מרץ 2020: תערוכות אמנות חדשות באיזור העמק וסן פרנסיסקו

מרץ 2020: תערוכות אמנות חדשות באיזור העמק וסן פרנסיסקו

מאת: אביטל משי

בימים אלו כשהדיבור על מגפת הקורונה נשמע בכל פינה, איכשהו הגלריות והמוזיאונים לאמנות מרגישים לי כמו מקום טוב להיות בו – הרי גם ככה אף אחד לא נוגע שם בכלום. אז בואו לראות אמנות נפלאה ומעניינת.

Frida Kalo: Appearance Can Be Deceiving

האמנית פרידה קאלו היא דמות אייקונית הידועה הן בזכות יצירותיה פורצות הדרך והן בשל הופעתה החיצונית המדהימה. ציוריה של קאלו עוסקים בזהות שלה עצמה ובשאלות של מגדר, מוגבלות פיזית ופוליטיקה. לאחר מותה ב-1954 מרבית יצירותיה וחפציה האישיים הועברו ל״קאזה אזול״ שבמקסיקו, הבית בו נולדה, חיה רוב חייה ונפטרה. כחמישים שנה לאחר מותה אוסף החפצים התגלה מחדש ונחשף לציבור. תערוכה זו מציגה ציורים מובחרים של קאלו כמו גם רישומים, מסמכים, שמלות, אקססוריז ותלבושות ססגוניות של האמנית.

de Young Museum

התערוכה פתוחה לקהל מה-21 במרץ ועד ה-26 ביולי.

Outside Looking In: John Gutmann, Helen Levitt, and Wright Morris

*התערוכה בוטלה בשל איום הקורונה*

בתערוכה זו מוצגות עבודות של שלושה מהצלמים האמריקאים המפורסמים של המאה ה-20 שהשתמשו במצלמה כדי להתבונן בחיים של אנשים במרחב הציבורי והפרטי. ג׳ון גוטמן תיעד את הקשת החברתית של החברה האמריקאית תוך מתן דגש לאבסורד ולגרוטסקי. רייט מוריס צילם את מערכות היחסים שלו עם אנשים אחרים והלן לויט הצליחה לתעד את הדרמה של איסט-סייד מנהטן והארלם.

Cantor Arts Center

התערוכה פתוחה לציבור עד ה-26 באפריל

Orlando

הסופרת וירג׳יניה וולף כתבה ב-1928 את הרומן ״אורלנדו״ המספר את סיפורו של אציל צעיר, בתקופת המלכה אליזבת הראשונה אשר באורך מסתורי חי במשך 300 שנה בלי להזדקן. במהלך חייו ובאורך מסתורי לא פחות, הוא משנה את המגדר שלו. המורשת של הסיפור היא לב ליבה של תערוכה זו העוסקת בנזילות מגדרית, חוסר גבולות והפרספקטיבה הארוכה שמקבלים חיים ארוכים במיוחד. התערוכה מציגה מגוון רחב ומעניין של דיוקנאות צילומיים אשר מעמידים במבחן קונבנציות חברתיות סביב זהות וייצוג.

McEvoy Foundation for the Arts

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-2 במאי.

Pause

בתערוכה זו האמנית ג׳אן שין תוהה האם טלפונים סלולריים ישנים וכבלי מחשב שנזרקו, כולם תוצרת סין כמובן, יכולים להפוך להיות החומרים שמהם מייצרים כיום אמנות סינית. לרגל התערוכה היא יצרה עבודת מייצב ייחודית מפסולת טכנולוגית, אשר דנה גם בשאלה של השפעת מוצרים אלו על הסביבה.

Asian Art Museum

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-24 במאי

RawDance: Triple Take

(Photo by: Elena Zhukova (Courtesy of RawDance

*התערוכה בוטלה בשל איום הקורונה*

להקת המחול RawDance מציגה מופע חדש המורכב משלושה חלקים אקלקטיים. בשלב הראשון מוצג הריקוד ״צל״ אשר בוחן את טביעת האצבעות הדיגיטלית שלנו והמשמעות שלה על העתיד שלנו. בשלב השני מוצג הריקוד ״המרפאת״ השואב השראה מעולם הרפואה הסינית המסורתית ושופך אור על היכולות המולדות של האדם להתגבר על סבל פיזי ורגשי. ולבסוף, החלק השלישי של המופע עוסק בתהליך היצירה הסוריאליסטי לפיו חיבור רנדומי של רעיונות ומיומנויות מביאים לכדי הופעתו של הגוף המושלם והמעודן.

