Sunnyvale School District

במחוז החינוך של סאניווייל, ישנם 8 בתי ספר יסודיים ושתי חטיבות ביניים (בתי הספר התיכוניים של סאניוייל וקופרטינו שייכים למחוז נפרד שנקרא: Fermont Union High School District –  ראו פירוט בהמשך). סה"כ נותן המחוז מענה לכ – 6000 תלמידים מידי שנה. אחד המאפיינים הבולטים בפרופיל הדמוגראפי של בתי הספר, היא השונות הגדולה במוצא האתני של התלמידים. למעלה מ – 55% מהמשפחות במחוז, אינם דוברי אנגלית כשפה ראשונה. ציוני בתי הספר של המחוז מדורגים ברבע העליון בקליפורניה. במחוז מייחסים חשיבות רבה לגיוס סגל ההוראה והניהול של בתי הספר ולפעילויות העשרה והכשרה במהלך השנה.
מדיניות המחוז מעודדת מעורבות תושבים והורים בבתי הספר באמצעות מעורבות בוועדות ומועצות בתי הספר, ארגוני מורים – הורים, ותהליכי תכנון אסטרטגי של מערכת החינוך בעיר המשלבים את הציבור באופן פעיל כחלק מובנה בתהליך.
מסגרות החינוך השונות של המחוז נתמכות גם על ידי חברות מסחריות מקומיות ומאפשרות קידום תוכניות העשרה נוספות ותוספת כח עזר בבתי הספר (Target, LifeTouch AMD,National Semiconductor ועוד ( .

 "טיפים ישראליים":

 1. בתי הספר צ'רי צ'ייס וקמברלנד, השייכים למחוז סאניווייל, הופכים בהדרגה למוקד משיכה לישראלים רבים, שמחירי הבתים בסאניוויל שבתחומי מחוז החינוך של קופרטינו, מרתיעים אותם. (בשכונת צ'רי צ'ייס ניתן לרכוש בית בכ – 100,000$ פחות).

 2. ישראלים רבים הגרים בסנטה קלרה קאונטי, שולחים את ילדיהם ללמוד בבית הספר היהודי של סניווייל. בית הספר הינו מוסד חינוכי פרטי השייך לזרם היהודי אורתודוקסי ולכן מחוייבים התלמידים בלבוש מתאים. כמו כן תוכנית הלימודים של בית הספר כוללת לימודי יהדות לצד לימודי עברית בסיסית.

 3. מרבית הישראלים המשתייכים למחוז סניווייל לומדים בחטיבת הביניים Sunnyvale Middle.

קישור למפת המחוז וחלוקה לבתי הספר:

קישור לטפסים הנדרשים להרשמה לבתי הספר ועוד:

קישור ללוח השנה של המחוז:

רשימת בתי הספר של המחוז:

בתי ספר יסודיים:

Bishop Elementary school

Cherry Chase Elementary school

Cumberland Elementary school

Ellis Elementary school

Lakewood Elementary school

San Miguel Elementary school

Vergas Elementary school

Fairwood Elementary school

חטיבות ביניים:

Sunnyvale Middle school

Columbia Middle School

Palo Alto School District

בפאלו אלטו קיימים שני מערכת החינוך על יסודיים: Palo Alto High Schoolו –GUNN. בין שני מוסדות ותיקים אלו קיימת יריבות קונסטרוקטיבית ארוכת ימים – מה שממריץ את שני המוסדות הנ"ל לשאוף לרמה אקדמית עילאית. שני התיכונים נחשבים לבין הטובים בארה"ב.

Palo Alto High School – הוותיק מבין השניים, הוקם בשנת 1898 ומאכלס כיום כ-1700 סטודנטים. PALY , כפי שהתיכון מכונה, שוכן בחלקה הצפוני של פאלו-אלטו. המיקום שלו בלב של הסיליקון וולי, המיפוי הדמוגרפי של האיזור והקירבה שלו לאוניברסיטת סטנפורד, מתעלים את התיכון למצויינות אקדמית. המגזין Newsweek דירג אותו בין 200 התיכונים הטובים ביותר בארה"ב על סמך תוצאותיו.
לתיכון השגים גבוהים בספורט.

