אמנות מקומית: המלצות לתערוכות חדשות בעמק והסביבה

מאת: אביטל משי

האם יש הבדל בין סלפי לבין פורטרט עצמי? מה הקשר בין נשים לבין חתולים? למה בכלל צריך אזרחות? ומה אפשר לעשות כאשר משתעממים בטיסה? תשובות לשאלות אלו ועוד בתערוכות האמנות החדשות באזור.

This Is Not A Selfie – San Jose Museum of Art

בתרבות העכשווית ישנה תחושה שצילומי סלפי השתלטו על העולם. כמות בלתי נתפסת של צילומים אלו מצולמים בכל יום ומתפרסמים במדיה החברתית. בתערוכה חדשה שמגיעה לכאן מלוס-אנג'לס נשאלת השאלה האם ניתן להשוות את צילומי הסלפי לצילומי פורטרט עצמי אמנותיים? בתערוכה מוצג אוסף צילומים של אמנים ידועי שם אשר יצרו פורטרטים עצמיים. הצילומים לא רק מציגים את האמנים עצמם אלא גם את הרעיונות שהם חוקרים ואת דעתם על התרבות העכשווית.

התערוכה פתוחה לקהל מה-25 באוגוסט ועד ה-14 בינואר

San Jose Museum of Art

Judy Chicago: Pussies – Jessica Silverman Gallery

ג'ודי שיקגו היא אחת האמניות הפמיניסטיות הבולטות ביותר בעשורים האחרונים. בתערוכה זו היא עומדת על הקשר האטימולוגי שבין איבר המין הנשי ו…. החתול! (Pussy). לטענתה, בתקופה שבה נשים הן חזקות ועצמאיות ניתן לאמץ את הכינוי העקשן ולעמוד על ההקשרים תוך יצירת תהליך מעצים ומלא הומור.

התערוכה פתוחה לקהל מה-8 בספטמבר ועד ה-28 באוקטובר

פתיחה חגיגית – יום ו', 8 בספטמבר 6-8 בערב.

Jessica Silverman Gallery

Vik Muniz: Handmade

ויק מוניז ידוע בעיקר ביצירותיו אשר משחזרות דימויים אייקונים תוך שימוש בחומרים לא שגרתיים כגון שוקולד, אשפה, עפר וכדומה. בתערוכה זו מוצגת סדרה חדשה אשר מדגישה את עניינו של מוניז במשחקים ויזואליים. היצירות המוצגות שונות מן העבודות הקודמות שלו ומאופיינות בצבעוניות ובהפשטה גאומטרית. לכבוד פתיחת התערוכה, מוניז בעצמו יגיע לגלריה וידבר על היצירות.

התערוכה פתוחה לקהל החל מה-9 בספטמבר ועד ה-28 באוקטובר.

פתיחה חגיגית והרצאת אמן – יום שבת, 9 בספטמבר 2-4 אחה"צ, חינם אך יש להזמין מקום מראש.

Minnesota Street Project

Transform Fest – Yerba Buena Center for the Arts

פסטיבל אמנות חדש נפתח השנה ב-YBCA. הפסטיבל חוגג את הכוח שיש לרעיונות ואת יכולתם לחולל שינוי. בשנתו הראשונה הפסטיבל יתמקד בשאלה החשובה והרלוונטיות – למה בכלל צריך אזרחות? בתכנית עשירה ומגוונת של מופעי ריקוד עכשווי, מיצגים נסיוניים ומיצבי פופ-אפ. הקהל מוזמן לחשוב, לחגוג, לרקוד, להעלות רעיונות ולחולל שינוי.

הפסטיבל יתקיים מה-14 ועד ה-23 בספטמבר. מומלץ לקנות כרטיסים מראש.

YBCA

Nina Katchadourian: Curiouser – Cantor Arts Center

נינה קצ'דוריאן היא אמנית שמסתכלת על הסביבה היומיומית כאתר של גילוי ושל הזדמנות. הפרקטיקה שלה חושפת את חופש היצירתיות ואת היכולת הפרודוקטיבית המדהימה שלה ליצר אמנות מכל דבר ובכל מקום. לדוגמא, באחת הסדרות המוצגות בתערוכה, קצ'דוריאן מציגה צילומי סלפי שצילמה במהלך טיסה, תוך שהיא משתמשת במפיות בכדי לנסות לשחזר יצירות אמנות קלאסיות. שווה לחשוב על זה לפני הטיסה הבאה לארץ 🙂

התערוכה פתוחה לקהל מה-15 בספטמבר ועד ה-7 בינואר

התערוכה מלווה במספר אירועים בהם האמנית מסבירה על העבודות – פרטים נוספים באתר המוזיאון.

Cantor Arts Center

ולסיום – ציטוט פשוט וקל על פמיניזם, לטובת כל מי שהתבייש לשאול:

"Feminism is Humanism”  ~ Judy Chicago

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@