פורים: החג שמקדש את ערך החברות

פורים: החג שמקדש את ערך החברות

מאת: יעל יחיאלי

"חג פורים, חג פורים, חג גדול ליהודים", כך כתב לוין קיפניס בתחילת המאה, אך איכשהו עם השנים הוא הפך יותר ויותר לחג גדול לילדים. אז מה יש בו בחג הזה, שכל שנה אנו מציינים אותו בחגיגות גדולות ובשמחה עדלאידע? אלו ערכים הוא מחזיק בתוכו?

Photo by iStock/denisgo

הסיפור של פורים מתרחש בארץ רחוקה, בפרס, והמגילה למעשה מתארת את כל השתלשלות הדברים, איך אסתר הגיעה להיות המלכה ואיך המן מחליט להרוג את העם היהודי. אסתר מצליחה למנוע מהגזירה הזו לקרות וכתוצאה מכך מרדכי, שהוביל חלק מהמהלך, מעדכן שמעתה ועד עולם יהיה חג. הוא מבין שמה שקרה כאן הוא רציני, וכדי שהסיפור לא יישכח מעל דפי ההיסטוריה צריך לקבע אותו בריטואל, בלוח השנה. וכך קרה, 2000 שנה אחרי, ואנחנו עדיין חוגגים את פורים ועוד נמשיך לחגוג (וגם כי זה כיף).

כשנסתכל במגילה נראה שמרדכי מעצב את החג תוך כדי כתיבה – וַיִּכְתֹּב מָרְדֳּכַי אֶת הַדְּבָרִים הָאֵלֶּה וַיִּשְׁלַח סְפָרִים אֶל כָּל הַיְּהוּדִים אֲשֶׁר בְּכָל מְדִינוֹת הַמֶּלֶךְ אֲחַשְׁוֵרוֹשׁ הַקְּרוֹבִים וְהָרְחוֹקִים.  לְקַיֵּם עֲלֵיהֶם לִהְיוֹת עֹשִׂים אֵת יוֹם אַרְבָּעָה עָשָׂר לְחֹדֶשׁ אֲדָר וְאֵת יוֹם חֲמִשָּׁה עָשָׂר בּוֹ בְּכָל שָׁנָה וְשָׁנָה.  כַּיָּמִים אֲשֶׁר נָחוּ בָהֶם הַיְּהוּדִים מֵאוֹיְבֵיהֶם וְהַחֹדֶשׁ אֲשֶׁר נֶהְפַּךְ לָהֶם מִיָּגוֹן לְשִׂמְחָה וּמֵאֵבֶל לְיוֹם טוֹב לַעֲשׂוֹת אוֹתָם יְמֵי מִשְׁתֶּה וְשִׂמְחָה וּמִשְׁלוֹחַ מָנוֹת אִישׁ לְרֵעֵהוּ וּמַתָּנוֹת לָאֶבְיוֹנִים.

מרדכי כותב שיש שלושה דברים שיש לעשות בחג – משתה ושמחה, משלוח מנות ומתנות לאביונים. משתה ושמחה זה ברור, ככה חוגגים, מתנות לאביונים גם יש לנו בחגים יהודיים אחרים, יש לנו אחריות לשמחה של מי שאין לו אמצעים לחגוג את החג. משלוח מנות זה פטנט על שמו של מרדכי. אין שום מצווה בתורה שדומה לה. זו מצווה שחוגגת את ערך החברות. במעשה סימלי של שליחת אוכל אחד לשנייה אנחנו חוגגים את האחווה והקשר בינינו. ואני חושבת על מה גרם למרדכי להמציא דווקא את המצווה הזו. ואולי יש לזה קשר למקום שבו הוא נמצא. מרדכי חי בקהילת יהודים בתוך ממלכת פרס הענקית, מיעוט בתוך רוב, הוא בלי משפחה, יש לו רק את אסתר, גם לאחרים אין משפחה מסביב, הם הגיעו לשם אולי בגלל פרנסה, אולי מתוך פליטות אחרי החורבן, הם חברה של מהגרים. במצב כזה, בדרך כלל חברים וחברות תופסים את מקום המשפחה, איתם נחגוג את החיים, איתם נהיה בשעות של שמחה וכאב. כי זה מי שיש סביבנו. מרדכי כנראה מכיר את זה. ואחרי הנס הגדול שקרה לו ולעם שלו, הוא מבין שחלק מהחגיגה תהיה חגיגת החברות.