ODC Theater

המופע יתקיים מה-12 ועד ה-15 במרץ. מומלץ לרכוש כרטיסים מראש.

ולסיכום ציטוט מעניין:

״אמנות היא השקר שעוזר לנו להבין את האמת״ ~פבלו פיקסו

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@

פברואר 2020: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

פברואר 2020: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

מאת: אביטל משי

תערוכות החודש מזמינות את המבקרים להיות אקטיבים, מחקריים וביקורתיים בזמן הביקור בתערוכה. בכל אחת מהן נחשפות הפתעות וחידות אשר מגלות לנו פרספקטיבות חדשות על העולם ואפילו על עצמנו.

Sophie Calle: Because

האמנית הצרפתייה, סופי קאל, מציגה תערוכה חדשה שבה התמונות התלויות על הקיר מתחבאות מאחורי וילון לבד רקום. הטקסט המופיע על הוילון מציג חידה אשר ניתן לפתור כאשר מרימים את הוילון ומציצים בתמונה שמאחוריו. סופי קאל מייצרת עבודות מרתקות במשך כארבעה עשורים. היא משתמשת בתמונות סטילס, וידאו, ספרים, מיצגים וטקסקט בכדי להפוך חוויה אינטימית לחוויה ציבורית. תערוכה זו היא חלק מהמחקר המתמשך של קאל שבו היא בוחנת כיצד מתפתחת מערכת היחסים שבין צילום לבין סיפור וזכרון.

Fraenkel Gallery

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-21 במרץ, 2020.

Daniel Canogar: Surge

תערוכת היחיד של האמן דניאל קנוגר בוחנת כיצד נחשול המידע שאנחנו חווים בעידן האינפורמציה שאנו חיים בו, מקיים משא ומתן עם העולם הפיזי. למרות אופיו הבלתי מוחשי, גל המידע הוא אחד מהכוחות החזקים ביותר המניעים את הכלכלה והחברה. יחד עם זאת, חוסר הנראות של הנתונים עצמם מקשה עלינו להבין את גודל ההשפעה שלהם על חיינו. העבודות המוצגות מבקשות לממש את עולם הנתונים בפסלים של אור ולהציג אותם במרחב.

Minnesota St. Project

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-29 בפברואר.

The End of You

בואו לגלות פרספקטיבה חדשה על החיים על פני כדור-הארץ. בואו לחקור את המורכבות היפיפיה של מערכות החיים הנמצאות סביבנו. בואו לאבד את עצמכם במרחב חסר גבולות שבו תהפכו להיות חלק מהסביבה ותדמיינו מחדש את מערכת היחסים שלכם עם העולם. תערוכת פופ-אפ זו מזמינה את הצופים לחוויה רב חושית, מחקרית ומדיטטיבית אשר מעודדת אותנו לחשוב מחדש על החיים המתקיימים על פני כדור הארץ.

Gray Area

התערוכה מוצגת מה-7 בפברואר ועד ה-1 במרץ. מומלץ לרכוש כרטיסים מראש.

Uncanny Valley: Being Human in the Age of AI

בעולם המונע על ידי בינה מלאכותית ומאורגן יותר ויותר בידי אלגוריתמים שעוקבים אחר נתונים ואוספים ומעריכים את המידע שלנו, נשאלת השאלה מהי משמעותה של האנושיות? תערוכה זו היא התערוכה המוזיאלית הראשונה העוסקת בשאלה זו ובוחנת אותה מבעד לעדשה של האמנות העכשווית.

de Young Museum

התערוכה פתוחה לקהל החל מה-22 בפברואר ועד ה-25 באוקטובר.

Sense of Self

תערוכה זו בוחנת דיוקנאות צילומיים של זהויות אשר הוצגו במהלך ההיסטוריה באופן שגוי או הוסתרו כליל. תצלום הדיוקן מחזיר את הדמויות המצולמות בחזרה אל השיח הציבורי וממקם אותם בחזרה בתוך ההיסטוריה הסבוכה של הדיוקנאות. האמנים בתערוכה בוחנים מושגים עמוקים של זהות הכוללות אספקטים של גזע, מגדר ותרבות. הגאווה העצמית נוכחת, מעוררת אמפתיה, מפרקת מחסומים ומשנה הנחות מוצא שבדרך כלל אין בסיס לקיומן.

