אמנות מקומית: המלצות לתערוכות חדשות באיזור העמק והסביבה

מאת אביטל משי

השבוע שתי תערוכות מעניינות שמתמקדות בתרבות ההיפיים של שנות ה-60. בנוסף, תערוכה של הצלם לארי סולטן ותערוכה חדשנית של האמן אורס פישר בסן-פרנסיסקו, תערוכה חברתית חשובה בסן-חוזה, הרצאה של האמנית המקומית ג'ני אודל בסטנפורד ופתיחה של שני ירידים לאמנות עכשווית לקראת סוף החודש.

Urs Fischer: The Public & the Private

במוזיאון ה-LEGION OF HONOR נפתחת השבוע תערוכה חדשה וראשונה במסגרת יוזמה מרגשת לשלב יותר אמנות עכשווית במוזיאון אשר מציג בעיקר אמנות קלסית. התערוכה מציגה יותר משלושים עבודות של האמן Urs Fischer

שהוזמן על-ידי המוזיאון להציג את יצירותיו לצד האוסף הקיים. פישר, מתמקד בעבודתו במתח המתקיים בין מושאים חומריים ומושאים דיגיטליים. תוך שהוא שואב השראה מההיסטוריה של האמנות המערבית ומהתרבות הפופולרית, יצירותיו בדרך כלל נראות כאשליה מסתורית, מוזרה וגרוטסקית.

Urs Fischer: The Public & the Private

April 22, 2017July 2, 2017

Monet: The Early Years

ובאותו מוזיאון, תערוכה נהדרת שמתמקדת בעבודות המוקדמות של הצייר CLAUDE MONET. תערוכה מומלצת ביותר הכוללת יצירות מופת של האמן, ובתוכן הציור הראשון שלו שהתפרסם בהיותו בן 18 בלבד!!. התערוכה מציגה את הציורים שקדמו לציוריו המפורסמים, ובעצם מראה כיצד מונה התפתח עם השנים תוך שהוא עובר תקופות קשות במיוחד של עוני קשה ודיכוי מצד הסלון הפריזאי.

Monet: The Early Years

February 25, 2017May 29, 2017

 Larry Sultan: Here and Home

ב-SFMOMA תערוכה רטרוספקטיבית של עבודותיו של הצלם הקליפורני Larry Sultan . התערוכה מציגה 200 צילומים שצולמו במהלך 35 שנות הקריירה של סולטן. בין השאר הצילומים מתעדים את חיי המשפחה הססגוניים של הוריו לעת הזדקנותם וחושפים את קווי החשיבה של הצלם ביחס לסיפור המשפחתי ומערכת היחסים הזוגית בביתם. כמו כן, מוצגת סדרה שלמה שסולטן צילם בדירות שהושכרו על-ידי תעשיית הפורנוגרפיה בקליפורניה ושימשו כסטים לסרטים למבוגרים. הצילומים מציגים את כוכבי הפורנו תוך שהם לוקחים הפסקה מעבודתם ועל רקע המרחב הביתי המוכר שהופך זר ומוזר בקומפוזיציה הנוכחית. עבודות מרתקות ומיוחדות שמשאירות הרבה מקום לדמיון…

Larry Sultan: Here and Home

April 15–July 23, 2017, Floor 3

The Summer of Love Experience: Art, Fashion, and Rock & Roll

במוזיאון DEYOUNG מציינים את חגיגות ה-50 להתכנסות ההיפיים האגדית SUMMER OF LOVE שהתקיימה בשכונת האשבורי-הייט שבסן-פרנסיסקו ב-1967. המפגש שהיה בעצם נקודת זינוק לתקופה שלמה שמאופיינת בפריצות דרך באמנות, באופנה, במוזיקה ובפוליטיקה, סימן את סן-פרנסיסקו כעיר משפיעה וחשובה שהובילה לשינויים חברתיים משמעותיים בארה"ב. התערוכה מציגה צילומים, פוסטרים, מוזיקה, מופעי-תאורה, תלבושות ועבודות טקסטיל ברוח התקופה.