ובאנלוגיה לחיים שלנו כאן, מחוץ לישראל, קל להזדהות עם מרדכי ואסתר החיים בפרס. איפה שאין משפחה שם נכנס המעגל החברתי. בצער וגם בשמחה. ומרדכי מחליט לחגוג את זה על ידי מצוות משלוח מנות איש לרעהו. פורים במובן הזה הוא גם חג של חגיגת החברות שיש בין איש ורעו, אישה ורעותה. וכחיים רחוק מהארץ והמשפחה הערך הזה כל כך מובן. היה לי חבר היה לי אח, הושט לי יד כשאקרא…

חג שמח,

יעל

חג פורים: קהילה מחפשת זהות

חג פורים: קהילה מחפשת זהות

מאת: טובה בירנבאום

כאמא לילדה בת שלוש שחיה בארצות הברית ומנווטת את דרכה בין האנגלת לעברית, שאלת הזהות המתהווה של הדור הבא היא שאלה חיה שלא נותנת מנוח. פורים, חג של מסכות, הוא הזדמנות נהדרת לבחון את המורכבות הזהותית דרך סיפור החג.

מגילת אסתר מספרת סיפור על קהילה יהודית מחוץ לארץ ישראל שעסוקה בשאלות זהות. נשמע מוכר? אמנם לא מדובר ברילוקיישן מבחירה אלא גלות כפויה אבל כאן נגמר השוני ומתחיל דמיון חשוב ומרתק.

מי שמבטא בצורה מדויקת את ההתלבטות הזהותית הוא מרדכי. אחת הקריאות המקובלות של הסיפור היא שמרדכי מעוניין להשתלב באליטה השלטונית הפרסית, ועל כן שמח על ההזדמנות לשלוח את אחייניתו היפה אל ארמון המלך. בו זמנית הוא מצווה עליה שלא לשתף אף אדם בזהותה. הוא מקפיד להיות נוכח תמידית בסביבת הארמון, אך יוצר סיטואציה מסוכנת עבור עצמו, אחייניתו וכל עמו דרך הסירוב שלו להשתחוות להמן.

המתח בין הרצון להשתלב חברתית, מעמדית ותרבותית לבין השמירה על אינדיבידואליות וזהות מובחנת בא לידי ביטוי גם בפרשנות חז"ל לגבי משתה המלך שפותח את הסיפור. מדרש רבה קובע ש"יהודים היו שם באותה סעודה" ובאותה נשימה הוא מספר כי "גדולי הדור היו שם וברחו" (אסתר רבה, פרשה א, ה). הדואליות האמביוולנטית לגבי שייכות או התבדלות זועקת מתוך הפרשנות ומבטאת, כמובן, את אי הנוחות של חז"ל עם הסיפור עצמו, עם הסיטואציה האישית שלהם בגלות ואת המסר אותו הם מעוניינים להעביר הלאה.

מעניין לראות, אבל, כי ברגע שנשקפת סכנה קיומית לקהילה בשושן, ההתלבטות הזהותית נגמרת. מיד מתכנסים יחד כל חברי הקהילה ומבטאים בהתנהגותם האינסטינקטיבית זהות מובדלת ומובחנת (אסתר ד): "לֵךְ- כְּנוֹס אֶת-כָּל-הַיְּהוּדִים הַנִּמְצְאִים בְּשׁוּשָׁן וְצוּמוּ עָלַי", אומרת אסתר למרדכי לפני שהיא יוצאת אל המלך ומחרפת את נפשה לטובת עמה, ומרדכי, שעד כה היה הוא הסמכות המצווה, ממהר לציית ולעשות כדבר אחייניתו המלכה.

