מתכוננים לחופשת חג ההודיה: טיול סתווי באורנג' קאונטי

חג ההודיה (הטנקסגיבינג) קרב ובעיני טלילה גולן איזור האורנג' קאונטי הוא אופציה טובה להעביר בה את החופשה. במקום, מסלולי טיול מהנים הכוללים הליכה בתוך ערוצי נחלים, ביקור במסיון יפה, בריכות שפל, חוף ים ואם זה לא מספיק, תמיד אפשר לקפוץ לעיירה הסמוכה, בה היה פעם פרדס גדול וכיום שוכן בו פארק גדול ושמו דיסנילנד...

מאת: טלילה גולן

בשנים האחרונות יצא לי לבקר מספר פעמים עם המשפחה באורנג' קאונטי, כולל בחופשת טנקסגיבינג. המחוז הזה מתאים במיוחד לתקופת הסתיו המאוחרת כשכבר קר מידי בהרבה מקומות אחרים שבטווח נסיעה של יום, ויש הרבה מה לעשות שם עם או בלי המשפחה.

San Juan Capistrano

סן חואן קפיסטרנו היא אולי העיירה הותיקה ביותר באזור שם, והתפתחה סביב המיסיון שנבנה שם עם תחילת ההתיישבות הספרדית. אם יש לכם ילדים בכתה ד' וגם אם לא, שווה לבקר במיסיון הזה. הוא מעניין מאוד עם הרבה מידע על שבט האינדיאנים המקומי ה-Acjachemen שצאצאיהם פעילים שם עד היום. אבל מעבר להיסטוריה – המקום פשוט יפיפה. גם הבניינים והקישוטים שבפנים, וגם הגנים שבתוכו וסביבו. שווה להקדיש למיסיון הזה כמה שעות, ואם מתזמנים את הביקור לפי לו"ז הפעילויות של האגודה ההיסטוורית המקומית אז תהיינה גם פעילויות נחמדות לילדים.

כתובת המיסיון:

26801 Ortega Hwy, San Juan Capistrano, CA 92675

Crystal Cove State Park

למטיילים אוהבי הטבע לא חסר איפה לבקר. אחד הפארקים היפים בהם הייתי באזור שם הוא פארק Crystal Cove State Park שעל גבעות החוף בעיירה לגונה ביץ'. בפארק זה ישנם שבילי טיולים בגבעות שמתאימים לטיולים קצרים וקלים (בתוך ערוצי הנחלים) וגם ארוכים ומאתגרים יותר למשך יום שלם. (שימו לב שישנם שבילים שנסגרים בסמיכות לירידת גשמים בשל סכנת מפולות בוץ.) החלק השני של הפארק הוא רצועת החוף. החוף שם יפיפה לסתם הליכה או רביצה, אבל הבונוס הגדול שם הוא בריכות השפל המקסימות שליד חניון מספר 2. בבריכות האלה יש מגוון גדול של חיות ים ועופות מים רבים – תענוג לחובבי בעלי חיים. אז כשאתם מכניסים את הפארק הזה לתיכנון שלכם, אני ממליצה לתזמן עם שעת השפל. וגם השקיעות שם מרהיבות מאוד.

כתובת הפארק:

8471 Pacific Coast Highway, Laguna Beach, CA 92651

Bolsa Chica Ecological Reserve

מסלול נוסף שאני מאוד אוהבת באזור שם הוא בשמורת Bolsa Chica Ecological Reserve. מסלולי ההליכה שם סובבים לגונה גדולה עם מים מעורבים (מי ים מעורבים במי נחל). המסלולים שטוחים, וקלים וונוחים להליכה, ורובם נגישים לעגלות/כסאות גלגלים. גם בשמורה זו עיקר העניין הן הציפורים הרבות הגרות או מבקרות באזור. מצידו השני של הכביש יש את החוף של בולסה צ'יקה – חוף נהדר למי שאוהב לקנח את היום בים.

כתובת השמורה:

3842 Warner Ave, Huntington Beach, CA 92649

ואם לא ים – אז הרים. בצד המזרחי של אורנג' קאונטי יש את היער הלאומי קליבלנד ואת הרי האוכף. גם שם יש מסלולי הליכה רבים במגוון של רמות. אם בקמפינג חשקה נפשכם אז האתר של הפארק המחוזי אוניל (O'Neill Regional Park) הוא נחמד מאוד, ולא רחוק משם יש את מרכז הטבע טאקר (Tucker Wildlife Sanctuary) ששווה לבקר בו עם ילדים. מאחורי מרכז הטבע טאקר מתחיל מסלול הליכה יפה ומאתגר לפסגת הר סנטיאגו. למי שאין זמן או כושר לעלות עד לפסגה – עדיין שווה לטייל בתחילת השביל הזה. ההתחלה לא קשה והנוף משם מרשים מאוד.

כתובת מרכז טאקר:

29322 Modjeska Canyon Rd, Silverado, CA 92676

ולסיום – בצפון מחוז אורנג' ישנה עיירה חדשה יחסית ממש מדרום ללוס אנג'לס ושמה אנהיים. בעיירה הזו שפעם היתה פרדס גדול יש היום את דיסנילנד 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button