ולסיכום ציטוט מעניין:

״אמנות זה לא מה שאתה רואה אלא מה שאתה גורם לאנשים אחרים לראות״ ~ אדגר דגה

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@

דצמבר 2019: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

דצמבר 2019: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

מאת: אביטל משי

אפשר כבר לחוש את אווירת החגים באוויר, אז אם אתם מוצאים זמן בין הקניות או ההכנות לחופשה, יש לא מעט תערוכות מומלצות החודש שכדאי לכם לבקר בהן. ולמי שנוסע לארץ, המלצה חביבה לאמנות יפה גם שם. שיהיה חג שמח ושנה טובה.

Returning the Gaze

האמנית ג׳ורדן קאסטיל מגיעה משכונת הארלם שבניו-יורק ומחזירה את המבט שלה כמו גם את המבט של כולנו לכיוונם של אנשים שנמצאים בסביבה אך הופכים בקלות לשקופים. התערוכה מציגה סדרת ציורים גדולי מימדים המתארים פורטרטים של אנשים מהקהילה בה האמנית חיה ועובדת. המבט האמפטי של קאסטיל והגישה הציורית שלה נותנים לנו הזדמנות לעצור ולהביט לעומק.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-2 בפברואר

Cantor Arts Center

Survival Architecture and the Art of Resilience

איך העולם שאנחנו מעצבים ובונים מתאים את עצמו לעתיד? בתערוכה זו המשלבת מדע, טכנולוגיה, ארכיטקטורה ואמנות נבחנת שאלת השרידות שלנו בקונטקסט של שינוי אקלים. העבודות בתערוכה מציעות פתרונות עתידיים המוצגים כאב-הטיפוס של מקלטי החירום של המחר. בתערוכה מיצבי ארכיטקטורה אינטראקטיביים, מודלים, צילומים, ציורים ועוד.

התערוכה פתוחה לקהל החל מה-19 בדצמבר ועד ה-3 במאי.

Museum of Craft and Design

James Tissot: Fashion and Faith

ג׳יימס טיסוט היה אחד האמנים המפורסמים ביותר בתקופתו למרות שכיום הוא פחות מוכר מאשר אימפרסיוניסטים בני דורו. בתערוכה זו, הקהל מוזמן להצצה נדירה לחייו המרתקים ולאמנות המסנוורת של איש אשר כבש את הקהל שלו עוד בחייו.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-9 בפברואר

Legion of Honor Museum

 

Clive McCarthy: Electric Paintings

ציורים חשמליים הוא מיצב ענק של תמונות משתנות ללא הרף. רצפים אקראיים של משיכות מכחול ותוספות של צבע משנות את התמונות ברציפות ולאורך זמן. האמן, קלייב מקארת׳י מזמין את הצופים לבקר בתערוכה שוב ושוב ולראות בכל ביקור דימויים שונים בתכלית.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-22 במרץ

San Jose Institute of Contemporary Art

 Deep Feeling

למי שמבקר בארץ אך בכל זאת מתגעגע לאווירת עמק הסיליקון, תערוכה זו בוחנת את תהליך הסימביוזה של האדם והבינה המלאכותית תוך התייחסות למפנה הרגשי שהוא מחולל. העבודות בתערוכה מתייחסות לנושאים כגון תעסוקה בעידן הבינה המלאכותית, לוחמה ובינה מלאכותית, תחושת שליטה וחרדה, טשטוש גבולות וכדומה.

התערוכה פתוחה עד ה-28 בדצמבר.

מוזיאון פתח תקוה לאמנות

 

ולסיכום ציטוט מעניין:

״לכל סוגי האמנות אותה התכונה – הן מאחדות בני אדם״ ~ לב טולסטוי

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@

נובמבר 2019: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

נובמבר 2019: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

מאת: אביטל משי

תערוכות החודש בסימן תעוזה אישית ותרבותית. האמנים המציגים מוכיחים לנו שבאמצעות עבודה פורצת גבולות אשר תמיד גובלת בסיכונים ובפוטנציאל להכשל וליפול, הם מצליחים לשנות אורחות חיים ולקדם את החברה ואת התרבות.