The Summer of Love Experience: Art, Fashion, and Rock & Roll

April 8, 2017August 20, 2017

Hippie Modernism: The Struggle for Utopia

באותה אווירה ולמי שרוצה להעמיק בתרבות ההיפיים – במוזיאון לאמנות של UC ברקלי, תערוכה בשם Hippie Modernism: The Struggle for Utopia, עליה המליץ השבוע גם איתי שמי. כמו התערוכה בדה-יאנג, גם כאן מוצגת ההשפעה המרשימה של תרבות ההיפיים שהתעצמה באזור במהלך שנות ה-60 המאוחרות. התערוכה מתמקדת ברעיונות ההוליסטיים שדוברו בהם אז שכללו שאלות על הזהות האישית והיחס שבין האדם לעולם ולקוסמוס. הדיון הוביל לשבירה של גבולות ודחייה של קונבנציות חברתיות ובא לידי ביטוי באמנות, בתרבות, בפוליטיקה ובחיים בכלל.

Hippie Modernism: The Struggle for Utopia

February 8May 21, 2017

Beta Space: Victor Cartagena

במוזיאון לאמנות בסן-חוזה, תערוכה חמישית בסדרת התערוכות האקספרימנטליות Beta Space. האמן Victor Cartagena נותן לצופים הצצה לעולמם קשה היום של החקלאים העובדים עבודה פיזית בשדות. התערוכה כוללת ביו השאר מיצג קיר גדול שבו יצורים היברידיים של אנשים-חמורים שנמצאים באינטראקציה אחד עם השני. זאת לצד מיצג של שולחן אוכל גדול אשר כולל פורטרטים של עובדי השדה בתוך הצלחות שמונחות על השולחן. בכך האמן מזכיר לנו הצרכנים, שיש מי שעובד קשה מאחורי האוכל שמגיע אלינו לצלחת.

Beta Space: Victor Cartagena

Friday, March 17, 2017Monday, September 4, 2017

Art Practice Faculty Talk Series: Jenny Odell

ב-Cantor Art Center שבאוניברסיטת סטנפורד – הרצאה של האמנית Jenny Odell. האמנית עוסקת בעיקר בדימויים שהיא מוצאת באינטרנט תוך שהיא מקטלגת ומסדרת אותם כך שהם בסופו של דבר מעידים על חיי היום יום של התרבות העכשווית. אודל הציגה במוזיאונים רבים באזור ובהם המוזיאון היהודי בסן-פרנסיסקו, והמרכז לאמנות YERBA-BUENA. בהרצאה האמנית תציג עבודות מן העבר ותספר על הפרקטיקה העכשווית שלה.

Cantor Art Center

April 27, 2017 6:00-7:30

ובסוף השבוע האחרון של החודש שני ירידי מכירה של אמנות עכשווית מתרחשים במקביל בסן-פרנסיסקו. הראשון במרכז לאמנות בפורט-מייסון, שמארח את הפתיחה השביעית של יריד האמנות ART MARKET. ביריד מגוון גלריות המציגות מבחר יצירות של אמנים עכשוויים. היריד השני, הוא יריד עצמאי של אמנים אשר מציגים את העבודות שלהם שלא בתיווך גלריות. היריד נקרא STARTUP FAIR וזוהי השנה השלישית שבה הוא מתקיים בסן-פרנסיסקו. השנה היריד מתארח במלון DEL SOL תוך שחדרי המלון הופכים בימי היריד ל"גלריות בוטיק" של האמנים המציגים.

שני הירידים פתוחים לציבור מה-28 ועד ה-30 באפריל.

הכניסה בתשלום.

Art Market Art Fair

stARTup Art Fair

לסיום – ציטוט מעניין על אמנות –

"כשלעצמי, אינני יכול לדמיין כיצד אנשים שאינם עסוקים באמנות מעבירים את זמנם. איך הם חיים זו חידה."

– גוסטב פלובר

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות והאמנות האישית שלי – avitalix@

תהנו – אביטל