בניגוד ליהודים בשושן, אנו, חברי הקהילה הישראלית מארה"ב, לא נמצאים כאן בכפייה. זוהי לא גלות במובן הקלאסי, וכמובן שלא נשקפת כאן שום סכנה קיומית. השאלות הזהותיות, בעיקר מול הדור הבא, לא נותנות מנוח והתקווה היא כי גם כשהחיים כאן רגועים ובטוחים נשכיל לייצר כלים שיסייעו לנו למצוא את האיזון הנכון בין השתלבות תרבותית לבין שמירה על זהות לאומית עשירה ומשמעותית.

ההבדל בין סיפור המגילה לבין הסיפור שלנו הוא כי אנו מבינים כעת שאין כורח לבצע בחירה חד כיוונית. אנו יודעים היום כי זהות היא עניין פלואידי, מורכב ושאדם או קהילה מסוגלים להחזיק במתח בריא בין נטיות ומשיכות לכיוונים שונים. הסיפור הפשטני בו היהודים עוברים מסכנת חיים לחגיגות הרג והשתוללות הוא בגדר סיפור מיתולוגי תנ"כי. אנו יודעים לקרוא אותו ולראות את עצמינו במבט מורכב הרבה יותר. אנו מבינים כי אין מדובר במשחק סכום אפס וכי בעזרת מודעות, אומץ ויצירתיות אנו יכולים לבנות עולם עשיר שמכיל הרבה צבעים, הזדמנויות והתנסויות, ויחד עם זאת להיות ערכי, עמוק ומשמעותי.

הדרך שלנו, הישראלים בארצות ברית, להתמודד עם השאלות הזהותיות המטרידות היא להיפטר מהשאלה "האם אנו מהגרים" ו"האם אנו כאן לתמיד" ולהניח כי גם שהות זמנית היא שהות משמעותית שיש להשקיע בה. הפוטנציאל היזמי העצום שיש כאן מאפשר לנו לבנות מבנים תרבותיים מרהיבים שיונקים מהתרבות הישראלית, מופרים מן התרבות היהודית-אמריקאית ומקבלים השראה מחשיפה אינסופית ליוזמות אוניברסליות מרתקות. עושר תרבותי לא חייב לגרום לנו ללכת לאיבוד, אלא להפך, הוא המפתח למציאת תשובות מעניינות יותר, מספקות יותר ושבכוחן לשרוד ולהוות מענה מבורך לקהילות רבות נוספות.

מאחלת לכולנו פורים שמח!

לקרוא את מגילת הגלות בגלות: מחשבות על פורים בקליפורניה

מאת: טובה בירנבאום

לאחרונה אני נוסעת לעבודה באופניים. 20 דקות של נסיעת בוקר שטופת שמש בשכונות הירוקות והמטופחות של עמק הסיליקון. זמן מצוין לארגן את המחשבות ולהגות בתוכן המחשבתי לקראת החג הבא. הפעם הסתירה בין הנרטיב של פורים- סכנת ההשמדה של הקהילה היהודית בפרס במאה החמישית לפני הספירה וסיפור הצלתה המופלא- על רקע המדשאות הירוקות והשלטים שקוראים לתמיכה במועמד היהודי לנשיאות- בלטה יותר מאי פעם.

purim megila

Photo by Miriam Mezzera

השנה היה מוזר עוד יותר מבעבר לקרוא את סיפורה של הקהילה היהודית בגלות שנמצאת בסכנת קיום, מגייסת את כל הכלים הפוליטיים והדתיים שברשותה על מנת להיחלץ מעין הסערה, ולבסוף חוגגת במרחץ דמים נגד הקמים עליה ומאיישת את עמדות השלטון המרכזיות לצד המלך.