Soul of a nation: Art in the age of Black power

תערוכה זו, שזכתה לשבחים בינלאומיים, חוגגת אמנות שנעשתה על ידי אמנים שחורים במהלך שני עשורים שבהם סוגיות של גזע וזהות שלטו והגדירו את השיח הציבורי והפרטי כאחד. התערוכה, המציגה במוזיאון דה-יאנג, שמה דגש מיוחד על אמני אזור המפרץ שעבודתם קידמה גאווה אישית ותרבותית, סולידריות קולקטיבית, העצמה ואקטיביזם פוליטי וחברתי.

Black Prince (detail) by Wadsworth Jarrell, 1971.

התערוכה פתוחה לקהל מה-9 בנובמבר ועד ה-15 במרץ.

De Young Museum

Chimera

תערוכה זו מציגה מיצב תלת מימדי אשר נוצר תוך השראה מספרי ילדים מהתקופה הסובייטית, הדפסים יפניים ואיורים בוטניים הולנדיים. האמן סטאס אורלובסקי משתמש בדימויים אלו כדי לייצר הקרנת אנימציה הכוללת קולאז׳ים, שבלונות, רישומים וציורים. צלליות של דמויות רפאים מתהפכות ויוצאות מן המסגרת בזמן שצומחים סביבן צמחים וציפורים מצייצות על כתפיהן. הדימויים החלומיים מלווים בפסקול רפאים של כלי נגינה אקוסטיים מן העידן הוויקטוריאני אשר יחד מעלים שאלות של חיים ומוות, צמיחה וריקבון.

התערוכה פתוחה לציבור מה-16 בנובמבר ועד ה-22 במרץ.

San Jose Institute of Contemporary Art

Fundamental Complications

תערוכה קבוצתית זו עוסקת באובססיה, בהתפרקות ובבלבול. לכל אחד מן האמנים המציגים ישנן מתודולוגיות עבודה שהתפתחו לאורך זמן רב. למרות הריכוז הרב שהאמן משקיע ביצירה, הפוטנציאל להתפרקות אפשרית תמיד קיים. התערוכה חוקרת את המתח של החומר הפיזי, את העדינות והארעיות שביצירה. הרצון להמשיך וליצור למרות הנפילה משדרת גם את האובססיביות של האמן הנובעת מתהליך של בנייה מחדש, תרגול וחזרה.

התערוכה פתוחה לקהל החל מה-7 בנובמבר. פתיחה חגיגית בנוכחות האמנים ב-9 בנובמבר.

Root Division

Seeing Picaso: Maker of the Modern

במשך למעלה משבעה עשורים שבהם יצר ללא הפסקה, פבלו פיקאסו הצליח לנפץ מוסכמות אמנותיות במרדף אחר סגנונות מהפכניים ואסטרטגיות מהפכניות. תערוכה זו המציגה עבודות של האמן משנות ה-70 ועד לתחילת שנות ה-90, מדגישה את רגעי הפריצה העיקריים של פיקאסו. רגעים אלו השפיעו רבות על תנועות וסגנונות אמנותיים של התקופה המודרנית.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-16 בפברואר

Pace Gallery

SFAI Concentrate

אירוע המכירה השנתי של בית הספר לאמנות של סן-פרנסיסקו מציג עבודות של סטודנטים צעירים לאמנות כמו גם עבודות של בוגרים ושל מורי בית הספר. כולם מוזמנים לבוא לרכוש יצירות נועזות וחדשניות או לשוחח עם האמנים המציגים. האירוע יכלול גם סיורים במרחבי הסטודיו הפזורים בקמפוסים כמו גם הקרנות של עבודות וידאו ועוד.

האירוע יתקיים ביום שבת ה-16 בנובמבר וביום ראשון ה-17 בנובמבר.

San Francisco Art Institute

ולסיכום ציטוט מעניין:

״אנשים מסתכלים על מה שיש ושואלים למה? אני מסתכל על מה שיכול להיות ושואל למה לא?״ ~פבלו פיקאסו

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@

 

אוקטובר 2019: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

אוקטובר 2019: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

מאת: אביטל משי

תערוכות החודש בוחנות את החיים שלנו ומציגות שאלות קיומיות חשובות. איך הטכנולוגיות החדשות משפיעות על הזהות שלנו? איך מתרגמים רגשות למילים? איך אפשר לקחת משהו שבור ולתת לו חיים חדשים? ולבסוף – איך אפשר לחוות את פסטיבל ברנינג-מן גם בלי לנסוע למדבר בנבאדה?

