טיול ביער הרדווד The Forest of Nisene Marks

אין יער רדווד אחד דומה למשנהו, ולכן מבחינת טלילה גולן, צריך לטייל בכולם. אחד היפים שבהם נמצא ממש פה קרוב, בעיירה אפטוס דרומית לסנטה קרוז, אותו חוצה נחל שכיף לטבול בו ובחלקו הדרומי, ישנה מערכת של מסלולים טבעתיים משולבים שנעים מרמת קושי קלה עד בינונית. עם שילוב של נסיעה מייל דרומה אל חוף Seacliff היפיפה צפוי לכם יום טיול מהנה במיוחד

מאת: טלילה גולן

אין יער רדווד אחד דומה למשנהו, ולכן צריך לטייל בכולם. ואחד היפים שבהם נמצא פה ממש קרוב, בעיירה אפטוס דרומית לסנטה קרוז. היער הזה, The Forest of Nisene Marks נכרת כולו במהלך העיור המאסיבי שעבר אזור המפרץ. אחר כך היה האזור בבעלות משפחת מארקס, מהגרים סקנדינביים שהתיישבו באזור. בנתיים צמח היער והתחדש לו, וכאשר תרמו נכדיה של נייסין מארקס את השטח לסטייט כדי שיהפוך לפארק הקרוי על שמה כבר עמד במקום יער רדווד לתפארת. כאילו כלום לא היה – פרט לגדמים של עצי הענק שנותרו בשטח ולא מאפשרים לשכוח את הפרק העצוב בהיסטוריה של המקום.

את הפארק חוצה נחל אפטוס שבימים אלה הוא שקט ורגוע וכיף לטבול בו. אבל לאורך כל הערוץ נמצאות ערימות של סחף הכולל עצים גדולים מאוד ומעידים על עוצמת הזרימה של הנחל הזה בימות החורף.

בחלקו הדרומי, הנמוך של הפארק ישנה מערכת של מסלולים טבעתיים משולבים שעוברים ליד הנחל ובתוך היער על צלע הגבעה, ונעים מרמה קלה עד בינונית. ללכת את כולם לוקח כמה שעות טובות אבל אפשר לבחור כל פעם מסלול טבעתי אחד וככה להנות משביל אחר בכל ביקור למשך ימים רבים.

בחלקו הצפוני הגבוה יותר של הפארק המסלולים ארוכים הרבה יותר וגם יותר מאתגרים, ברמות בינוני עד קשה. מסלולים אלו לוקחים לעובי היער, יותר רחוק מהרדווד הגבוהים ואל תוך יער אלונים ודפנה. נחל אפטוס ויובליו מגיעים מגובה הרי סנטה קרוז וגולשים במפלים יפים הנגישים מהשבילים הפנימיים בפארק. אלו מסלולים למיטיבי לכת שכל אחד מהם לוקח כמה שעות טובות. בחורף האחרון ניזוקו חלק משבילי הפארק אבל השביל למפל מייפל תוקן לאחרונה ופתוח לטיולים (אם כי האתר שלהם לא עודכן עדיין בקשר לזה).

את הטיול כדאי לסיים בטבילה בנחל או פיקניק נחמד באחד מהאתרים שבחלקו התחתון של הפארק. ואפשר גם לצאת ולנסוע 2-3 מייל דרומה אל חוף Seacliff היפיפה.

הכניסה לפארק עולה $8 לרכב. כאשר השער אינו מאוייש יש לשלם עצמאית אז כדאי להביא את התשלום בשטרות מדוייקים ועט למלא את הספח של המעטפה. החניונים בפארק קטנים ונוטים להתמלא מהר בסופי השבוע, אבל ניתן לחנות בשולי הכביש כל עוד הרכב עומד לגמרי מחוץ לחלק הסלול.

כלבים מותרים רק בחלק משבילי הפארק, אפשר לברר מראש באתר האינטרנט.

בפארק אין מי שתיה – יש להביא מים מהבית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button