GUNN – הוקם ב1964. מאכלס כ-1826 סטודנטים.שוכן בחלקה הדרום מערבי של פאלו אלטו. הישגיו הם בין הבולטים ביותר בארה"ב. זכה לתארים נכבדים: ביה"ס מספר 2 בקליפורניה ב 2006 בהשיגיו האקדמיים, מספר 53 בארה,ב בשנת2005, וכו.

אנגלית כשפה שנייה

תלמיד שזה עתה הגיע מן הארץ או מכל ארץ אחרת, אשר האנגלית אינה שפתו הראשונה, יתבקש לעבור מבחן באנגלית, זאת על מנת לקבוע אם הינו זקוק לתגבור שפתי.
בעוד שבבתי ספר היסודיים ישנו מערך תמיכה בכל בית ספר לפי מידת הצורך, בחטיבות הביניים ובתיכונים מרכזים את התלמידים הזקוקים לתגבור במקום אחד.
הינה חטיבת הביינים בתומכת בתגבור השפתJLS
הינו התיכון התומך בתגבור השפתי. אי לכך, תלמידים שתוצאות מבחניהם מצביעות על כך שיש צורך במתן תמיכהGUNNבאנגלית, יסופחו לבתי ספר הנ"ל על אף היותם שייכים למוסדות אחרים במחינה גאוגרפית.
התוכנית חשובה, איכותית, ומקלה מאוד על הקליטה של התלמיד. מאוד מומלצת גם למי שהאנגלית שבפיו טובה. (פשוט מנסים לא להצטיין יתר על המידה במבחן האנגלית…

כתוצאה מסיפוח כל התלמידים הזקוקים לתגבור זה במוסד אחד, האוכלוסיה בו הינה הטרוגנית, ויותר אוניברסאלית, בעוד .שבתי ספר אחרים באזור הינם יותר הומוגניים – כמעט כולם אמריקאים.

התוכנית חשובה, איכותית, ומקלה מאוד על הקליטה של התלמיד. מאוד מומלצת גם למי שהאנגלית שבפיו טובה. (פשוט מנסים לא להצטיין יתר על המידה במבחן האנגלית…)

כתוצאה מסיפוח כל התלמידים הזקוקים לתגבור זה במוסד אחד, האוכלוסיה בו הינה הטרוגנית, ויותר אוניברסאלית, בעוד .שבתי ספר אחרים באזור הינם יותר הומוגניים – כמעט כולם אמריקאים.

דרישות אקדמיות

על מנת לעמוד בדרישות מחוז פאלו אלטו, ולקבל תעודת "בוגר" תיכון,
על כל תלמיד במחוז לצבור מינימום של 120 קרדיטים בכל סמסטר.
10 קרדיטים לקורס שנתי הנלמד יום יום, אשר כל חובותיו הושלמו.
5 קרדיטים לקורס סמסטריאלי.
החל מיוני 2006, על כל תלמיד לעבור בחינת סיום המכונה:
High School Exit Exam
כמו כן כל תלמיד חייב לקבל תעודת עזרה ראשונה והחייאה
הנלמדים במסגרת קורס הנקרא
Living Skills

דרישות הקבלה לאוניברסיטאות הUC ו-הCSU דומות אך לא לחלוטין זהות. להלן טבלה המשווה בין דרישות PAUSD ודרישות באוניברסיטאות של קליפורניה.paloalto

חשוב לציין שהקרדיטים והציונים של התיכון כשלעצמם אינם מספיקים לקבלה לאוניברסיטה. דרושים גם ציוני מבחני הSAT, ו/או ה-CAT שידובר עליהם בהמשך.ישנה אפשרות בחירת מקצועות וקבלת קרדיטים ממקורות חיצוניים. על מנת לנצל אפשרות זו יש למלא טופס .ולקבל אישור מבעוד מועד מן היועץ החינוכי הרלוונטי או מדרגות בכירות יותר.