בניגוד לשאר סיפורי ההצלה שלנו, סיפור מגילת אסתר מתרחש כולו בגלות. יש מי שרואה בסיפור מודל קלאסי של בעיית הגלות- זרות, עראיות, סכנת קיום תמידית וניסיונות שתדלנות מול שלטון זר. המגילה מציפה גם את שאלות הזהות ואתגרי שימור התרבות בתוך סביבה עוינת דרך הסתרתה של אסתר את מוצאה, תלונותיו של המן על מנהגיהם השונים של היהודים וסרובו של מרדכי להיכנע לנורמה המורה להשתחוות להמן.

כישראלית שחיה כרגע ב'גלות', לאחר שגדלתי ועיצבתי את זהותי במדינה היהודית, בה לא חוויתי תודעת מיעוט, אני מתבוננת בחיים היהודיים כאן ומתקשה כמובן למצוא את אותו מודל קלאסי של הקיום היהודי בגלות, של מיעוט נרדף הנאבק על הזכות לבטא את תרבותו. למעשה, כמעט כל הנרטיבים של החגים שלנו, שבונים ומעצבים את זהותנו התרבותית, קשה למצוא קווים מקבילים בינם לבין המציאות היומיומית כאן. עמידתנו שוב ושוב מול הצרים עלינו בעזרתו של אלוהים נראית רחוקה כל כך מן המציאות בה נישואים ליהודים נחשבים לנישואי יוקרה, יהודים מאיישים עמדות מפתח בפוליטיקה, בכלכלה ובתרבות ורב תרבותיות באופן כללי היא בעלת ערך מרכזי בהוויה האמריקאית (בטח בקליפורניה).

אז איך בכל זאת, אם רוצים לחגוג את החגים לא רק דרך הטקס אלא גם דרך הנרטיב, כיצד מחברים אותו להוויה הקיימת? כי הרי הכי פשוט להתרכז בטקס הטכני: בחגיגות, בסעודות ובתחפושות; כל חג יהודי מעניק לנו שפע של טקסים שעשויים לשאוב אליהם את כל תשומת הלב- אם מדובר בניקיונות מפרכים, אם בבניית סוכה לתפארת או בטירחת המטבח בהכנת המאכלים המסורתיים של החג. אבל הסיפור שמאחורי אותה פעלתנות קדחתנית, זה שנושא עמו מטען ערכי ותרבותי, לא פעם מאתגר, דורש התגייסות מיוחדת ולעיתים התמודדות עם מבוכה.

יהדות אמריקה הליברלית מצאה את הדרך להתמודד עם סיפורי החג של "רצו להרוג אותנו, אנחנו ניצחנו, יאללה, בוא נאכל", דרך הדגשת הפן ההומאני-אקטיביסטי, וראיית החיוב שלנו, דווקא כעם בעל היסטוריה של מיעוט נרדף, להיחלץ חושים לפני המחנה ולהלחם על זכויותיהם של מיעוטים אחרים. ערכים אוניברסליים של צדק ושוויון הפכו ללחם חוקם של המנהיגים היהודים הליברליים וכל חג הוא הזדמנות לחדד את המסר על פיו עַם שידע טעמן של גזירות ורדיפות מחוייב כעת, לכששפר גורלו, להקל על סבלם של עמים אחרים.

לנו, הישראלים, זה לא כל כך פשוט. בבית שלנו, בו אנו לא מיעוט, איננו תמיד בטוחים, והרבה פעמים אנו חשים מול אומות העולם בצורך להתגונן מול מתקפות והאשמות. אבל אני מעזה לשאול האם אנו מצליחים לעשות את ההפרדה בין ההתאהבות בעמדת הקרבן לבין היכולת שלנו לשלוט ולעצב את גורלינו בידינו; האם אנו חוזרים בכל שנה אל סיפורי הרדיפה וההצלה על מנת להצדיק את המצב המאתגר בו אנו נמצאים ולהתייחס אליו כאל גזירת גורל, או שואבים מהם השראה לעניין החובה שלנו שלא להנציח את המצב אלא לחתור לפיתרון שנותן תקווה לכל הנוגעים בדבר.

