מיזם המעצבים הישראלים: כוח עיצובי בלב העמק

לאחר שהשתתפה בכ-150 מיטאפים העוסקים בעיצוב ויצרה קשרים עם מעצבים מקומיים תהתה המעצבת קרן אהרוני-מק מדוע הנוכחות של הישראלים בכל הסצינה הזאת כל כך דלה. מתוך אמונה בכשרוון וביכולות שלהם, היא הקימה את "מיזם המעצבים הישראליים" שמעבר לשיתוף הידע ולקשרים שהוא יצר, הוא כיום גם מהווה ערוץ שיחה בינם לבין זירת הטק. בינתיים, הספיקו לקיים מיטאפים ב-SAP, Facebook ו-Wework ולמפגש הבא עם מעצבת הפנים, רונית כפיר גם אתם מוזמנים 

מאת: שלומית סאם-אקרמן

לאחר שהשתתפה בכ-150 מיטאפים של עיצוב, עברה השתלמויות ויצרה קשרים עם מעצבים מקומיים תהתה המעצבת קרן אהרוני-מק מדוע הנוכחות של הישראלים בכל הסצינה הזאת כל כך דלה. היא ידעה שיש לא מעט מעצבים ישראליים בקהילה ואת חלקם גם פגשה במהלך חופשת הלידה שלה, אבל מעטים מהם היו מגיעים לאותם מיטאפים ומפגשים מחוץ לקהילה. היא ידעה שחייבת להיות איזושהי מסגרת אשר תאחד את כולם, בה יוכלו להכיר האחד את השני ולמנף את הכשרון והיצירתיות הבוערת בהם ומאחר ולא מצאה אף קבוצה כזאת ,החליטה להקים אותה בעצמה.

בפוסט שפרסמה בפייסבוק היא פנתה לכל המעצבים הישראלים המתגוררים באיזור להצטרף אליה וכך נולד "מיזם המעצבים הישראלים" שתוך זמן קצר הכיל למעלה מ-130 מעצבים מתחומים שונים וביניהם אנימציה, עיצוב מוצר, חוויית משתמש, גרפיקה, עיצוב פנים- כולם מלאי כשרון ותאבון להשאיר את חותמם על עולם העיצוב המקומי.

קרן, יזמית בראשית דרכה שעובדת היום על פיתוח מוצר המיועד לאמהות טריות, רכשה את זווית ראייתה הבינלאומית כבר כשהקימה את מותג הילדים Beavory אשר זיכה אותה בתואר אחת האמניות המלהיבות בעולם על ידי 'Curvy-world אוסטרליה'. בנוסף, היא עסקה בהוראת אמנות ועיצוב, בתפקידי ניהול בחברות היי-טק, עבודה במלכ"רים ועוד.

קרן אהרוני-מאק, מקימת מיזם המעצבים הישראלים

את מיזם המעצבים הישראלים בעמק הסיליקון היא הקימה מתוך אמונה גדולה בעיצוב ישראלי ובהזדמנות ליצור שיתופי פעולה חברות הפועלות גם כאן וגם בישראל. "מעבר לפן של הנטוורקינג, יצירת הקשרים ושיתוף הידע, אני רואה במיזם מאגר של כשרון וכוח אדיר בו יוכלו להשתמש חברות הסטארט אפ הישראליות הרבות אשר פועלות כאן", אומרת קרן, "הדעה הרווחת היום היא שעיצוב הוא חלק אינטגרלי מכל רעיון יזמי וככל שהמעצבים יכנסו לתמונה בשלב מוקדם בתהליך, כך יגדלו סיכויי ההצלחה שלו".

אחד האנשים הראשונים שפנו אל קרן לאחר פרסום המיזם היה אליעד גולדוואסר, דירקטור של המרכז לחדשנות ולעיצוב ב-SAP, אשר מתגורר כאן כ-13 שנה ולא היה מודע לכמות המעצבים הגדולה שיש פה. הוא הזמין את חברי המיזם למפגש הראשון במרכז שנחל הצלחה רבה מאז הספיקו חברי המיזם להתארח ולקבל הדמיה פרטית במשרדים של פייסבוק ב-HQ של Oculus, ללמוד על האפשרויות של המציאות המדומה ועל האנשים שעיצבו אותה וכן להתארח במתחם החדש של Wework בסן חוזה ולקיים מפגש בנושא קהילה ושיתופי פעולה.

המפגש הבא בשיתוף ה-ICC יתקיים ב-9 באוגוסט ותתארח בו רונית כפיר, שדרנית רדיו וטלויזיה לשעבר וכיום מעצבת פנים וכתבת עיצוב באתר XNET.

בהרצאתה מ"לא נעים לי.." ל"נעים מאד!" תספר כפיר על על דברים שלמדה בעבודתה כמעצבת פנים במשך 16 שנה ועל דרכי פעולה שלמדה כאשת תקשורת.

בהרצאה, היא תיתן תשובות לשאלות כמו איך לשנות גישה מתנצלת לגישה אסרטיבית? איך להקשיב לתחושות בטן מול לקוחות ולפעול על פיהן? למה לא "לדפוק מחיר" ללקוח שלא מוצא חן בעיננו? איך להחליט עם מי נכון לי לעבוד? איך להפסיק "לעשות טובות" בחינם למעגל של לקוחות קרובים? איך ללמוד להעריך את הידע, הכישרון והניסיון שלנו?

בבסיס הדברים הבנה עמוקה, שהאופן בו נתייחס לעצמנו ישפיע על האופן בו הלקוחות מתייחסים אלינו: כשנציג גבולות ברורים (שעות עבודה, תעריף או תהליכי עבודה) הלקוחות יקבלו אותם ככאלו. כשנתייחס אל עצמנו כאל מומחים, הלקוחות יכבדו את דעתנו.

לרכישת כרטיסים להרצאה לחצו כאן

השמועה סביב מיזם המעצבים הישראלים בסיליקון ואלי, איכות האנשים, האוירה, הכשרון והפתיחות הישראלית תפסה ומשכה את סקרנותם של חברות רבות וכיום, לדברי קרן, האימייל שלה מלא בפניות מחברות המעוניינות לארח את המפגשים הבאים. כרגע ברשימה נמצאות חברות גדולות כמו Pixar, Pintrest, Coursera והיד עוד נטויה.

מעבר לפתיחת ערוץ ושיחה בין הזירה של ה-Tech  לזירת המעצבים, קרן מעוניינת להנגיש את המתרחש בקהילה של העיצוב גם לקהל הישראלי, לייצר חיבורים מעניינים ,להעביר הלאה את הידע והכלים באמצעות סדנאות יעודיות ולקיים שבוע עיצוב מיוחד שיוקדש כולו לקהילה של המעצבים הישראלים.

אם אתם מעצבים ישראלים את מוזמנים להצטרף לקבוצה הסגורה לחצו כאן

ואם אתם מעוניינים לעקוב אחר המתרחש באירועי המיזם מוזמנים להצטרף לעמוד הפייסבוק

או לפנות לקרן בכתובת מייל: mackeren@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button