השלמת קורסים בקיץ

מקצועות חובה ומקצועות בחירה

סיום מוקדם

כיתות AP

– ACT ו SAT הכנה לקולג'

פעילויות לטובת הקהילה – צבירת קרדיטים נוספים

כדאי לדעת מראש

קבוצות השתייכות חברתית – מועדונים

אירועים ומנהגים עם מסורת עתיקת ימים

תמיכות מערכתיות מטעם בית הספר

Los Altos School District

המחוז נותן מענה ל – 4150 תלמידים מקינדרגרטן ועד לכתה ח'. גבולות המחוז כוללים את רובה של העיר לוס אלטוס, מחצית מלוס אלטוס הילס, חלק ממאונטיין ויו וחלק מפאלו אלטו. דרוג התלמידים במחוז הוא בדרך כלל בעשירון העליון בקליפורניה.

במחוז 7 בתי ספר יסודיים (k-6 ) ושתי חטיבות (6-8).
במחוז תוכנית ELD , הקיימת בכל בתי הספר היסודיים ובחטיבה ע"ש אגן ( (Egan Intermediate School בה משולבים התלמידים בכתות רגילות ומקבלים תמיכה וסיוע בכיתת האם (עד שעתיים בשבוע) או שעורי תגבור לקבוצה של תלמידים במהלך שעות הפעילות הרגילות. אין במחוז תוכנית דו שפתית.

קישור למפת בתי הספר במחוז:

קישור ללוח השנה של המחוז:

קישור למידע על הרשמה במחוז:

"טיפים ישראליים":

בתי הספר בעיר הם בין הטובים באזור. מספר הישראלים בעיר גבוה יחסית למאונטיין ויו הסמוכה(אם כי מספרם נמוך בהרבה מאשר בסאניווייך-קופרטינו ופאלו אלטו), מרביתם ישראלים וותיקים באזור. לא ניתן להצביע על ריכוז ישראלים באחד מבתי הספר אלא על פיזור די אחיד. נגזר מהפיזור בעיר בשכונות המגורים השונות.

בקרוב

רשימת בתי הספר היסודיים:

 Almond School

Bullis-Purissima School

Covington SchoolLoyola School

Oak SchoolSanta Rita School

Springer

רשימת חטיבות הביניים:

Blach Jr. High School

Egan Jr. High School

Mountain View school District

במחוז שישה בתי ספר יסודיים ושתי חטיבות ביניים. המחוז מציע ארבע תוכניות אלטרנטיביות יחודיות:

Community Enhanced Learning  תוכנית משולבת עם ההורים המופעלת בבי"ס מונטה לומה, ועיריה, קידום החינוך תוך הסתמכות על ידע ומידע קהילתי. הורים ומורים בעלי כישורים, מיומנויות או התמחות יחודית מעשירים את הלימוד בכתה ואת סביבת בית הספר, והופכים להיות חלק מהתוכנית החינוכית הן בתכנים והן בהוראתם.
Dual Immersion Program – כיתות משולבות דוברי אנגלית וספרדית, בהן מתקיימים לימודים במקצועות השונים בשתי השפות. התוכנית מוצעת בבית הספר קסטרו בלבד. המשתלבים בתוכנית חייבים להתחיל מקינדרגרטן או כתה א'.
Independent Study Program (Home Schooling)  המחוז מאפשר למשפחות המעוניינות משיקולים אישיים, לדאוג למסגרת החינוכית של ילדיהם בעצמם ובבית. המשפחות פועלות על פי הנחיות וסטנגרטים שנקבעו ע"י מדינת קליפורניה ובפיקוח המחוז. המחוז מספק למשפחות אלה מקורות מידע והנחיות פעולה.
Parent Child Teacher (PACT) School  כיתות בהן ההורים משולבים על בסיס קבוע (מחויבות לפחות לשעתיים בשבוע) כחלק מצוות הלימוד בכתה, ובכך מתאפשרת עבודה יותר אישית, התנסויות ותוכניות למידה אישיות. התוכנית נודדת בין בתי הספר מידי שנה.

בנוסף יש במחוז תוכניות למצוינות החל מכתה ג', ותוכנית ELD .