אז נכון שהם רצו להרוג אותנו ואנחנו ניצחנו (ובמקרה של פורים גם הרגנו אותם בחזרה), אבל בואו נאתגר את עצמינו ונבדוק כיצד השטנץ הזה לא מקבע אותנו אלא מרחיב אותנו, לא מאלץ אותנו לקרב את המציאות אל הסיפור, אלא לשנות את המציאות וליצור ממנה סיפור חדש.

שבת שלום!

מתכון מנצח לאוזני המן

מתכון מנצח לאוזני המן

מאת: דלית גבירצמן

חברים וחברות, אופים ואופות, לפעמים יותר זה פשוט – פחות. השבוע לא ארבה במילים ולכבוד פורים –

אעניק לכם במתנה מתכון בהזמנה.

אחרי עשרות נסיונות והרבה אכזבות, אוזניים רופסות, עם מילוי מקופסאות, מצאתי סוף סוף מתכון מצוין

שלא דורש הרבה מיומנות או זמן. פשוט עקבו אחר ההוראות, ותהנו מאוזני המן מנצחות!

(בהשראת מיקי שמו)

אוזני המן מנצחות

מה צריכים?

לבצק:

420 גרם (3 כוסות) קמח רגילhamantachen

200 גרם חמאה רכה

120 גרם ( כוס) אבקת סוכר

1 ביצה גדולה + 1 חלמון

1 כפית תמצית ווניל

1 כפית אבקת אפייה

1/8 כפית מלח

hamantachem 1

למלית:

120 מ"ל (1/2 כוס) חלב

25 גרם חמאה חתוכה לקוביות

1 כפית דבש

150 גרם (3/4 כוס) סוכר

½ כוס אגוזי מלך טחונים דק

135 גרם (11/2 כוס) פרג טחון

קליפה מגוררת מ1/2 לימון

1 חלבון

אבקת סוכר לקישוט

 

מה עושים?

hamantachen 3מחממים חלב עם חמאה, דבש וסוכר בסיר קטן עד שהסוכר נמס ומביאים לסף רתיחה. מנמיכים את הלהבה, מוסיפים אגוזים ומערבבים כדקה. מסירים מהאש ומוסיפים את הפרג וקליפת הלימון. מערבבים היטב עם החלבון, מכסים בניילון נצמד ומעבירים למקרר לשעה לפחות. מערבלים את כל חומרי הבצק בקערת מיקסר עם וו הגיטרה 2-3 דקות במהירות בינונית עד לקבלת בצק אחיד וחלק. עוטפים את הבצק בניילון נצמד ומעבירים למקרר לשעה. מרדדים את הבצק על משטח מעט מקומח לעלה בעובי ½ ס"מ. קורצים ממנו עיגולים ., מניחים כפית מלית במרכז כל עיגול, סוגרים למשולש עם פתח קטן למהדקים. מניחים בתבנית על נייר אפייה ואופים בחום בינוני (350 מעלות פרנהייט) כ-15 דקות עד להזהבה. מצננים היטב. זורים מעל אבקת סוכר.

 

מלית אגוזים: מחממים 300 מ"ל (11/4 כוסות) חלב, 100 גרם (1/2 כוס) סוכר, 50 גרם חמאה וכף דבש בסיר קטן עד שהסוכר נמס. מביאים לרתיחה, מוסיפים 3 כוסות אגוזי מלך טחונים דק ו-1/4 כוס פירורי עוגיות ומבשלים כ-2 דקות תוך כדי בחישה עד להסמכה. מצננים לטמפרטורת החדר.

מלית חלבה ושוקולד: מניחים במרכז כל עיגול חצי כפית ממרח חלבה וכמה שוקולד צ׳יפס, סוגרים למשולש ואופים כרגיל.

