לכם רשימה של המקומות המובילים. אז תאו ותהנו מן האביב וזכרו- אסור לקטוף את פרחי הבר

מאת: טלילה גולן

שמחה רבה, שמחה רבה, אביב הגיע ואיתו פרחי בר בכמות ומגוון שלא נראו בקליפורניה כבר הרבה זמן. אני שמחה להמליץ פה על מספר מקומות מובחרים לראות בהם את פריחת האביב הנהדרת השנה.

יחד עם ההמלצות אני מוסיפה שבלכתכם לראות את הפריחה חשוב להקפיד להשאר על השבילים כיוון שסטיה מהשביל היא הרסנית לצמחייה ולאותו הנוף ממנו באתם להנות.

פארק Edgewood

אפתח באתר קרוב, פארק Edgewood הסמוך לרדווד סיטי, מרחק של כחצי שעה נסיעה מסאניוויל. זהו פארק קטן יחסית, אך בשטחו ארבעה בתי גידול שונים וצמחייה עשירה ומגוונת. עונת הפריחה באדג׳ווד מגיעה לשיאה בחודש אפריל, אבל הפארק יפה ומהנה לטיולים במהלך כל השנה. מרכז המבקרים פתוח בסופי השבוע, ובתקופה זו מתנדבי הפארק מובילים סיורי פריחה בחינם למתעניינים.

 Pinnacles State Park

במרחק שעתיים נסיעה דרומה נמצא הפארק הלאומי פינאקלס. ישנן סיבות רבות וטובות אחרות לבקר בפארק הזה, אבל באביב הפריחה שם מרהיבה במיוחד. אני ממליצה לנוסעים דרומה לאורך כביש 101 לעצור לשעתיים שלוש בכניסה המערבית של הפארק (דרך סולדאד), להכנס עד לחניון הבאלקוניס וללכת לאורך השביל עד הכניסה למערה. למי שיש קצת יותר זמן אני ממליצה כמובן ללכת את המסלול כולו – כולל הכניסה למערה (תביאו פנסים!) והעליה למצוק הבאלקוניס.

Figueroa Mountain

במרחק כארבע שעות נסיעה דרומה יש את הרי סן רפאל ובתוכם הר פיגרואה ונחל מנזנה. את המראה המדהים של הר פיגרואה המכוסה פרגים ניתן לראות כבר מכביש 101, אבל אם תקדישו את הזמן לנסוע אל ההר ומאחוריו אל נחל מנזנה תוכלו לראות מקרוב את אחד מאזורי הפריחה המרשימים ביותר של דרום מערב קליפורניה. שווה להקדיש יום להליכה לאורך נחל מנזנה. ​​

Oroville

במרחק ארבע שעות נסיעה צפון מזרחה נמצאת שמורת הר השולחן הצפוני שליד העיר  Oroville. שמורה זו היא אחד ממקומות העליה לרגל של כל בוטניקאי חובב או סתם שוחרי פריחה. בעונה זו של השנה רמת ההר מכוסה כולה במרבדי פריחה בשלל מינים וצבעים. הבאים להנות מהפריחה בלבד יכולים לשוטט על הרמה בין מרבדי הפריחה, אך מיטיבי הלכת יהנו גם לרדת בערוצי הנחלים כדי לראות את מפלי המים שבאביב זה אמורים להיות חזקים המיוחד.

Carrizo Plain

במרחק של כחצי יום נסיעה דרומה נמצא אחד המקומות המוזרים והמיוחדים ביותר בקליפורניה, וגם אחד המבודדים ביותר- מישור קאריזו שבתוך ההרים בין פאסו רובלס לבייקרספילד. זו נסיעה מיוחדת להגיע למישור קאריזו כי מקום זה הוא לא ׳על הדרך׳ לשום מקום. אין מלונות ליד (הכי קרוב הוא בפאסו רובלס, כשעתייים נסיעה משם. גם תחנות הדלק הכי קרובות.) הדרכים שם הן דרכי עפר ורק חלקן הקטן עביר לרכב שאינו 4 על 4. יש שם אתר קמפינג אחד קטן עם תנאים מינימליים, ואין בכלל בתחומי השמורה מי שתיה אז חשוב להביא איתכם מספיק מים לזמן שהותכם שם.

למי שאינם נרתעים מהתנאים (או מהיעדרם) מוזמנת חוויה נהדרת של פריחה מרשימה, הכוללת מיני פרחים אנדמיים רבים שאין לראותם בשום מקום אחר. מלבד הפריחה, שבר סן אנדריאס חוצה את הפארק מדרום לצפון וניתן לראותו על פני השטח במספר מקומות, וגם להשקיף עליו מגבוה אם עולים מעט לתצפית על הרכסים ממזרח או ממערב.

Anza-Borrego Desert State Park

בני המזל שבכם היכולים להרחיק לנסוע חייבים, פשוט חייבים להגיע לפארק אנזה בורגו השנה. הפארק הזה נמצא בדרום הכי דרומי של קליפורניה, על גבול מקסיקו, כשעתיים נסיעה מזרחה לסן דייגו. הפארק הזה הוא מדבר יפה שברגיל נחמד לטייל בו ולהנות מהגאולוגיה המיוחדת שבמקום. אבל פעם מידי כמה עשרות שנים מתעוררת בו פריחת מדבר שאין כדוגמתה, וזו חוויה של פעם בחיים. ניחשתם נכון – השנה זו ה-שנה בה זה מתרחש. ומכיוון שלהגיע לאנזה בורגו זו לא נסיעה של יום אחד, אז אפשר להנות גם מטיולים בקניונים ובנקיקי הסלעים, ובנאות המדבר. (חשוב לברר שאין בתחזית סכנת שטפונות לפני שנכנסים לטיול בקניונים).

אז צאו ותהנו מהאביב!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button