טיפים ישראלים:
בתי הספר של מאונטיין ויו נמצאים במגמת שיפור משמעותית ביחס לעבר ובמאונטיין ויו היי ישנה מגמת מוסיקה ומשחק ששמה הולך לפניה באזור. למרות שכיום אין קהילה גדולה מאד של ישראלים במאונטין ויו, המגמה משתנה. מתווכים מצביעים על העיר כיעד הבא להתגלות.

רשימת בתי הספר במחוז:

בתי ספר יסודיים
:

Bubb Elementary
Castro Elementary
Landels Elementary
Huff Elementary
Monta Loma Elementary
Theuerkauf Elementary

חטיבות ביניים:

Crittenden Middle School
Graham Middle School

קישור למפת בתי הספר במחוז:

קישור ללוח השנה של המחוז:
קישור למידע על הרשמה למחוז:

Cupertino School District

בתי הספר של המחוז של קופרטינו, שומרים באופן עקבי על דירוג גבוה ביותר כאחד ממחוזות החינוך הטובים ביותר בארה"ב. בתי הספר במחוז משרתים 16,500 תלמידים המייצגים 46 שפות שונות בתחום שיפוט של 26 מייל מרובע הכולל את העיר של קופרטינו ואזורים מחמש ערים אחרות בעמק הסיליקון. התלמידים נחלקים בין עשרים בתי ספר יסודיים וחמש חטיבות ביניים.

באופן מוכוון, המחוז מספק מערכת כוללת, מקיפה ואינטגרטיבית של שירותים הנדרשים לספק את מגוון הצרכים של התלמידים ומשפחותיהם: מסגרת לשעות שאחרי בית הספר, יום לימודים ארוך, חינוך מיוחד, ותוכנית ללימוד השפה האנגלית. כל בתי הספר במחוז לוקחים חלק בתוכנית לתאום, איתור והכוונת משאבים לתחומים בעלי השפעה משמעותית על חווית הלמידה ואיכותה.

המחוז נותן שירות לקהילה הטרוגנית מאד המתפלגת באופן כללי כדלהלן: 60% אסייתים, 33% לבנים, 4% היספנים, 1% שחורים, 1% פיליפינים. אחד מהמאפיינים המרכזיים של קהילה זו, בהרכבה המיוחד, הוא רמת ציפיות גבוהות ממערכת החינוך ומהתלמידים, עידוד ההישגיות ורמת מעורבות הורים גבוהה מהרגיל. הדבר בולט במיוחד לאור העובדה כי בקופרטינו ישנו אחוז גדול של משפחות חד הוריות ומשפחות שבהן שני ההורים עובדים מחוץ לבית. בשל מצב זה קיימת גם דרישה רבה למסגרות איכותיות ובעלות סבירה לשעות שלאחר שעות הלימודים הפורמאליות. כמענה לדרישה יש בכל בתי הספר מסגרות לשעות שמחוץ לשעות הלימודים, על בסיס מקום פנוי ובמחירים סבירים.

מדיניות המחוז מדגישה את תחומי הטכנולוגיה והחדשנות בתוכנית הלימודים בבתי הספר. כל בתי הספר מגובים במערכות מחשוב ולמידה נגישות לכל התלמידים, תקשורת מחשבים משוכללת ומערך תמיכה לשימוש במערכות אלה.

תוכנית ELD בקופרטינו:

תוכנית לתגבור לימודי אנגלית במחוז מופעלת בשישה בתי ספר (ראו רשימה בהמשך). תלמידים שאנגלית אינם שפתם הראשונה יבחנו על מנת לקבוע באם הם זכאים להשתתף בתוכנית. בשונה ממחוזות אחרים ובשל ריבוי התלמידים הלוקחים חלק בתוכנית, התלמידים משולבים בכיתות נפרדות אך לומדים חומר מקביל לחלוטין (לרבות ספרי הלימוד ומסגרת הלימודים על פני השנה) לכיתות הרגילות. ההבדל העיקרי הוא בהכשרה המיוחדת של המורים ובשילוב אסטרטגיות למידה המחזקות את יכולת ההבנה, הכתיבה והקריאה באנגלית. המטרה היא לשלב את התלמידים בזמן המתאים בכיתות הרגילות. למרות העובדה כי התלמידים נמצאים בכיתות נפרדות, עומדות בפניהם כל האפשרויות ללימודי העשרה, פעילויות בית ספריות, תוכניות למצטיינים וחינוך מיוחד, כפי שקיים בכיתות הרגילות. ישנן הרבה פעילויות משותפות (לרבות הפסקות משותפות).
סיווג מחדש לכתה רגילה מתבצע לאחר עמידה ביעדי התוכנית. הורים יכולים לבחור לא לקחת חלק בתוכנית על אף שילדיהם מאובחנים כזכאים לה, בכל שלב. במקרה כזה עליהם להיפגש עם המנהל ולדון בעניין טרם ההחלטה. עובדה זו מעידה על כך שהמחוז אינו מעודד, בלשון המעטה, לא לקחת חלק בתוכנית (אם קשר או בלעדיו, תלמידים בכיתות אלה אינם נבחנים בבחינות הדרוג לבתי הספר – Star ).