מלית תמרים ואגוזים: מניחים במרכז כל עיגול חצי כפית ממרח תמרים ומעט אגוזי מלך קצוצים גס.

 

והכי חשוב, ניתנת לנו עוד הזדמנות לשמוח ולשמח, להתמקד בטוב שבחיינו ולחגוג – עדלאידע!

 

שבת שלום וחג שמח,

דלית

אירועי פורים 2016

אירועי פורים 2016

אמנם פורים יחול רק ביום רביעי, אך החגיגות כבר בעיצומן. מהפנינג בסגנון סיני ועד למסיבת ריקודים ישראלית, בעמק והמפרץ ללא ספק הולך להיות שמח. אז לפני שמתחילים האירועים הגדולים, כדי שילדינו יבינו על מה כל המהומה, קבלו  את ערכת פורים אשר הופקה על ידי Jewish LearningWorks ובה תמצאו רעיונות ופעילויות כיצד ללמד את ילדיכם את סיפור המגילה ואת מנהגי החג. לפרטים והורדת הערכה לחצו כאן

 

3.19

 

Purim UnScrolled

purim partyמסיבת ריקודים לבני 21 ומעלה עם מוסיקה טובה, אוזני המן, תחרות תחפושות נושאת פרסים והרבה אלכוהול.

מתי? 3.19, פתיחת דלתות ב-8pm

איפה? Hillel at Stanford, first floor of Koret Pavilion, 564 O’Connor Lane, Stanford CA

עלות? 10$ ברכישה מראש, 20$ בדלת

לפרטים

3.20

מסיבת פורים ב-OFJCC בפאלו אלטו

צאו למסע בזמן והכירו את מלכת אסתר, מרדכי היהודי והמן הרשע בחגיגת פורים הכוללת פעילויות יצירה, הופעה של להקת The Maccabeats והרבה אוזני המן.

מתי? 3.20, 4-6pm

איפה? OFJCC 3921 Fabian Way, Palo Alto, CA 94303

עלות? חינם

לפרטים

 

Purim Unmasked בסן פרנסיסקוKFAR SABA, ISRAEL - MAR 15, 2014: Unidentified children aged 7-8 dress up for Purim. Purim is celebrated in Israel secular communities by dressing up in special custumes, music, and festivals.

ה-JCC בסן פרנסיסקו בשיתוף "בכל לשון" מזמינים אתכם למסיבת פורים לכל המשפחה עם מופע תיאטרון בובות, מופע קוסמות, שעת סיפור של ספריית פיג'מה, מתנפחים, ציורי פנים, דוכני אוכל, מוזיקה חיה ועוד.

מתי? 3.20, 11am-2pm

איפה? 3200 California Street San Francisco, CA 94118

עלות? חינם

לפרטים

פסטיבל פורים בבית הכנסת שיר חדש

קהילת שיר חדש חוגגת את פורים בהפנינג גדול הכולל מתנפחים, פינות ליטוף, פעילויות יצירה, די ג'יי ומופע קרקס של חברי החוג Cirque San Jose.

מתי? 3.20, 12-2pm

איפה? Congregation Shir Hadash, 20 Cherry Blossom Ln, Los Gatos, California 95032

עלות? 20$ בקניית 5 צמידים ומעלה או 10$ בקניית פחות מ-5 צמידים

לפרטים

פורים ב-JCC ברקלי

תיאטרון בובות עם סיפור המגילה, פעילויות יצירה הכוללות בין היתר גם יצירת אוזני המן, מתנפחים, ציורי פנים ועוד.

מתי? 3.20, 2:30-5pm

איפה? JCC of the East Bay,1414 Walnut Avenue, Berkeley, CA 94709

עלות? 8$ למבוגר ולילד מגיל 2 ומעלה.

לפרטים

 

קרנבל פורים של קהילת "סיני" בסן חוזה

קהילת סיני מזמינה אתכם לאירוע פורים גדול אשר יכלול מופע של תיאטרון בובות, מצעד תחפושות, פעילויות יצירה, פרסים וארוחת צהריים כשרה.

