מסלולים ואטרקציות ב-Death Valley (עמק המוות)

עם בוא החורף עולה "עמק המוות" לראש רשימת היעדים השווים לחופשה. מדובר בפארק לאומי מדברי וענק בו תוכלו לראות דיונות, קניונים, מישור מלח והרי געש לצד נאות מדבר יפים, ערי רפאים ומכרות נטושים. טלילה גולן על המסלולים, האטרקציות, מקומות הלינה בעמק שיפיח בכם רוח חיים

מאת: טלילה גולן

עם בוא החורף עמק המוות עולה לראש רשימת היעדים השווים לחופשה. זהו פארק לאומי מדברי וענק שעיקרו נמצא בדרום מזרח קליפורניה וחלקו במדינת נבדה. למרות שאפשר לעבור בפארק בדרך למקום אחר אני ממליצה להקדיש לו את הזמן, הוא שווה את זה.

Mesquite Dunes

עיקר האטרקציות בפארק הן התצורות הגאולוגיות המרשימות, הקניונים, הדיונות, ההרים, מישור המלח, והרי הגעש. חוץ מזה יש בתחומי הפארק גם נאות מדבר יפים, ערי רפאים ומכרות נטושים ובתחילת האביב גם פריחה יפה שבעקבות חורף גשום יכולה להיות מרהיבה במיוחד.

בתחומי הפארק יש מלון אחד (יקר מאוד) ושלושה ריזורטים עם חדרים ובקתות להשכרה. הגדול שבהם הוא ב- Furnace Creek ליד מרכז המבקרים. שם יש גם חנות מכולת, מסעדה ותחנת דלק. מסעדות ותחנות דלק יש גם בשני הריזורטים האחרים Stovepipe Wells ו-Panamint Springs. ב-Stovepipe Wells יש גם בריכת שחיה. בכל שלושת הריזורטים וגם במקומות רבים נוספים בפארק יש אתרי קמפינג מסודרים ונוחים. במרחבי הפארק יש גם אפשרות ל-Wilderness Camping כל עוד מקפידים על כללי המקום.

בקרבת הפארק אפשר גם למצוא מקום לינה בעיירות Pahrump, Beatty ו-Death Valley Junction ממזרח וב- Ridgecrest, Inyokern, Big Pine ו- Lone Pine ממערב.

באף כניסה לפארק אין שער, אבל הכניסה לפארק כן כרוכה בתשלום. מכונות תשלום נמצאות ליד הריזורטים ובחלק מן האטרקציות של הפארק, אפשר גם להכנס למרכז המבקרים לתשלום ולקבלת מידע נוסף. כרטיס הפארקים הפדרליים תקף שם ויש להציגו בחלון הרכב.

כלבים (ושאר חיות מחמד) אפשר רק באזורי החניונים והריזורטים ולטייל רק לאורך הכבישים, ורק קשורים ברצועה. כלבים אסורים בשבילי הטיולים שבפארק ובשטחי ה-Wilderness .

הפארק הזה הוא ענק ויש להביא בחשבון זמן נסיעה ארוך בין אטרקציה אחת לשניה. כדאי לארגן את הטיולים לפי אזורים על מנת לחסוך בזמן הנסיעה. חשוב לתדלק בכל פעם שאתם ליד תחנה ומד הדלק מראה פחות מחצי מיכל. מאוד לא כדאי להתקע בישימון שם ללא דלק. ובכל עונה, גם בחורף, יש להחזיק ג׳ריקן מים ברכב, ורצוי גם יריעת פלסטיק או שמיכת פיקה קלה למקרה שכן תתקעו ותצטרכו לייצר צל.

הנה רשימת אטרקציות ומסלולי טיולים מהפופולאריים והנגישים שבפארק. זוהי רק טעימה קטנה ומי שלהם זו אינה הפעם הראשונה שם, ו/או יש ברשותם גם רכב שטח, הפארק צופן בחובו עוד אינספור אטרקציות נוספות.

שימו לב! שלגבי כל מסלול העובר בתוך קניון יש לברר מראש האם צפויה סכנת שטפונות.

יש להקפיד על נשיאת מי שתיה והגנה מקרינת השמש. עמק המוות ידוע בטמפרטורות הקיצוניות שבו, שלרוב הן בקצה החם מאוד, אבל בחורף יכול גם להיות קר למדי שם, בייחוד בלילות. בדקו את מזג האויר לפני שאתם מגיעים לשם.

Badwater

המקום הכי נמוך בפארק (ובחצי הכדור המערבי). יש שם מישור מלח ענק ומעיין מים מרים. אפשר ללכת על מישור המלח כמה רחוק שרוצים ולהתרשם מתצורות המלח ומהנופים המהממים.

Natural Bridge

מסלול הליכה קל במעלה קניון נחמד ויפה עם תצורות סלעים יפות.

Artist Palette

זה מסלול נסיעה ברכב (חד סיטרי. ודאו שאתם נכנסים בכיוון הנכון) שעובר בין תצורות סלעים צבעוניות ומרשימות  מאוד. אפשר לעצור בכל מקום שיש אפשרות ולצאת לסיבוב רגלי. ישנם גם מפרצונים שניתן לחנות בהם, ובאמצע המסלול יש גם חניון קטן עם שירותים.

Mesquite Dunes

אזור דיונות חול מרשים ויפיפה. אפשר ללכת בדיונות כמה רחוק שרוצים. אפשר גם להתגלש ולהתגלגל, זה כיף בכל גיל 🙂 אני ממליצה להגיע לשם אחה״צ המאוחרות כי השקיעות שם שוות במיוחד.

Mosaic Canyon

קניון מקסים שקירותיו סלעי קונגלומרט ששוייפו בשטפונות. החלק התחתון קל להליכה. החלק העליון יותר מצריך טיפוס בסלעים שזה גם כיף מאוד. לילדים זה אטרקטיבי במיוחד!

Ubehebe Crater

Ubehebe Crater

לוע של הר געש קדום (שכבר לא פעיל). מסלול מיוחד ויפה מאוד. המסלול הסטנדרטי הוא הליכה סביב הלוע (כ-2 מייל) ואפשר גם לרדת לתוך הלוע.

Titus Canyon

החלק התחתון של קניון עמוק שחורץ את רכס אמראגוסה. נוסעים עם הרכב עד פתח הקניון (הדרך בפנים היא חד סיטרית לכיוון הנגדי) שם הולכים ברגל פנימה כמה שמתאים ואז מסתובבים וחוזרים באותה הדרך. ניתן לעשות מסלול נסיעה באורך של כ-30 מייל שמתחיל ממזרח לפארק ומסתיים במעבר בתוך הקניון הזה, אבל זה כבר מסלול לרכב שטח ולנהגות שמנוסות בדרכים חתחתיות במיוחד 🙂

Darwin Falls

Darwin Falls

מסלול הליכה יפה שחלקו התחתון קל וחלקו העליון (שחייבים בשביל להגיע למפל) כולל קצת עליה בסלעים. זהו נחל איתן שזורם כל השנה כולל המפל.

יש עוד המון המון מה לראות בפארק המדהים הזה, ואם יש לכם רכב שטח אז כמות האפשרויות עולה משמעותית.

ולתוספת – אחד הבונוסים הגדולים של שהיית לילה בפארק היא האפשרות לצפות בשמי הלילה כמו שכבר לא ניתן באזורים המיושבים. שמי הכוכבים של עמק המוות זה תענוג ששווה בשבילו לצאת החוצה בלילה!

חופשה נעימה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button