בתי הספר בהם מופעלת התוכנית: Collins Elementary School Grades 2-3, and 4-5 De Vargas Elementary School Grades 1-5 Eaton Elementary School Grade 1 John Muir Elementary School Grades 1-5 Nimitz Elementary School Grades 1-5 Hyde Middle School Grades 6-8

"טיפים ישראליים": 
מחוז החינוך של קופרטינו אינו חופף בהכרח לגבולות המוניציפאליים של העיר. המעבר בין בתי ספר מורכב ועילה אפשרית לעבור לבית ספר שאינו בתחום המגורים, הוא השתתפות בתוכנית האי.אל.די.

 1. בבית הספר היסודי "נימיץ" מספר הישראלים הגבוה ביותר: (בעיקר בשל הקרבה הגאוגרפית לאזורי מגורים של ישראלים: קזה אלברטה – "הקיבוץ הישראלי", רחוב קסקייד ורחוב אלברטה). בבית הספר ישנן כיתות נפרדת לאי אל די. מרבית התלמידים נמצאים בתוכנית בין שנה לשנתיים. למרות שמבחינה אקדמית בי"ס נימיץ אינו מוכר כבית ספר מוביל, הוא עדיין מצוין ומאד ידידותי לנקלטים חדשים.
  בבית הספר "גרדן גייט" גם לומדים ישראלים רבים. בקרבת מקום ישנו קומפלקס השכרה נוסף חביב על ישראלים ("גלנדברוק") אשר יתרונו על פני "קזה אלברטה" הוא בכך שיש בו גם שלושה חדרי שינה (ולא רק שניים).

 2. בית ספר "איטון" קרוב לספריה וגם בו אוכלוסיה ישראלית גדלה.

 3. בתי ספר אליהם נכנסים בהגרלה: בית ספר "פריה" הוא בית ספר מאד אקדמי ובו דגש חזק על מתמטיקה. אין בו הרבה ישראלים. "מרדוק פורטל" הוא בית ספר השם דגש על מקצועות הומאניים ומדעי החברה. בית ספר "מקאוליף" הוא בית ספר פתוח מונחה אידיאולוגיה של בחירה וצמצום מסגרות נוקשות, אין שעורי בית או מבחנים ומוחייבת מעורבות מאד גבוהה של הורים (4 שעות בשבוע של התנדבות בבית הספר לכל ילד, או קניה בכסף של שעות אלה).

 4. בית ספר "לינקולן" קרוב למונטה ויסטה. זו שכונה בה גרים ישראלים רבים בבתים פרטיים.  בית ספר "רגנרט" מאד קרוב ל"לינקולן", וגם בו הרבה ישראלים המתגוררים בסמוך, בשכונות עם בתים פרטיים בעיקר.

 5. בית ספר "מונקלייר" נחשב בית ספר מצוין. למרות היותו חלק מהמחוז של קופרטינו, הוא ממוקם גאוגרפית בלוס אלטוס.

 6. בבית הספר "ג'ון מויר" מופעלת תוכנית אי.אל.די, ולמרות זאת יש בו מעט ישראלים. גם ב"סטיבנס קריק" וב – "דה ורגס" מספר הישראלים אינו גבוה.