מתי? 3.20, 11am-2pm

איפה? 1532 Willowbrae Ave, San Jose, CA 95125

עלות? בהרשמה מראש- 15$ לילד הראשון ו-10$ לכל ילד נוסף. ביום האירוע- 20$ לילד הראשון ו-15 דולר לכל ילד נוסף.

לפרטים

 

3.24

מסיבה וקריאת המגילה בבית הכנסת בר יוחאי

קהילת בר יוחאי מזמינה אתכם לחגיגת פורים בהשראת סין הרחוקה. עם אוכל ותפאורה סיניים כל מה שנותר הוא לזרוק על עצמכם קימונו ולהגיע. בתוכנית- קריאת המגילה, תחרות תחפושות, שירים וריקודים.

מתי? 3.24, 4:45pm

איפה? Bar Yohai 1030 Astoria Dr, Sunnyvale, California 94087

עלות? מבוגר 12$, ילד 8$, משפחה 40$

לפרטים

purim 2

משתה פורים וקריאת המגילה בפאלו אלטו

חב"ד פאלו אלטו מזמין אתכם לחגוג את פורים עם קריאת המגילה, חידון לפורים, הופעה של תעלולים, תחפושות ואוירה חגיגית ושמחה.

מתי? 3.24, 5:30pm

איפה? 1650 Channing Ave, Palo Alto, California 94303

עלות? 18$ (תרומה מומלצת)

לפרטים

 

קריאת המגילה ומסיבת פורים של חב"ד לוס אלטוס

חב"ד לוס אלטוס מציג: מסיבת פורים בהשראת פיר 39 בסן פרנסיסקו. בואו מחופשים כאומנים המופיעים בפיר או כתיירים המבקרים שם והשתתפו במצעד התחפושות. קריאת המגילה תחל בשעה 5pm. האירוע כולל ארוחת ערב.

מתי? 3.24, 5-7pm

איפה? Residence Inn, 4460 El Camino Real Los Altos, CA 94022

עלות? מבוגר 15$, ילד 10$

לפרטים

 

3.26

מסיבת פורים עם להקת הפיתות

כבר 7 שנים והמסורת עדיין ממשיכה. להקת הפיתות יחד עם די ג'יי אלי קרפל ירקידו אתכם לתוך הלילה עם מיטב שירי הרוק הישראליים, אלכוהול ואוירה טובה. מומלץ להגיע מחופשים, פרסים שווים מובטחים לזוכים.

מתי? 3.26, 8:30pm

איפה? Club Fox, 2209 Broadway Street, Redwood City, CA

עלות? 17$ ברכישה מוקדמת, 25$ בדלת

לפרטים

 

PurimPalooza

Purim-Paloozaתוכנית "אופרה למשפחות" מציינת את פורים במופע מיוחד בו יגלו ילדיכם את עולם האגדות, ישירו שירים ממחזות זמר, סרטים ואופרות שונות. לא לשכוח להגיע מחופשים.

מתי? 3.26, 10:30-12:00

איפה? OFJCC 3921 Fabian Way, Palo Alto, CA 94303

עלות? 15$ ברכישה מראש, 12$ לילדים ומנויים, 20$ בדלת

לפרטים

 

3.27

פורימון ב-OFJCC

שבט המפרץ, הצופים הישראלים וה- ICC, בשיתוף הבית הישראלי ו"כבר כאן-סיליקון ואדי", שמחים להזמינכם לפסטיבל פורים חגיגי עם תחנות יצירה, מתנפחים, ציורי פנים, דוכני אוכל, ועוד הפתעות רבות.

מתי? 3.27, 1:30 pm

איפה? OFJCC 3921 Fabian Way, Palo Alto, CA 94303

עלות? חינם. חלק מן הפעילויות יהיו כרוכות בתשלום (מזומן בלבד).

לפרטים