אמנות מקומית: המלצות לתערוכות אמנות בעמק הסיליקון והסביבה

מאת: אביטל משי

תערוכות מגוונות ומעניינות מחכות לכם השבוע. מרחבי משחק יצירתיים של נאגוצ'י, סדנה להכנת מריונטות בברקלי, טיול בשכונה דמיונית במיצג גדול מימדים, עבודות טקסט מינימליסטית אשר משאירות את הצופים פעורי פה וגם תערוכה על עתיד האמנות שאני מציגה בה עבודה שלי.

Noguchi’s Playscapes – SFMOMA

איסאמו נאגוצ'י היה אמן וארכיטקט-נוף שחקר במשך שישה עשורים את הפיסול כמדייה. העבודות שלו חצו באופן תדיר את הגבולות שבין המרחב הפרטי לציבורי, ובין המרחב האמנותי למסחרי. בתערוכה זו מוצגים דגמים, רישומים ודימויים שנאגוצ'י יצר כחלק מתכנון גני משחקים. ההסתכלות על המוצגים מאפשרת לנו לראות כיצד נאגוצ'י מציע לנו להסתכל על האמנות בצורה קצת אחרת. המודלים מתייחסים אל המרחב כמקום שבו מתקיימת אינטראקציה פיזית וחברתית ומעודדים חשיבה על מרחב של משחק ככזה המעודד חשיבה, התנסות ויצירתיות.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-26 בנובמבר

SFMOMA

Mix&Match Marionettes workshop – Berkeley Art Center

במרכז לאמנות בברקלי מתקיימת סדנה להכנת מריונטות היברידיות מיוחדות ומקוריות. הסדנה מועברת על-ידי קבוצת גרין-ארט אשר מעודדת עשייה חדשה מחומרים יומיומיים אשר לא נעשה בהם שימוש.

הסדנה תתקיים ביום שבת, ה-12 באוגוסט 13:00-15:00

Berkeley Art Center

Lindsay Stripling: Real Imaginary Places

בתערוכה זו, האמנית לינדזי סטריפלינג חושפת אותנו לעבודת מיצג גדולה אשר הולכת ומתפתחת במהלך הזמן ומציגה שכונה מיתולוגית שהיא גם אמיתית וגם דמיונית. היצירה כולה מתהווה תחת ההשראה שהאמנית מקבלת במהלך ההליכות היומיות שלה בשכונה בה היא גרה. יחד עם זאת, הדמויות המוצגות בציורים הן יוצאות דופן והסיטואציות מוזרות וסוראליסטיות.

התערוכה פתוחה לקהל החל מה-5 באוגוסט

Irving Street Projects

So, You Made It. What Do You Know. Congratulations And Welcome!

אותיות שחורות מהבהבות על המסך הלבן. המילים גדלות וקטנות. הקצב מתגבר ואז מאט. הלב מחסיר פעימה כאשר פתאום אנחנו מבינים שהסיפור הוא בעצם עלינו. בתערוכה זו, שהיא פרי שיתוף פעולה של האמנים YOUNG-HAE CHANG ו-MARC VOGE, מוצגות 7 עבודות מינימליסטיות של אנימציית-טקסט. תוך שימוש בשפה מתוחכמת, דיוק לשוני והומור, האמנים מציגים את הפרספקטיבה שלהם כלפי ערכים של שוויון זכויות, כוח, חופש, גזענות ושנאת זרים.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-1 באוקטובר

Asian Art Museum

Science, Technology & The Future of Art

אני שמחה להמליץ השבוע על תערוכה קבוצתית שגם אני משתתפת בה. התערוכה בוחנת רעיונות וכלים חדשניים אשר אמנים משתמשים בהם לנוכח ההתפתחויות המדעיות והטכנולוגיות. בעבודה שאני מציגה, אני שואבת השראה מן הנוף של המציאות הוירטואלית בכדי לצייר ציור ממש כפי שאמן אימפרסיוניסטי היה יוצא אל השדה הפתוח.

התערוכה פתוחה לקהל מה-4 ועד ה-24 באוגוסט.

פתיחה חגיגית ב-4 באוגוסט 5:30 עד 8:00 בערב.

Pacific Art League

 

ולסיום ציטוט מעניין מפיו של האמן איסאמו נאגוצ'י: "אפשר לנסות להבין איך לעשות משהו ואז לעשות אותו או לחלופין קודם לעשות משהו ורק אחר-כך להבין מה עשית".

למחשבות נוספות, תמונות מתערוכות והאמנות האישית שלי – @avitalix