 7. חטיבות הביניים: ב"קופרטינו מידל סקול" לומדים מרבית הישראלים מסאניוויל וקופרטינו. בית הספר טוב מבחינה אקדמית אך פחות מלחיץ מהמקבילים לו. הוא פתרון טוב לישראלים המגיעים לשנים ספורות ולא בהכרח חושבים קדימה על הקולג'. ב"הייד מידל סקול" ישנם פחות ישראלים, והוא נחשב בית ספר פחות טוב. יחד עם זאת יש בו תוכנית אי.אל.די. מי שחושב על השתקעות ארוכת טווח, כדאי שישקול מגורים בסמול ל"קנדי". זהו בית הספר המוביל מבחינה אקדמית, רמת האנגלית בו גבוהה ויש בו מסלולים טובים להכנה לקולג'.

קישור למפת המחוז וחלוקה לפי בתי ספר:

קישור ללוח השנה של המחוז:

קישור למידע לגבי הרשמה:

רשימת בתי הספר היסודיים:

 • Blue Hills K-5 (408) 257-9282 
  12300 De Sanka Avenue, Saratoga, CA 95070
  Principal: Susan Tsolinas
 • Collins K-5 (408) 252-6002 
  10300 N. Blaney Avenue, Cupertino, CA 95014
  Principal: Jones Wong
 • Cupertino Language Immersion Program
  at Meyerholz School
  6990 Melvin Drive, San Jose, CA 95129
  Principal: Marjorie Zellner
 • De Vargas K-5 (408) 252-0303 
  5050 Moorpark Avenue, San Jose, CA 95129
  Principal: Karen Wright
 • Dilworth K-5 (408) 253-2850 
  1101 Strayer Drive, San Jose, CA 95129
  Principal: Randy Karel
 • Eaton K-5 (408) 255-2848 
  20220 Suisun Drive, Cupertino, CA 95014
  Principal: Connie Rowe
 • Eisenhower K-5 (408) 248-4313 
  277 Rodonavan Drive, Santa Clara, CA 95051
  Principal: Nicole Johnston
 • Faria K-5 (408) 252-0706 
  10155 Barbara Lane, Cupertino, CA 95014
  Principal: Steven Woo
 • Garden Gate K-5 (408) 252-5414 
  10500 Ann Arbor Avenue, Cupertino, CA 95014
  Principal: Nancy Wood
 • Lincoln K-5 (408) 252-4798 
  21710 McClellan Road, Cupertino, CA 95014
  Principal: Lynn Shimada
 • McAuliffe K-8 (408) 253-4696 
  12211 Titus Avenue, Saratoga, CA 95070
  Principal: Louise Ostrov
 • Meyerholz K-5 (408) 252-7450 
  6990 Melvin Drive, San Jose, CA 95129
  Principal: Marjorie Zellner
 • Montclaire K-5 (650) 967-9388 
  1160 St. Joseph Avenue, Los Altos, CA 94024
  Principal: Gail Moberg
 • John Muir K-5 (408) 252-5265 
  6560 Hanover Drive, San Jose, CA 95129
  Principal: Michelle Mount
 • Murdock-PortalK-5 (408) 973-8191 
  1188 Wunderlich Drive San Jose, CA 95129
  Principal: Leslie Mains
 • Nimitz K-5 (408) 736-2180 
  545 E. Cheyenne Drive, Sunnyvale, CA 94087
  Principal: Dale Jones
 • Regnart K-5 (408) 253-5250 
  1170 Yorkshire Drive, Cupertino, CA 95014
  Principal: Lorrie Wernick
 • Sedgwick K-5 (408) 252-3103 
  19200 Phil Lane, Cupertino, CA 95014
  Principal: Lisa Hickey
 • Stevens Creek K-5 (408) 245-3312 
  10300 Ainsworth Drive, Cupertino, CA 95014
  Principal: Vivian Franklin
 • Stocklmeir K-5 (408) 732-3363 
  592 Dunholme Way, Sunnyvale, CA 94087
  Principal: Cynthia Carter
 • West Valley K-5 (408) 245-0148 
  1635 Belleville Way, Sunnyvale, CA 94087
  Principal: Anne Brown