The Body Electric

Juliana Huxtable Lil’ Marvel, 2015

התערוכה הנוכחית של המרכז לאמנות Yerba Buena עוסקת בשאלות של זהות וטכנולוגיה. כיצד טכנולוגיות חדשות משנות את הדרך שבה אנו מבינים את הגוף ואת תחושת העצמי. התערוכה מציגה יותר מ-70 עבודות אשר שמות דגש מיוחד על הקשר שבין טכנולוגיה ומגדר, מיניות, גזע ומעמד.

Yerba Buena Center for the Arts

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-26 בינואר, 2020

Fired, Broken, Gathered, Heaped

האמנית אנאבת׳ רוזן שואבת השראה מהסביבה שבה גדלה אשר השרישה בה ערכים של תושייה, סיבולת ומוסר עבודה חזק. במסגרת עבודתה האמנית מציגה אתוס שטוען שכל דבר שבור הוא בר תיקון. עבודות הקרמיקה, המוצגות בתערוכה זו, נוצרו מתוך הדחף של האמנית להציל או להחיות שוב חלקי קרמיקה שבורים.

Contemporary Jewish Museum

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-19 בינואר, 2020.

Almost Human

הטכנולוגיות המתפתחות בעמק הסיליקון מעניקות השראה לניסויים אמנותיים במשך יותר משלושה עשורים וסוללות דרך לעתיד חדש. תערוכה זו, מציגה עבודות מן האוסף הקבוע של המוזיאון ומתרגזת באמנים המשתמשים בטכנולוגיות דיגיטליות חדשניות החל מהמחשבים המוקדמים, דרך רובוטיקה, מציאות מדומה ובינה מלאכותית.

Image: Tony Oursler, Slip, 2003.

San Jose Museum of Art

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-9 באוגוסט, 2020.

Getting Changed

מרטין קריד הוא אחד האמנים האהובים עלי ולכן אני ממליצה על ההופעה החדשה שלו במתחם המעבדה שבסן פרנסיסקו. יחד עם זאת, אני מזהירה מראש שזוהי לא צפוייה להיות הופעה שגרתית או קלה לעיכול. קריד הוא אמן שבונה פסלים עם מילים, שיחות ושירים. תוך שהוא עומד על הבמה, מדבר, מנגן ושר הוא נוגע בנושאים כגון גבולות אישיים ולאומיים, ביגוד כאמצעי תקשורת, מילים כבגדים לרגשות ועוד נושאים שהולכים ומסתבכים להם בחופשיות במופע מרתק של איש אחד.

 The Lab

המופע יתקיים ב-24 באוקטובר ב-8 בערב (יש לרכוש כרטיסים מראש).

No Spectators: The Art of Burning Man

לכל מי שיצא לו לנסוע לברנינג-מן ולכל מי שלא – הנה תערוכה במיוחד בשבילכם. פסטיבל הברנינג-מן הוא אחד מאירועי התרבות המפורסמים בעולם. בכל שנה מגיעים למדבר בלק-רוק שבנבאדה כ-70,000 משתתפים אשר בונים יחד מטרופולין זמני ובו מיצבי אמנות ניסיונית אשר בדרך כלל מועלים באש ונשרפים עד היסוד בסופו של הפסטיבל. התערוכה סוקרת את ההיסטוריה של הפסטיבל תוך תצוגה של מיצגי אמנות ניסיוניים, רכבי מדבר, צילומים ועבודות וידאו. התערוכה מתמקדת ב-10 ערכי הליבה של הברנינג מן: הכללה רדיקלית, נתינת מתנות, התפייסות, הסתמכות רדיקלית על העצמי, ביטוי עצמי קיצוני, מאמץ קהילתי, אחריות אזרחית, העלמת עקבות, השתתפות ומיידיות.

Oakland Museum of California

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-16 בפברואר, 2020.

ציטוט לסיום מפיו של מרטין קריד: ״הכל הולך להיות בסדר״.

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@